Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 6 év együttlét után fizetnéd...

6 év együttlét után fizetnéd az útiköltéget a vőlegényednek?

Figyelt kérdés

El kell jutnom a megyeszékhelyre, a benzinköltség kb 4000 Ft-ba kerül addig. Több dolgot kellene elintéznem, plusz valamit elszállítanom és másvalamit hazahoznom, ráadásul mindezt hétvégén, amikor ritka a buszjárat, ezért megkértem a vőlegényem, hogy lenne olyan kedves, hogy elvigyen? Az útiköltségbe 2000 Ft tudok pótolni, ugyanis annyiba kerül a buszjárat is és sajnos jelenleg nincs munkahelyem, le vagyok égve és nagy kiadások előtt állok (aminek előreláthatóan felét sem tudom fedezni). Ő dolgozik, van félretett pénze is (nem élünk együtt).


A kérésre az volt a reakciója, hogy neki nincs útja oda, ő nem fog 2000 Ft benzinpénzt fizetni csak azért, hogy nekem kényelmesebb legyen. Ha fizetem teljes összeget szívesen elvisz, de ő nem ad ki ennyit csak úgy, ha nincs ott tennivalója.


Megharagudtam. Ti hogy reagáltatok volna?


2013. aug. 27. 21:00
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
0%

De mivan ha a vőlegényének csak azért van kocsija, hogy be tudjon menni dolgozni, és neki is hatalmas devizahitele van?

Anyukája meg lehet rákos.

2013. aug. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
90%
Hát nem tudom mit reagálnék ebbe a helyzetbe, a barátommal fél éve vagyunk együtt. Vagy két hónapja én is mentem ügyeket intézni mondtam, hogy az nap csak este tudunk találkozni mert vonattal megyek ügyeket intézni (45 perc vonattal), és Ő magától mondta ha nem zavar engem akkor Ő szívesen el kísér és el is visz autóval. Én mondtam neki, hogy nem zavar de így sokkal olcsóbban ha vonattal megyek, azt mondta azzal ne foglalkozzak legalább együtt töltjük a napot. Adtam volna neki pénzt de nem fogadta el, azt mondta, hogy ezzel csak meg sértem.
2013. aug. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
69%

1. Már nem lenne a vőlegényem.

2. Nem sporlós, hanem spórolós...

2013. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
0%

Ez egy új kérdés lehetne, hogy ha a kérdező szülei se viszik el a hétvégén, akkor mit fog csinálni?

Ti mit csinálnátok?

A szülőket letagadni örökre, és elköltözni?

2013. aug. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a zsugoriság és a spórolás között van némi különbség!
2013. aug. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
35%
Pár válasz eléggé megdöbbentett, de leginkább a kérdező hozzáállását nem értem a dolgokhoz. Engem nem zavar, hogy még elvicceled a helyzetet, mert fogsz majd eleget sírni emiatt. Válaszolnál arra a kérdésre, hogy miért nem éltek együtt? Csak azt tudom tanácsolni, hogy ezt a férfit hagyd el és keress valakit, aki szeret. Nem gondolom, hogy a párod azért nem szeret, mert eljegyzett, megkérte a kezed és most mégis hagy buszozni és nem gondolom azt sem, hogy bajban vagy, de annál, hogy meg kellett kérned a vőlegényedet, hogy vigyen el, ahelyett, hogy Ő magától felajánlotta volna, csak azt veszi be nehezebben a gyomrom, hogy azzal az indokkal mondott nemet, hogy Ő nem fog plusz pénzeket fizetni a Te kényelmedért. Előbb vagy utóbb, de valószínűleg utóbb rá fogsz jönni, hogy nincs helyetek egymás mellett, sajnos csak a saját kárán tanul az ember. Azon pedig, hogy ész érvekkel akarod neki elmagyarázni, hogy 6 év együttlét és eljegyzés után, miért kellett volna igent mondania, vagy más miatt nemet, csak mosolyogni tudok.
2013. aug. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:

Én biztos sírtam volna, hogy ilyen a vőlegényem. Bár gondolom ez már korábban is kiderült. Aztán amikor gyesen leszel otthon és számon kéri hogy miért ettél szalámit amikor az az ő pénzéből van, ott fogsz bőgni kiszolgáltatottan.

Azért van egy aranyközépút is, nem csak a kitartottság és a filléreskedés.

2013. szept. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!