Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most tényleg nekem kellene...

Most tényleg nekem kellene "nyaliznom" neki? Kiváncsi lennék a véleményetekre.

Figyelt kérdés

Férjem tegnap 3 óra előtt átment a kollégájához számítógépet szerelni. Sietek ez volt a szöveg...Fél 5-kor felhívtam, hogy mikor jön, mert megyünk sétálni. Sietünk, de már lassan beszélt..egyből hallottam a hangján, hogy ivott és nem is keveset. Nem akartam vitatkozni, veszekedni vele, jó hangulatban akartam menni a gyerekekkel sétálni. 6 óra felé jöttünk haza, itthon volt...az a bamba fej, láttam, hogy nincs képben. A gyerekek lementek a játszótérre, csak a kicsi maradt itt. Aztán nem bírtam ki, elkezdtem neki mondani, hogy mennyire szánalmas egy ember, hogy néz ki..stb. Ez előtt megkérdeztem eszik-e. Igen...megcsináltam a kaját, ő meg szó nélkül beleborította a mosogatóba, ez egészet. Edényestől, kenyerestül, tálcástul...mindent. Jöttem-mentem, aztán szóltam neki, hogy a mocskát takarítsa el, mert nem vagyok hajlandó eltakarítani. Jött és kidobott mindent a szemeteszsákba, edényt, a gyerekek barackját, a konhyai robotgépemet, kanalat, meg amit talált. Mondtam,hogy fejezze be...kiment a konyhából, de még annyit mondott, hogy szóljak, ha problémám van. Mondtam, hogy lenne...nekünk ebből az ivászatból voltak már problémáink, bíztam benne, de most megint bemutatkozott. Bíztam benne, hogy tudja hol a határ. Meg egyébként sem erről volt szó, hogy inni megy. Azt tudni kell, hogy a sráccal 24 órát együtt vannak, de már mikor hazajönnek, este egyből hívja a srác és mindig csalja, hogy menjen át. Szóval elég pióca. Fél 7-kor lement a pincébe, egy óra múlva visszajött, nem szólt semmit, nekem sem és a gyerekeknek sem. Lenyírta a haját, összepakolta a mai cuccát ( tűzoltó, sofőr ) és 8 órakor köszönés nélkül elment. Szolgálati ruhában, az egész napi kajájával. Reggel nagy meglepetés ért...nem tudom mikor ( én 11-kor mentem aludni ) de hazajött és itthon aludt. Reggel mindig ő szokott hívni, de semmi...ma nem beszéltünk. Holnap reggel jön. Most tényleg én gondolkozom rosszul? Nekem kellene nyaliznom? Ő biztos nem érzi magát hibásnak, bocsánatkérésre tőle nem számíthatok.


Köszi, hogy elolvastátok.


2013. aug. 29. 19:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem szépítem a dolgot,szerintem mindketten hibásak vagytok,és bár ő jobban,de te sem kezeled jól a helyzetet... le lehet pontozni!


Te: Láttad rajta hogy ivott,a hangján is hallottad,mégis

bacogattad: "nem bírtam ki, elkezdtem neki mondani, hogy mennyire szánalmas egy ember, hogy néz ki..stb"


Alapvető szabály!

Részeg,ittas emberrel nem szállunk vitába,nem kezdünk el vele veszekedni,mert az alkohol oldja a gátlásokat,és ki tudja mit válthat ki belőle,ha te odaállsz elé,és azt mondogatod,hogy milyen szánalmas,milyen idiótán néz ki!

Basszus örülj neki,hogy nem a fejedhez vágta a tálcát,ami gusztustalan húzás lett volna tőle,de simán benne lehetett volna a pakliban......az én testvérem egy normális ember,ha be van piálva,mégis tör,zúz,belőlem csak annyit vált ki az alkohol,hogy bambán vigyorgok mindenen....ezért mondom,hogy mindenki más lesz tőle!


Ő:Tudja magáról,hogy nincs rá jó hatással a pia,hogy veszekedés lesz ha iszik,illetve hogy ha találkozik a barátjával,ivásra lesz a vége,mégsem változtat magán.....


Szépen üljetek le kettesben,mond el neki,hogy ez így nem mehet tovább,nem akarod,hogy a gyerekek ezt a példát lássák tőle,változtasson!

2013. aug. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Elég probléma az hogy iszik, de még nagyobb az, hogy részegen nem tud viselkedni!Nagyon durva amit művelt!!!

És nem, neked semmiképp sem kell nyaliznod.

A kollégája meg gondolom egy független pasi aki ráér, de azt a férjed kéne a tudomására hozza, megértesse vele, hogy ő meg egy házas, családos ember, akinek attól kezdve hogy végez a melóban, a család az első(az kéne legyen) nem a haver!

Férjed kissé gyenge jellemnek tűnik.

2013. aug. 30. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Jó reggelt! Köszönöm szépen a válaszokat!


10-es válaszoló: Tudom, hogy én is hibáztam, nem lett volna szabad szólnom, de ha elolvasod ma reggel mi történt...ott járunk mintha ittas lenne.


7:10 felé megjött, nagyon jó kedvvel szállt ki a kocsiból, amit az a srác vezetett akivel történt az egész. Aztán mire beért felvette a fapofát. Helló...Nem köszöntem...konyhába újra találkoztunk...Helló, kicsit erőteljesebben köszönt. Heló...jött egy halk válasz tőlem. Tegnap még 22:15 felé mikor mentem aludni, tök véletlenül megcsörgettem. Aztán megkérdezte miért hívtam...véletlenül. Összekészült, ( természetesen feleségi kötelességemnek eleget téve, megcsináltam neki a 3 szendvicset ) Kicsit vidámabban jött egy köszönés tőle Sziasztok...( a gyerekek nem köszöntek, nem gonoszságból, csak mesét néztek ) Nem köszöntem, még mielőtt becsukta az ajtót, kössz a szendvicset...Ennyi volt. Az a szomorú, hogy semmiféle megbánást vagy hasonlót nem láttam rajta. Fogalmam sincs hogyan tovább...

2013. aug. 30. 08:31
 14/20 anonim ***** válasza:

Én személy szerint kivágnám minimum egy hétre, gondolkozzon el magán...

Az én párom is sülve-főve együtt volt az alkesz csürhével, de így is le tudta tenni a piát! Pont a napokban mondta neki a haver, hogy nem állapot, hogy nem iszik:D

2013. aug. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
(kezdő)alkoholista, semmi megbánást nem mutat... kabát, kalap!
2013. aug. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Párodban semmi felelősség tudat,megbánás nincs!

Én ezen azért elgondolkodnék kérdező!

Úgy csinál,mintha szingli pasi lenne,aki nyugodtan leihatja magát,lerészegedhet a haverokkal,hisz se kutyája,se macskája,nem kell jó példát mutatnia senkinek sem.....

Ez a haver meg.....neki nincs felesége,barátnője?

Tekintettel lehetne arra,hogy párod nem független,egyedülálló férfi!


Mit tartogat számotokra így a jövő?

2013. aug. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Kedves 16-os!


Fogalmam sincs mit tartogat így a jövő nekünk, már eleve ott indul szerintem a dolog, hogy ami nekem probléma neki nem. Ergo, most is én csináltam a bolhából elefántot.

Erősen gondolkozom, hogy választania kell...kolléga, ivás vagy család.

A kollégájának van barátnője, ő sem tűri ha iszik. Ő pl. már egy üves sörtől kikészül. Amikor elindult hozzá, akkor még ott volt a lány, de gondolom elküldték, mert ezt biztos nem tűrte volna.

Ha én nem nyitok felé, akkor ő biztos nem fog, szóval kerülgethetjük egymást hetekig...De nem érzem úgy, hogy nekem kellene valamit is tenni, ha meg így teszek, akkor becsapom magam.

2013. aug. 30. 12:59
 18/20 anonim ***** válasza:

Alkoholista tűzoltó-sofőr, háááát ez nagyon durva...


Én a helyedben otthagynám, és keresnék egy értelmes, rendes férfit. Ezt a példát látják a gyerekek?

2013. aug. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

kerülgethetjük egymást hetekig.


ne haragudj,de ez menthetetlen állapot

azt mondod nekem,hogy hetekig nem képes bocsánatot kérni,még józanul sem????


ne haragudj,én kimondom,amit gondolok mindig

te hülye vagy hogy együtt élsz ezzel az emberrel......

előtte nem láttad h milyen?

ez a legelső húzása?

előtte minta apa/férj volt?



Tényleg nem bántani akarok,távol álljon tőlem,de mi ha megbántjuk egymást,bármilyen aprósággal is,5 percnél tovább nem bírjuk ki,hogy ne kérjünk bocsánatot,és béküljünk ki.....

2013. aug. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem kerülgetned kell, hanem legközelebb határozottan megmondanod, hogy beszélnünk kell, mert ez így nem mehet tovább. Ez nem nyalizás vagy a büszkeséged feladása... ha látod, hogy magától semmit nem hajlandó tenni, akkor nincs más választás sajnos.
2013. aug. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!