Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most tényleg nekem kellene...

Most tényleg nekem kellene "nyaliznom" neki? Kiváncsi lennék a véleményetekre.

Figyelt kérdés

Férjem tegnap 3 óra előtt átment a kollégájához számítógépet szerelni. Sietek ez volt a szöveg...Fél 5-kor felhívtam, hogy mikor jön, mert megyünk sétálni. Sietünk, de már lassan beszélt..egyből hallottam a hangján, hogy ivott és nem is keveset. Nem akartam vitatkozni, veszekedni vele, jó hangulatban akartam menni a gyerekekkel sétálni. 6 óra felé jöttünk haza, itthon volt...az a bamba fej, láttam, hogy nincs képben. A gyerekek lementek a játszótérre, csak a kicsi maradt itt. Aztán nem bírtam ki, elkezdtem neki mondani, hogy mennyire szánalmas egy ember, hogy néz ki..stb. Ez előtt megkérdeztem eszik-e. Igen...megcsináltam a kaját, ő meg szó nélkül beleborította a mosogatóba, ez egészet. Edényestől, kenyerestül, tálcástul...mindent. Jöttem-mentem, aztán szóltam neki, hogy a mocskát takarítsa el, mert nem vagyok hajlandó eltakarítani. Jött és kidobott mindent a szemeteszsákba, edényt, a gyerekek barackját, a konhyai robotgépemet, kanalat, meg amit talált. Mondtam,hogy fejezze be...kiment a konyhából, de még annyit mondott, hogy szóljak, ha problémám van. Mondtam, hogy lenne...nekünk ebből az ivászatból voltak már problémáink, bíztam benne, de most megint bemutatkozott. Bíztam benne, hogy tudja hol a határ. Meg egyébként sem erről volt szó, hogy inni megy. Azt tudni kell, hogy a sráccal 24 órát együtt vannak, de már mikor hazajönnek, este egyből hívja a srác és mindig csalja, hogy menjen át. Szóval elég pióca. Fél 7-kor lement a pincébe, egy óra múlva visszajött, nem szólt semmit, nekem sem és a gyerekeknek sem. Lenyírta a haját, összepakolta a mai cuccát ( tűzoltó, sofőr ) és 8 órakor köszönés nélkül elment. Szolgálati ruhában, az egész napi kajájával. Reggel nagy meglepetés ért...nem tudom mikor ( én 11-kor mentem aludni ) de hazajött és itthon aludt. Reggel mindig ő szokott hívni, de semmi...ma nem beszéltünk. Holnap reggel jön. Most tényleg én gondolkozom rosszul? Nekem kellene nyaliznom? Ő biztos nem érzi magát hibásnak, bocsánatkérésre tőle nem számíthatok.


Köszi, hogy elolvastátok.


2013. aug. 29. 19:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy tűzoltóautót vezető sofőrtől többet várnék. Az már csak plusz, hogy kisgyerekei is vannak.

Sosem értettem az ilyen embereket. Nem tudom, milyen gyakran adja elő magát, ha gyakran, akkor szerintem rá kellene ijesztened. Válasszon: ti, vagy a pia? Mert ahogyan ő viselkedik, az nem normális.

2013. aug. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
hűű,nem semmi.Neked adok igazat. én nem tűrném,ezt a piálást. mi az,h minden edényt, robotgépet kidob a kukába??? Úgy összevesztem volna vele,h haza sem kellene jönnie többet..
2013. aug. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ott toltad el, hogy leálltál egy részeggel (aki nyilván nincs képben) vitatkozni. Nekem is volt ilyen, a kukába hagytam a cuccot, megvártam míg elviszi a szemetes, aztán megmondtam hogy vehet újat ha már a régit kidobta. Simán ott kellett volna hagyni és elmenni a gyerekkel sétálni. De nyalizni?? Nehogymár! Gyerekei vannak és leissza magát. És ha valamelyik gyereknek éppen baja lett volna? Vagy ha neked lett volna bajod ki vigyáz a gyerekre? Majd ő részegen? Én nem is szólnék hozzá míg elnézést nem kér.
2013. aug. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen esetben nem nyaliznék, hanem ultimátumot adnék. Vagy a pia, vagy ti, de a kettő együtt nem megy.
2013. aug. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy amíg részeg, hiába mondod neki a magadét (ami amúgy jogos), mert nem fogja fel, esetleg nem is fog rá emlékezni. Annyi marad meg neki, hogy te valamiért már megint pampogtál, de mivel ő nem emlékszik rá, miért, így nyilván a semmiért, mert egy hisztis liba vagy. Az én párom is ilyen. Bár ő ritkán iszik, de akkor sokat - vagyis magához képest sokat, a nagy kihagyások miatt kevesebb is csúnyán megárt neki.

Én ilyenkor úgy szoktam, hogy amíg részeg, nem szólok neki - de nem is kedveskedek. Normál hangnemben rábeszélem, hogy egyen, mert milyen finomat főztem (az ízét úgyse érzi rendesen, ha nem is sikerült olyan jól esetleg, meg legalább felszívja az alkoholt), aztán megkérem, hogy feküdjünk le, ha nem jön, akkor ráveszem, hogy legalább nézzünk filmet. Film közben bealszik, kialussza magát - és amikor józan, jön a nemulass... Általában mondjuk letagadja, hogy őőő nem volt hülye, mert nem emlékszik rá. Újabban viszont, mikor párszor már nyilvánosan, barátok előtt volt idióta, akkor ugyanezzel a taktikával élve másnap, amikor mondom neki, mások is megerősítik, hogy úgy volt. Ilyenkor elgondolkodik. Bocsánatot nem kér soha senkitől, ő nem képes rá, hogy kimondja (én megértem, nekem is irtó nehéz, de összeszorított fogakkal az évek során már valamicskét javítottam ezen), de látom rajta, hogy bűntudata van. Kimondatlanul pedig talán még jobban bántja, mintha megosztaná.

Szóval lényeg a lényeg, amíg részeg, próbálj ne kiakadni. Tudom, hogy nehéz, esetleg meg kell játszani magad, hogy jópofát tudj vágni hozzá, de majd másnap, ha józan lesz, kiadhatod minden dühödet, mert akkor már felfogja. Ha egyébként lehet vele beszélni, akkor ez így jó taktika lehet.

2013. aug. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
A barátjával is kellene beszélned, hogy ne csaljon mindig egy házas és gyerekes apát magához!
2013. aug. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
32%

Igen, te voltál a hibás akkor amikor már hallottad a hangján, hogy ittas, és még nem csak hogy erőszakoskodtál(séta) hanem még mondtad a magadét.


Csodálkozol hogy itt tartasz? és cirkusz van?


Egy percig se csodálkozz,hogy ha önmagadnál tovább kettőig nem látsz.

2013. aug. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

És ilyen emberek dolgoznak körülöttünk...

Én meg mondanám neki, hogy választhat. Jobban mondva megmondtam. A páromnak. Neki is volt egy ilyen alkesz haverja, nem zavarta az s, hogy családos embert akar az alkoholizmusba rángatni...szerencsére párom kapcsolt, de nem volt könnyű dolgom!

2013. aug. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Az elejét olvasva azonnal. Aférjednek adtam volna igazat...mivel a számítógépes mizéria, és a sietek azt tudom milyen (nálunk éjfélbe nyúlik, én is holt ideg vagyok)


Még amikor ivott és te feleslegesen ba...ogatodnál is neki adtam vokna igazat, hogy részeg emberrel felesleges megértetni dolgoat, vitázni pedig méginkább...


Viszont az ételkiborítás, és minden eldobás az egy nagyon durva reakció...tehát én nem tudom elképzelni a páromat, hgy akarmilyen részeg, ezt megtenné, vagy akár én ...idegességemben ...

Aztán még neki áll feljebb, és nem szól hozzád...

Sztem ne nyalizz...ne legyél távolságtartó, viselkedj úgy mint akármikor (azért nyakába ne borulj, ha úgyis szokott lenni)

Ha pár napig nem nyit feléd, vagy csak űy sinál, mit aki elelejtette, hogy mi történt, akkor higgadtan megkérdezném, hogy ez mi volt, nem felejtettem el, és azért várnál valamiféle reakciót...

Ha nyit akkor pedig meg lehet beszéli...


Viszont egy ilyen reakciót én nem tudnék tolerálni, de írtad, hogy hasonlő problémák már voltak nálatok, és vele maradtál, így látszólag neked magasabb a tűréshatárod, mint nekem

2013. aug. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


2 kommentelőre szeretnék külön reagálni, aztán a többit utána.


7-es: Nem erőszakoskodtam séta ügyileg, mindig ő akar velünk jönni. Ezért is hívtam fel, hogy várjunk-e rá vagy sem. Egyébként ott nem mondtam a magamét, csak mikor mondta, hogy sietnek...annyit mondtam persze, persze.


8-as: Egy ilyen alkesz barátját már lekoptattam, de ezzel sráccal nem tudom mi lesz, mert még ráadásul együtt is dolgoznak.


A töténethez tartozik még az is, hogy mikor összekészítette a kaját, elvitte az összes kenyeret, a vajat, a gyerekek felvágottját, annyi kaját szedett, hogy amit hagyott az még a gyerekeknek sem lett volna elég. De ez csak apróság.

Egyébként nem volt részeg vagyis nem dölöngélt, meg hasonló. Gépezett, lehet ha én nem szóltam volna, akkor csak ült volna csendben, bár így sem mondott szinte semmit. De nem bírtam ki...:( láttam, hogy néz ki és a hangján is lehett hallani. Nem tudnám megmondani mennyit ivott, de ugye 9 körül evett utoljára és utána semmit.

Reggelig szentül megvoltam győződve, hogy a kollégájánál alszik, sőt mikor megláttam, hogy itthon aludt akkor is. Aztán teltek az órák gondolkoztam, hogy vajon merre lehetett...nem szokta kivinni a dolgokat innen 4 fal közül, inkább hajlanék rá, hogy a pincébe volt...de több, mint 3 órát nem tudom mit csinált ott. Ha visszament a kollégájához akkor miért nem aludt ott? Tele vagyok kérdéssel, bár ez a történet szempontjából lényegtelen. Csalódtam benne...

2013. aug. 29. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!