Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt élettársam nem enged...

A volt élettársam nem enged be a közös házunkba. Kérhetek kártérítést?

Figyelt kérdés
50%-ban enyém a ház. Volt élettársammal megromlott a kapcsolatunk, így elköltöztem édesanyámhoz, a házról viszont nem mondtam le. Exem lecserélte a zárakat, így már be se tudok lépni a saját házamba, ahol mellesleg közös kiskorú gyermekünk is él. Ügyvédemmel írtunk egy papírt melyben kértem volt páromat a kulcsok átadására. Ő az ügyvédi levelében ezt megtagadta. Az ügyvédje azt állítja, hogy nem léphetek be a házamba, mivel korábban már elköltöztem onnan. Rendőrségi feljelentést tettem exem ellen. A rendőrségen nekem adtak igazat és továbbították az ügyet az ügyészség felé. Viszont az ügyészségen még várnak szeptember 23-ig, mert akkor lesz egy tárgyalás exem ellen, aki szándékosan megrongálta gépkocsimat. Állításuk szerint ez a tárgyalás befolyásolhagja a döntésüket. Addig viszont, amíg nincs döntés továbbra sem léphetek be a házunkba. Kérhetek emiatt kártérítést az exemtől, és ha igen, akkor visszamenőleg meddig?

2013. aug. 26. 14:56
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Én mikor tudom elmegy dolgozni felfeszítettem a lakásom ajtaján a zárat ennyi van jogod hozzá.Bizonyítsa be,hogy Te nemlaktál ez idő alatt ott mikor zár csere történt.És zárd ki Te én nem hagyom ,hogy a vagyonomból kitúrjanak.
2013. aug. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!