Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van, hogy bármit csinál...

Miért van, hogy bármit csinál anyum, idegesít engem?

Figyelt kérdés

Először is, ez nem egy olyan kérdés, hogy elegem van anyumból, inkább elegem van magamból. Mostanában nem szívesen beszélgetek anyummal, bármit tesz, idegesít. Már milliószor elhatároztam, hogy változtatok, de nem sikerül. Pedig szeretem, és nem akarom elhanyagolni, a páromon kívül már csak ő van nekem. Ragaszkodik hozzám, amit megértek, hisz tavaly decemberben elvesztettük apum, azóta ő egyedül van itthon, engem csak hétvégén lát.

Hogy mi idegesít, nem tudom megfogalmazni, egyszerűen bármi. Ritkán fordul elő, hogy nem idegesít. Ő csak beszélgetni szeretne, tök normális, jófej anyum van, de mióta apum nincs, nehezen viselem. Anyum hamarabb beleköt mindenbe, ha olyan kedve van, és ő ezt nem veszi észre, ha mondom neki, hogy ez nem igazán jogos, akkor megharagszik. Anyummal a viszonyom mindig viharos volt, apum volt a villámhárító, vele bármit meg tudtam beszélni. Mióta ő nincs, anyummal szinte nem is veszekszünk, pedig azelőtt elég gyakoriak voltak a viták.

Nem tudom mit tegyek, hogy változzak, egyáltalán azt sem tudom mi van velem. Tudtok valami tanácsot, vagy ötletet adni?

20/L


2009. okt. 31. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak annyit tudok írni, hogy az én anyám is ilyen, ezért is költöztem el. Apám agyvérzése után rosszabb lett, azóta már telefonon is alig tudok vele beszélni pár percet, mert pillanatok alatt elviselhetetlenné válik.

Talán az vált be valamelyest, hogy ha elkezdi a sápítozást, rászólok hogy hagyja abba, vagy leteszem. Ekkor lenyugszik.

Ennyit tudok elmondani.

2009. okt. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen csak veled akar lenni, éreztetni hogy egy család vagytok. Gondolj bele, hogy milyen lehet az, hogy van egy szép családod, és az egyik tagja elmegy. Biztos még mindig nagyon hiányzik neki az apukád, persze gondolom neked is. Ő csak téged akar szeretni, vigyázni. Próbálj vele egy kicsit kedvesebb, türelmesebb lenni. Beszélgess vele.
2009. okt. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!