Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt élettársam nem enged...

A volt élettársam nem enged be a közös házunkba. Kérhetek kártérítést?

Figyelt kérdés
50%-ban enyém a ház. Volt élettársammal megromlott a kapcsolatunk, így elköltöztem édesanyámhoz, a házról viszont nem mondtam le. Exem lecserélte a zárakat, így már be se tudok lépni a saját házamba, ahol mellesleg közös kiskorú gyermekünk is él. Ügyvédemmel írtunk egy papírt melyben kértem volt páromat a kulcsok átadására. Ő az ügyvédi levelében ezt megtagadta. Az ügyvédje azt állítja, hogy nem léphetek be a házamba, mivel korábban már elköltöztem onnan. Rendőrségi feljelentést tettem exem ellen. A rendőrségen nekem adtak igazat és továbbították az ügyet az ügyészség felé. Viszont az ügyészségen még várnak szeptember 23-ig, mert akkor lesz egy tárgyalás exem ellen, aki szándékosan megrongálta gépkocsimat. Állításuk szerint ez a tárgyalás befolyásolhagja a döntésüket. Addig viszont, amíg nincs döntés továbbra sem léphetek be a házunkba. Kérhetek emiatt kártérítést az exemtől, és ha igen, akkor visszamenőleg meddig?

2013. aug. 26. 14:56
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

15:01-es kommentre válaszom:

Az ügyvédemmel nem az a célunk, hogy minél több pénzt szerezzek ezáltal volt páromtól, netalán bíróságra kerüljön az ügy. Csupán szeretnék bejutni a házamba. Ezért is nem a kártérítéssel kezdtem, hanem a feljelentéssel. Most, mint írtam, az ügyészség döntésére várok. A héten megyek vissza ügyvédemhez, mivel megszületett bennem az elhatározás a kártérítéssel kapcsolatban, hisz ez nem mehet így tovább... :( Lényegében a kérdésem arra vonatkozik, hogy ha kérhetek kártérítést, akkor azt mennyi időre visszamenőleg kérhetem. Év elején írtunk neki az ügyvédemmel a kulcsátadással kapcsolatban, és azóta sem történt semmi változás. Az ügyvédi levelében megtagadja a kulcsátadást. Attól kezdve már kérhetem a kártérítést? Vagy van ennek valamennyi időkorlátja? Igen, az ügyvéd is tud erre válaszolni, meg is fogom kérdezni, csak kíváncsi vagyok, hogy valakinek volt e már ilyen esetben személyes tapasztalata.

2013. aug. 26. 16:59
 12/21 A kérdező kommentje:
A kapcsolat megromlása nagyon összetett dolog. Mindkettőnk részéről elmúltak az érzések. Nem szeretjük már egymást. Mindennaposak voltak a vitatkozások, veszekedések, és nem szerettem volna, hogy a kislányunk, akkor még 3 éves volt, így nőne fel. Meg szerettem volna őt ettől kímélni, hisz ő a mindenem. Ettől függetlenül mindennap elmentem, játszottam a gyerekkel, megfürdettem, sétáltunk stb... Talán féltékenységből teszi ezt volt élettársam... talán nem. Ezt csak ő tudja. De az tény, hogy amikor elmentem a gyermekünkhöz, az anyja folyamatosan próbálta megakadályozni kettőnk között a személyes kontaktust. Állandóan provokált, hergelt, szidott a gyerek jelenlétében. Mai napig ellenem neveli a gyermeket, pedig a kislány imád engem és én is őt.
2013. aug. 26. 17:07
 13/21 A kérdező kommentje:
Mindkettőnk részéről a közös ház ideiglenes tartózkodási címként van feltüntetve. A lakcímkártyánkon nem a közös ház címe szerepel, hanem mindkettőnk esetében a szülői ház jelenti az állandó tartózkodási helyet.
2013. aug. 26. 17:10
 14/21 A kérdező kommentje:

15:33-nak

úgy hagytam ott a házat, hogy csak aludni jártam lényegében édesanyámhoz. Attól függetlenül, hogy elhoztam közös házunkból a legfontosabb személyes dolgaimat, attól függetlenül ott töltöttem a napjaim jelentős részét. Ezzel mind addig nem is volt gond, amíg az exemnek volt munkahelye, és csak arra kellettem, hogy amíg ő dolgozik, addig én vigyáztam a gyermekünkre. (4 műszakban dolgoztunk mind ketten, váltottuk egymást) De mióta munkanélküli lett, már nincs szüksége úgymond csúnyán mondva bébiszitterre. Természetesen ezt nem panaszként fűztem hozzá a dologhoz, hisz örültem neki, hogy addig is nyugodt légkörben lehettem a kislányunkkal. Csak megjegyzésként írtam, mert ez is hozzá tartozik a dologhoz.

2013. aug. 26. 17:16
 15/21 A kérdező kommentje:
A gyermeket a bíróság az anyának ítélte a kislány nemére és életkorára való tekintettel. A rongálás a bírói végzés után történt. A gyermekelhelyezési procedúra egy külön ügy nálunk sajnos, hisz a láthatásokat sem tartja be. De ez már nem ehhez a témához kapcsolódik, így nem is untatnék vele senkit. Csupán a kérdésre válaszoltam, hogy miért az anyánál van a gyerek. (megsúgom a gyámügy szerint ha így folytatja az anya, ahogy most viselkedik, akkor nem sokáig)
2013. aug. 26. 17:21
 16/21 A kérdező kommentje:
Kényszer értékesítés? Erről bevallom őszintén, még nem hallottam. De utána nézek. Köszönöm.
2013. aug. 26. 17:28
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy ezt én is kérhetem. Azt gondoltam, ezt csak a bedőlt hitelek esetében alkalmazzák.
2013. aug. 26. 17:37
 18/21 anonim ***** válasza:
Ha fele fele arányban vettétek a házat akkor ugye 2 néven van és nem a párodén?
2013. aug. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2 néven van akkor ugyan annyi jogod van vissza menni és ott élni mint neki ezzel az erővel ha elmész pár napra munka ügyben nem enged vissza?Ilyen nincs.Kitilt a saját vagyonodból??És ha nem lenne hova menned nem kerülhetnél az utcára.Ez nekem furcsa.

van egy lakásom és a párom a felén haszonélvező de nem tehetném meg mint tulaj,hogy kizárom

2013. aug. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Igen 2 néven van a ház. Tisztában vagyok azzal, hogy nem zárhatna ki a házamból, de sajnos ez a gyakorlatban egészen más. A rendőrségi feljelentésem után a rendőrök közölték velem, hogy majd kiküldenek egy közvetítőt, akinek jelenlétében át kell adnia volt páromnak a kulcsokat részemre. Ebből semmi sem lett. Inkább átküldték az ügyészségre az ügyet. Ott meg ugye, ahogy írtam korábban közölték velem, hogy várjak...
2013. aug. 27. 15:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!