Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 6 év együttlét után fizetnéd...

6 év együttlét után fizetnéd az útiköltéget a vőlegényednek?

Figyelt kérdés

El kell jutnom a megyeszékhelyre, a benzinköltség kb 4000 Ft-ba kerül addig. Több dolgot kellene elintéznem, plusz valamit elszállítanom és másvalamit hazahoznom, ráadásul mindezt hétvégén, amikor ritka a buszjárat, ezért megkértem a vőlegényem, hogy lenne olyan kedves, hogy elvigyen? Az útiköltségbe 2000 Ft tudok pótolni, ugyanis annyiba kerül a buszjárat is és sajnos jelenleg nincs munkahelyem, le vagyok égve és nagy kiadások előtt állok (aminek előreláthatóan felét sem tudom fedezni). Ő dolgozik, van félretett pénze is (nem élünk együtt).


A kérésre az volt a reakciója, hogy neki nincs útja oda, ő nem fog 2000 Ft benzinpénzt fizetni csak azért, hogy nekem kényelmesebb legyen. Ha fizetem teljes összeget szívesen elvisz, de ő nem ad ki ennyit csak úgy, ha nincs ott tennivalója.


Megharagudtam. Ti hogy reagáltatok volna?


2013. aug. 27. 21:00
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
100%
drágám, ez maga az észérv...jegyesek vagytok, nem holmi haverok....az én páromra bármiben lehet számítani, sőt, magától ajánlaná fel...pláne így, hogy még a felét fizeted..szerintem bunkón válaszolt, jogosan haragszol. Ne haragudj, de ha most ennyire nem számíthatsz rá, mit várhatsz később? Mondd meg neki, hogy tudod, hogy spórolós, de ez már túlzás, gondolj már bele, ha házasok lesztek KÖZÖS KASSZA lesz (gondolom) és ha veszel esetleg egy cipőt vagy elmész a barátnőddel egy kávéra mi lesz ebből? mert botrány az biztos :D
2013. aug. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
100%
Közös kassza? Csávó szerintem agyvérzést kapna, ha vennél valamit magadnak!
2013. aug. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 A kérdező kommentje:
Érdekes módon ajándékozni szokott, minden alkalomra. Névnap, szülinap, évforduló, Valentin, nőnap, stb. Színházba/moziba nem szoktunk járni, de minden hétvégén beülünk sörözni a barátokkal, ott ő fizet. Szerintem ez megszokás kérdése: az ajándék-gondolathoz hozzászokott a sporlós agyacsjáka is, viszont kocsikáztatni nemigen szoktam magam és ezt már egyből új területnek érzi és úgy gondolja, hogy ez már kizsákmányolás... És sajnos nem tudja kívülről nézni a dolgokat, nem veszi észre, hogy milyen banális a helyzet és hogy ez miért bántó.
2013. aug. 27. 22:22
 34/67 anonim ***** válasza:
100%
Neki nincs útja oda, de gerince sincs
2013. aug. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
100%
És ha rosszul lennél és kórházba kéne vinni, mondaná: oké szívem, de 3549 Ft lesz :D
2013. aug. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
84%

Ha két ember szereti egymást, akkor is előfordul, hogy nem illenek össze. És akkor boldogtalanná tehetik egymást, ami baj.

Nálatok nem arról van szó, hogy nem illetek össze, de ez a vőlegényed részéről összeférhetetlen viselkedés, akárki lenne a menyasszonya.

Szerintem az egy észérv, hogy ha szeret, és komolyan gondolja a közös jövőt, akkor megpróbál ezen erőteljesen változtatni, mert különben tönkremegy a házasságotok. Akár szeretitek egymást, akár nem. Szóval a hosszútávú tendencia az, hogy elveszítitek egymást. Mert ezzel mindenkit elkergetne magától.

2013. aug. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
71%
hat ev egyutlet nem jegyesseg hanem orulet mikor hazasodtok vegre ossze?
2013. aug. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
100%

.....sporlós agyacsjáka.....

Na még jó, hogy tudod becézgetni, a sz@rrágó fejét. De majd elmúlik, ha majd egyszer besokallsz!

2013. aug. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
100%
A vőlegényed, de nem éltek együtt? Miért is? Pénzkidobásnak tartja az albérletet?
2013. aug. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 Pötyös Panni ***** válasza:
100%

Szia!

Hogy bírod mellette 6 éve?

Ez az ember nem szeret Téged.Mert a szeretet abban nyilvánul meg, hogy megpróbálunk mindenben a másik kedvében járni,vagy legalábbis amiben csak tudunk.. Megérteném ha nem lenne autója, vagy nem lenne benne egy csepp benzin de így, hogy megtehetné de mégsem teszi, mit lehet tőle várni a jövőre nézve?

2013. aug. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!