Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyóssal jobb lakni és a...

Az anyóssal jobb lakni és a barátnőm hanyag, semmirekellő bátyjával ingyen, vagy albérletben boldogan, éppen, hogy elég pénzből küszködve?

Figyelt kérdés
Itt kb 50.000Ft forog meg az idegeink. Főként az enyém. A fiú testvér semmire nem jó, hanyag, trehány, egyszerűen egy NULLA. Én meg takarítok rá meg minden, anyósnak meg a kedvenc fia.
2009. nov. 1. 01:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok körülményt kellene ismerni, hogy a tutit megmondjuk. Külön biztos hogy jobb, de ha nagy a nyomor, az se egy élmény. És a barátnőd az biztos, vagy esetleg az is változhat még hogy összetartoztok? Mert elköltözni, aztán majd neki csalódottan visszaköltözni, az is kellemetlen lehet.
2009. nov. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Külön!

Nekünk sem volt semmink,mégis inkább külön mentünk.Nagyon jó volt,meg most is az.Nem bántam meg.Szép lassan összeszedtük magunkat.

2009. nov. 1. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyóshoz semmiképpen nm költöznék, még akkor sem, ha minden nap zsíroskenyeret kellene ennem!!!

Most akármilyen kedvesnek tűnik, ahogy odaköltözöl milliónyi kifogása lesz ellened (miért alszol?... miért nem alszol?... milyen vastag kenyeret vágtál?... milyen vékony kenyeret vágtál?... miért vízet iszol?... miért élsz?... miért veszel lélegzetet?, stb.)...

Szép lassan megmérgezi majd az életeteket...

Először szép csendben a barátnőd fülébe duruzsol (mond meg neki ezt... mond meg neki azt, stb.) mire észbekapsz, már feldúlta az életeteket!


Főleg, ha még ott egy ráérő bátyuska is (aki majd kapva kap azon, hogy végre nem őt cseszteti a család)...


Inkább kevés pénzből önállóan, ahol senki nem szól bele az életetekbe!!!


A kevés pénz idővel majd több lesz, vagy olcsóbb albérletet is találhattok.


Az sem mellékes, hogy attól sem kell félned, hogy kitesznek a lakásból és ott állsz 1 bőrönddel, ha anyóssal összerúgod a port!


A barátnődnek is jobb, ha nem kell a családja és a szerelme közt őrlődnie, hol az egyik, hol a másik fél kényszeríti választásra vagy igazságosztásra, pedig ő az anyját is szereti, a bátyját is, meg téged is...


Anyóstól jó messze kell költözni, hogy lehetőleg ne tudjon naponta "átugrani"... :-P

2009. nov. 1. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Jobb a külön de nemhiszem hogy neked bármi közöd vagy beleszólásod lenne a sógorod életébe. Ha nem akarsz takarítani ne tedd ha meg csinálod ne hánytorgasd.,.
2009. nov. 1. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nagyon nehéz helyzetben vagytok "idegileg", viszont én azt javasolnám nektek, hogy még egy kis ideig húzzátok ki ott valahogy. A jelenlegi helyzetetek ÁTMENETI, ezt kell tudatosítani magatokban!


Kiadásaitokat csökkentsétek a minimumra, és tegyétek félre azt a pénzt, amit az albérlet elvinne (ha az általad említett 50eFt-ot megtakarítanátok az éves szinten már 600eFt! Ami már lehetne egy kis önerő, vagy tartalék az önálló élet megkezdéséhez!)

Viszont választani kell egy fix időpontot, amikor nekiláttok albérletet, vagy lakást keresni :-) ez erőt is fog adni, hogy a célotok egyre elérhetőbb közelségbe kerül!


Annak sincs értelme, hogy rögtön külön költözzetek és a nyomorgás megkeserítse a hétköznapjaitokat, sajnos erre is rámehet a kapcsolat.


Amikor már nagyon tele a hócipőtök, utazzatok el inkább egy pár napra.


Sok sikert, és kitartást kívánok!

2009. nov. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Albérlet, egyértelmű. Inkább vagyok szegény, de önálló, mint egy "kitartott" lakó, ráadásul szülőkkel... Áhh.
2009. nov. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A baj, hogy én náluk lakok 6 hónapja, és senki nem becsüli a munkámat. Előtte albérletben laktunk, csak nem ment anyagilag, de most már jobb a helyzet. Nincs annyi törlesztés. Engem meg bosszantanak az ilyen lusta emberek.
2009. nov. 1. 09:10
 8/11 anonim ***** válasza:

Inkább az önálló élet albérletben, mint Anyóssal... Én 60 km-re lakom tőle, de még így is beleártja magát mindenbe...

Hosszútávon úgy sem fogod bírni ezt a helyzetet, úgyhogy lépjetek!

2009. nov. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem már ebben van tapasztalatom (10 éves). Amikor összeköltöztünk a párommal anyósom a közelünkbe költözött, hogy "segítsen". A páromnak van egy semmittevő fiú testvére aki az anyukával él, 40 éves, de nem dolgozik (miért is dolgozna). Párszor próbálkozott a munkával, de vagy kirúgták vagy ő otthagyta. Természetesen az anyja mindenben kiszolgálja. Úgy kell elképzelni, hogy semmit sem csinál meg otthon, még az anyja öltözteti (ezt szó szerint kell érteni). Az anyós állandóan leskelődik utánunk, vagy épp az életünket próbálja irányítani. Arról nem is beszélve, hogy bejárt a lakásunkba mikor nem voltunk otthon (van kulcsa) és turkált a holmink között. Odáig fajult a dolog, hogy nem tartom velük a kapcsolatot. Tehát jól gondold meg, hogy összeköltözöl-e az anyóssal.
2009. nov. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves utoló válaszoló!

Sajnos már március óta velük lakom. Az anyós 40 körüli a gyerek 20. Mind lusta. És nem bírom. De a legnagyobb baj, hogy albérletben meg küszködés lenne, mert a pénz meg kevés. Wááá!

2009. nov. 2. 08:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!