Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a páromnak,...

Hogy mondjam meg a páromnak, hogy az alakommal van a probléma és nem vele?

Figyelt kérdés

Nem egy eget rengető probléma és én is túlreagáltam, de hogy mondjam meg neki? (hosszú lesz, ha valaki csak a lényegre kíváncsi, akkor az utolsó bejegyzést olvassa)

Lényeg, hogy kiskoromban volt egy műtétem, amitől elhíztam. Diétával minden rendben lett volna, de a szüleim nem foglalkoztak vele, nekem meg nehéz volt egyedül diétás kaját enni, ha az egész család mást eszik. Később iskolaváltásnál egy rettentően rossz osztályt kaptam, ahol lány létemre, volt hogy a fiúk megvertek. Mivel legszembetűnőbb a súlyom volt, ezért napi szinten ment a csúfolódás is.

Középiskolában minden renben ment, viszont ekkorra már a depresszió miatt 106 kiló voltam. Próbáltam volna lefogyni, de otthon csak hízlaló kaja volt, és vagy azt eszem vagy semmit. Érettségi után kiköltöztem Londonba. Jelenleg itt élek egy fél éve. Magamnak vásárolom a kaját, így 10 kiló már le is ment.

3 hónapja megismerkedtem álmaim férfiával. Ő 8 évvel idősebb nálam, régebb óta is dolgozik ugye mint én, így nem gond neki a pénz. Lényeg, hogy ő muszlim (még mielőtt bárki rosszat gondolna, ne a "Fátyol mögött" című könyvet vegyétek alapul, inkább az "Ezel" meg hasonló modern sorozatokat) a kultúrája inkább pozitív formában nyilvánul meg, hogy sokkal gondoskodóbb mint bármelyik magyar barátom volt.


A probléma:

A barátom 3 centivel magasabb nálam, de nagyon vékony, kb. 50 kiló körül van. De nagyon szeretne venni nekem valamit és úgy gondolja, hogy mint minden lány, örülnék a ruháknak. Ez igaz is, csak amelyik boltban voltunk és néztünk ruhát, ott a legkisebb méretek voltak csak. Ez persze jó neki, és azt akarta, hogy válasszak valamit magamnak. De azok a ruhák a közelembe sem mentek volna! Szegény párom nem értette, hogy ő jót akart nekem, én meg miért lettem szomorú. El kellett volna mondanom, de olyan szinten bennem van a gyerekkori emlék, hogy fáj erről beszélnem. Pedig biztos megértené, meg tudja hogy nézek ki, le is feküdtünk már egymással, tehát meztelenül is látott már, mégis rossz...



2013. szept. 1. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,de ő nem látta,hogy mi a helyzet?
2013. szept. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Mit ebben a nehézség? Van szád, meg tudod mondani.
2013. szept. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én se értem. Nem tűnt fel neki, hogy nincs megfelelő méret?

Oké, hogy a férfiak általában nem igazán értenek ehhez, de azt tán a legvaksibb is észreveszi, hogy ha valami olyan kicsi, hogy egy feleakkora lányra ha rámenne.

2013. szept. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezt pár szóban közölni lehetett volna vele, hogy "ebben a boltban nem az én méretemre való ruhák vannak, menjünk át egy másik boltba." Minden második nő küzd ezzel, hogy a butikokban gyerek méretű ruhák vannak és kevés üzlet árul normál méretű női ruhát. Ezt egy pasinak is tudni kéne azért. És ilyesmi miatt nem kéne szomorkodni, eddig azt hittem a túlsúlyos lányok vidámabbak szoktak lenni az átlagnál.
2013. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Na, ennyit a törődő, figyelmes pasiról... :D

Aki törődő, az észreveszi.

2013. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

S és M méretű volt legnagyobb is (vagy itteni számozás szerint 12, max 14-es, nekem meg 16, 18- as a méretem. Nem értem én sem, hogy miért nem látja, lehet tényleg ennyire nem ért hozzà.

Tudom, az lett volna a legjobb, ha ott rögtön megmondom, de olyan rosszul érintett, hogy ő a legkisebb méretűt megveszi (az ingjét láttam, az pl. XS-es méretű), rám meg a legnagyobb sem jön fel :S

2013. szept. 1. 19:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem valami másféle gond van itt?Mert a szemmérték ennyire nem csalhat..itt valami szemproblémáról lehet szó..ha csak nem azt akarja,hogy márpedig olyanokat vegyél fel,amit nem tudsz felvenni..stb.De ez a dolog semmiképpen sem normális amúgy sem.Mondjuk elég kicsi dolog,de minden furcsa dologról eddigi tapasztalataim során kiderült,hogy nagyobb bajt is takarhatnak..
2013. szept. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne fárassz már, pont London tele van olyan boltokkal, ahol még 24-es méret is van, eyszerűen javasold, hogy te mondjuk a M&S-nél akarsz ruhát venni és annyi.
2013. szept. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Figyu, nem lehet, hogy nem tud a kövérséged okáról, és így akar finoman célozni arra, hogy fogyjál? Hogy nem tud arról, hogy épp fogyózol, és ezért próbálna így jelezni, hogy fogyni kellene?
2013. szept. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na, ez nagyon igaz!!

Biztos célzás akart lenni.

2013. szept. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!