Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért temetik a házasságunkat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért temetik a házasságunkat azért mert 10 év együttlét után még nincs gyerekünk? Miért gondolja bárki hogy beleszólhat két ember döntésébe?

Figyelt kérdés

Nem ez a legnagyobb problémám, de miután már ezredjére megkérdezték kicsit zavar.

10 éve vagyunk együtt a férjemmel. Elég fiatalon összejöttünk, mindketten 20 évesek voltunk. Eddig más dolgok voltak fontosak mindkettőnknek nem a gyerek téma. Mostanában már kicsit többet beszélünk róla, de még 2-3 évet mindenképpen várni akarunk. Akkor sem leszek "öreg", egyébként is csak egy gyerek tervezünk, szóval akár 35 körül is szülhetek. Jó ideje kérdezgetik ismerősök, rokonok hogy mikor jön már a baba. Az normális érdeklődés annyira nem zavar (bár tizedjére ugyanattól már kicsit), de vannak akik konkrétan vájkálnak a magánéletünkben: Nincs e valami szervi oka, biztos hogy együtt akarunk e megöregedni. Ezek szerintem azért már elég tolakodóak. Régebben még el is lehetett intézni azzal hogy majd később, még fiatalok vagyunk, sok a tervünk, de mióta 3 éve összeházasodtunk, már tényleg "természetellenesnek" vélik, hogy nincs gyerekünk, miközben nagyjából elkészült a házunk is.

Miért akar mindenki beleszólni más életébe? Tényleg olyan nagy bűn, hogy gyerek nélkül is jól érezzük magunkat még most is?



2013. márc. 13. 11:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell foglalkozni a rosszalló megjegyzésekkel.

A Ti döntésetek mikor vállaltok gyereket, nem az övé.

Még éljétek ki magatokat kettesben ameddig szeretnétek, 35 évesen szülni pedig egyáltalán nem késő.

2013. márc. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell törődni az ilyen beszólókkal, ha ez a fő szórakozásuk, aztán otthon még órákig beszélhetnek róla a hátatok mögött egészségükre :)

Nekünk szinte napra pontosan a 8. évfordulónkra született a kisfiunk, előtte mi is megkaptuk a kérdéseket, sőt én azt is, hogy az előző kapcsolatában a férjem tudott gyereket vállalni, velem nem. Ezt igaz csak egyszer. Azt válaszoltam, hogy biztos őt jobban szerette mint engem... azóta sem kérdez ez a rokonom semmit tőlem :D Légy határozott, kemény aztán leszállnak rólad!

2013. márc. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Magánügy, hogy ki miért nem vállal gyereket. Nálunk meddőség miatt nem jött sokáig a baba, én is kaptam a tolakodó kérdéseket. MOSOLYOGVA, kedvesen, de határozottan ilyeneket válaszoltam:

- Ez rám és a férjemre tartozik, ugye megérted hogy nem szeretnék róla beszélni?

- Akkor lesz gyerekünk, ha itt lesz az ideje.

Vagy kérdéssel válaszoltam: és neked mikor lesz? Ha volt már gyereke, akkor: és nálatok mikor jön a következő? Ha volt már neki kettő, és meglepődött azon hogy miért kérdezem mikor jön a harmadik, amikor nálam még egy sincs, azt válaszoltam hogy mindegy a gyerekek száma, ahogy ő furcsállja hogy ezt kérdezem, én is furcsálltam, hogy az első gyerek jövetelére kérdez rá.

2013. márc. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én sosem teszek fel ilyen kérdéseket,mert azt gondolom, h nincs közöm hozzá és olyat sosem kérdezek, amire én se szeretnék válaszolni. de ettől függetlenül bennem is felmerül, h az elköteleződés hiánya vajon közös döntés-e (mert akkor ok) vagy valami problémát jelez. Van egy pár, a srác 36, a lány, 30, 11 éve együtt vannak és azóta semmi sem változott. azt leszámítva,h külön élnek, de nem együtt hozták össze, a nagyi átengedte a házát és beköltözött a srác régi szobájába, szóval ez se az az építgetjük a közös jövőt, mert van rá igényünk. a srác nem kérte meg a kezét, nem vette feleségül, nem akar gyereket (a lány minderre igent mondana - tőle tudom) arra hivatkozva,h "még élni akar". szerintem is mindnenki úgy él, ahogy akar, de az ő esetükben azért néha elgondolkozom,h vajon a lány is így akar-e vagy csak elfogadja a srác döntéseit. Mert szerintem is igaz, amit Woody Allen mond az Annie Hall-ban: "egy kapcsolat olyan,mint a cápa - ha nem halad előre, elpusztul". nem kérdezek rá, mert nem akarok indiszkrét lenni és annyira kíváncsi se vagyok, mint mások, de nekem is fura, ha egy kapcsolat semmennyit sem halad. és most hozzáteszem, nem a kérdezőéről beszélek, ott azért más a helyzet.
2013. márc. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem szoktam annyira foglalkozni ezekkel az ismerősökkel, csak amikor egyébként is van más gondom pl. a munkában akkor kicsit felhúz..


4es

Amit te írsz valóban teljesen más, ott a lánnyal vannak alapvetően gondok amiért homlokegyenest hátat fordít a vágyainak egy férfiért, aki nem igazán törődhet az érzéseivel. De ez is az ő dolga.

Mi szeretnénk majd gyereket, ez nem kérdés.

Egyébként teljesen igazad van abban, hogy egy kapcsolatban fejlődni kell, ahogy a saját életünkbe is, mert egyébként egy idő után unalmas az egész. Csak a fejlődés nem egyenlő a gyerekkel. Ismerek olyanokat akik egyáltalán nem akarnak gyereket, mégis boldogok együtt, vannak céljaik.

2013. márc. 13. 11:51
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sok embernek az a legnagyobb öröme, hogy piszkál másokat, turkál a magánéletükben és nem lehet öket lerázni. A pokolba kivánom az efféléket. Én is szeretném tudni a megoldást az ilyen problémára.
2013. márc. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

4. vagyok


törődik a srác a lány érzéseivel, külső szemlélőként ez egy kimondottan szép kapcsolat, illenek is egymáshoz, szeretik is egymást. kölcsösnösen. épp ezért folyik néha a találgatás a hátuk mögött (akármennyire csúnya dolog is), h vajon miért nem kötelezik el magukat egymás mellett mégse. tényleg szép kapcsolat az övék, némi furcsaságokkal: még a szentestét is baráti társaságban töltik, a 11 év alatt még sose utaztak el kettesben. úgy élnek, mint amikor megismerkedtek. a lány nem adja fel magát, mert neki egyetlen vágya és célja van az életben: hogy ezzel a sráccal legyen. ami másnak talán szomorú (nekem nem menne), de én rengeteg ilyen embert ismerek, főleg nőben.


szóval csak azért írtam le a történetet, h őszintén elmondjam: tényleg van olyan, amikor egy "idegen" akaratlanul elgondolkodik azon, h vajon egy pár élete miért úgy alakul, ahogy. pedig tényleg semmi köze hozzá, csak hát az ember azért morfondírozgat az élet dolgain.

2013. márc. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem értik, mi tart össze benneteket, ha a gyerek nem.

Mert őket lefoglalják a hétköznapi problémák, így nem kell soha belegondolniuk, hogy tényleg élvezik-e az életet.

2013. márc. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük.

Mi 8 éve vagyunk együtt a férjemmel. Én 20, ő 22 volt mikor összejöttünk. 4 éve házasok vagyunk és gyerek még nincs. Még az sem biztos, hogy lesz. Egyáltalán nem foglalkoztat minket a gyerek téma. Mintha kötelező lenne egy párnak az esküvő után gyereket vállalnia.... Nálunk is vannak olyan ismerősök, rokonok akik feszt kérdezgetik, nem jön még a baba? Nehezen jöhet...ha esélyt sem adunk rá. :D De teljesen mindegy. A lényeg, hogy mindenki akkor vállaljon gyereket amikor úgy érzi eljött az ideje és készen áll rá...ezt szeretné.

2013. márc. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én erre mindig azt válaszoltam: Ne akarunk gyereket.

Semmi többet nem mondtam, ez általában sokkolta a kérdezőt, így bedugult, és soha többé nem kérdezgetett.

2013. márc. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!