Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elhagynátok vagy nem?...

Ti elhagynátok vagy nem? Túlreagálom vagy tényleg itt az ideje hogy vége legyen?

Figyelt kérdés
Párommal 10éve vagyunk együtt, három éves a kislányunk. Szeretjük egymást, de iszik. Sört. Egyre többet - többször találtam az udvarban,melléképületben itt-ott eldugva sörös dobozokat. Amikor rákérdeztem, azt mondta régóta ott van, épp csak ott tette le. De nem mindenhova teszi az ember "csak úgy". Ezek miatt nem is bízom benne. Nem bánt amikor iszik, nem agresszív, nem kocsmázik, de a mennyisége egyre több. 3-4 dobozzal minimum, 1-1 nap marad ki hogy nem iszik. Ez minden vitánk forrása, emiatt megy tönkre az életünk. Nem tudom mire várok, félek váltani és nem tudom helyes lenne-e. Megbeszélni próbáltuk, szerinte ezzel semmi baj nincs. De ha alkoholista lesz...? Nem szeretem ahogy olyankor viselkedik, ahogy beszél, ahogy gesztikulál. Látszik rajta hamar hogy ivott, a szagról nem is beszélve :( A környezetemben senki sem tudja, nem is akarom megbeszélni velük, de valakivel már muszáj. Évekkel ezelőtt is ivott, de hetente max.2*2 sört. Aztán lassan egyre gyakoribb,több lett. Nem hanyagoltam el a gyerek után sem, volt házasélet, együttalvás, összebújás. Amúgy dolgozik minden nap, a pénzt hazahozza. Bár olyan volt, hogy hó végén is hozott sört, amikor tényleg alig volt 2-3000 forintunk. Nem tudom mit tegyek?!
2013. aug. 25. 23:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Sörözés miatt szétmenni szerintem baromság volna. Én a helyedben leülnék és megbeszélném vele, hogy téged zavar az ivás mennyisége (bár a leírásod alapján azért ez messze van még az alkeszségtől). Normális kommunikáció kell ide, nem válás/szakítás.
2013. aug. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nagyon sokszor leültünk már megbeszélni. Engedtem, csendben voltam aztán tipikusan úgy viselkedik, hogy "ha a kisujjamat adom, a karom kell." Nem tudom, hogy mit beszélhetnénk még. . Beszéltünk szépen is, csúnyán is. Szerintem sok amit iszik, szerinte ennyi jár.
2013. aug. 25. 23:37
 3/15 anonim válasza:
63%
Emiatt erős túlzás lenne elhagyni, ez egyetlen szokás, még feltétlenül rossznak sem mondanám. Szerintem is beszélj vele, szépen, talán akkor az is kiderül, miért iszogat (feszültség levezetése / jó ízű, stb.) De ez a mennyiség abszolút nem vészes, kicsit túlreagálod szerintem. Lehet, hogy azért is rejtegeti előled, mert tudja, hogy rossz szemmel néznéd.
2013. aug. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

első! azért napi 2 liter sör már messze van a normálistól. ha mondjuk vacsi után 1 doboz lenne a max, akkor arra még én is rábólintanék, de alapvetően taszít, ha valaki minden nap piázik.


vezesd le neki a családi költségvetést, hogy lássa mennyi pénz megy el a piára.

az mondjuk elég nagy gáz ha már zugivó... számomra az is alkoholista, aki nem rúg be, de nem bír ki 24 órát ital nélkül.


helyezd neki kilátásba, hogy ha szép fokozatosan nem áll le, akkor búcsút mondhat nektek.

2013. aug. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
72%

Kedves Kérdező !


Megértem a gondodat az alkohol okozta elváltozásokat illetően . Ugyanakkor .


Ennél komolyabb segítséget kell kérned , mint ez az oldal . 10 év házasság. 10 sor ide nem tárja fel a problémát 10 perc alatt . Egy párkapcsolat ennél sokkal összetettebb . A cél még 20-30-40 év házasság szeretetben . A szeretet áldozatot jelent . Türelmet , figyelmet , kommunikációt , kedvességet (ha nem is érdemli meg ) . A kommunikáció a megoldás . 1. a férjeddel , 2. saját magaddal 3. valakivel akiben bízol és akar is meg tud is segíteni . Ez nem biztos , hogy egy rokon vagy közeli barát lesz . Lehet tájékozott vagy a témában , lehet tanulnod kell . (szerintem mindenkinek )


"Akkor szeress a legjobban ha a legjobban amikor a legkevésbé érdemlem meg . "


Ha szeretitek egymást ez remek kiinduló pont . Akit szeretünk azt ismerjük , értjük , támogatjuk segítjük .


Az első természetes kérdés : miért növekedett a sörök száma . Általában butítani akarja magát az ember . Valami gondja van . Önértékelés , egészség , férfiasság , munkahely , otthoni dolgok . A feleség a legjobb , legbizalmasabb barát . (ideálisan )

Bizalmat kell építened , és támogatást mutatnod , hogy feltárja a gondját és ugyanakkor megőrizhesse a férfias önérzetét .Ráadásul te is egy férfit akarsz .


A siker ősi elve : tisztázni a szerepeket és az elvárásokat . Ő nem egy pénzhozó gép . Ugyanakkor a te igényeid is fontosak . Talán majd elkezdik ezt is tanítani az iskolában a sok haszontalan dolog mellett .


A házasság komoly munka . Munka magunkon . Munka a kapcsolaton . Az élet a fejlődésről szól . A válás végső választás . Előtte mindent meg kell tenni .


Személyes vélemény : minek költünk alkoholra ? Azért fizetünk , hogy hülyébbek legyünk ?


Jókívánságaim .

2013. aug. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Nálam már ennyi pia + a zugivás bőven válóok lenne, ha nem is azért mert undorító szokás, hanem mert olyankor is költ rá, amikor luxusnak számít, amikor másra jobban kellene az a pénz, főleg ilyen kicsi gyerek mellett. Te ismered a férjedet, de ha a legkisebb gyanú is felmerül, hogy később ez csak súlyosbodni fog (márpedig fog, mert szerinte ez a mennyiség normális, holott már nagyon nem az), és esetleg agresszívvá is válhat, akkor időben kezdj el gondolkodni rajta, mit tudsz lépni. Érezze, hogy ha nem vesz vissza, elveszíthet benneteket, hátha attól észbe kap.
2013. aug. 26. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nekem soknak tűnik ennyi sör. Meg ahogy írtad, hogy zugivó. Mindig annyit mond, hogy szereti, finom és miért ne ihatna meló után. Meg, hogy lassan ugyan de egyre többet. Régóta rágjuk a témát, mondtam Neki azt is hogy szétmegyünk ha nem áll le vagy vesz vissza, de valahogy nem hat ez sem. Attól is félek, hogy a kislányom sínyli meg a sok veszekedést meg hogy minél idősebb annál nehezebb lesz majd a szakítás.
2013. aug. 26. 08:06
 8/15 anonim ***** válasza:
96%

Nekem egyik szülőm alkoholistw volt, szóval én tudom, hogy azért mert "csak"napi 3 sört iszik és nem hány, és nem veszti el az eszméletét az attól még alkoholizmus. Oka: mert nem bír meglenni nélküle egy napig sem!

Van egy rossz hírem: szép és jó, amit az előző válaszoló leírt, hogy támogasd, segítsd stb. Csakhogy ezt addig nem tudod megtenni, amíg ő nem határozta el MAGÁTÓL, hogy leszokik. Én is évekig próbáltam "leszoktatni" szülőmet, hát elmondhatom: nem sikerült! Miután ő elhatározta, akkor lett csak változás, szerencsére most már tiszta.

Én leülnék azért még egyszer beszélni vele, felhívni a saját problémájára a figyelmét, bebizonyítani, hogy ez a mennyiség tényleg sok. Az a baj, hogy aki ezt a "ez jár" szöveget mondja, az elég mélyen benne van a dologban. :(

Megkérném, hogy próbálja meg, meddig bírja ivás nélkül, csak bizonyítsa be neked, hogy nem alkoholista! Ha nem sikerül pl. 3 napot kibírni nélküle, akkor talán neki id koppanni fog, hogy gáz van.

Legvégén: ultimátum. Vagy hajlandó erről egy addiktológussal elbeszélgetni(még szintén nem a leszokásról van szó, hanem arról, hogy tudatosuljon a baj), vagy elköltöztök egy időre.

Ja és szülőknek is el kell mondani. Az alkoholista azért sem látja be sokszor, hogy beteg, mert mindenki normális emberként tekint rá! Ha pl. valaki köhög-tüsszög 2 hete, valaki biztos szól a családból, hogy mostmár ideje orvoshoz fordulni. De az ivást sokszor nem is látják, mert titkolja, így nem szól senki, így elvileg nincs probléma.

A tabu megtörése nagyon fontos. Van egy kis gyerek a családban, akit fel kell még nevelni, ezért össze kell szednetrk magatokat. Ha a férjed tényleg az égvilágon SEMMIRE sem hajlandó, akkor az az ő döntése, és azt gondolom, akkor neked, mint anyának kötelességed egy függőtől megszwbadítani a gyereket, tehát válás. De azért én előtte egy próbát tennék! Tabu megtörése az első! Szüleinek igenis el kell mondani!

2013. aug. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már, hogy a kérdező üljön le és beszéljék át a dolgokat, mert már LEÍRTA megtették többször is, de a pájának egyik fülén be, a másikon ki!

Az pedig elég világos, hogy zug ivó is és még hazudik is!

Kérdező te pedig nem sokat tehetsz mert a párod nem látja, hogy sok amennyit megiszik naponta. És azzal pedig nem fogsz elérni semmit ha leírod neki a havi költségvetést, mert aki iszik ő szerinte "még egy üveg sör belefér".

Én a helyedben elköltöznék és nem különösebben érdekelne, hogy ki mit gondol! Nem róluk hanem rólatok van szó, gyereketek van! Neki is az lenne a legjobb ha egy nyugodt környezetben nőne fel!

És ezt nyugodtan elmondhatod a párodnak is az előbb leírtat meg, hogy csökkentse le a napi üveg söröket, vacsora után egyre!

2013. aug. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Többen gondolkodtok úgy mint én...tehát tényleg ideje váltani, mert már nem tudok Vele beszélni erről. Lerágott csont. Utolsó esélyeken is túlvagyunk. Szerintem egyébként nem hiszi el, hogy tényleg elmegyek. Egyrészt mert szeretem, másrészt meg mert nincs sok támaszom. Sőt... tudja hogy nagyon nehéz lenne egyedül nekem a gyerekkel egy albérletben. Azt sem tudom, hogyan állok majd talpra. Tényleg ideje kiborítani mindent.
2013. aug. 26. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!