Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Probléma a közös gyerekfelügye...

Probléma a közös gyerekfelügyelet miatt: ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

12 éves a lányunk, 5 éve váltunk el. Kezdetektől közös felügyelet van, heti 1-2 éjszakát az apjánál alszik, hétvégék szünetek kb felesben, megbeszélés szerint.

Nem fizetett gyt-t, főleg én vettem a lányoknak a ruhát, tanuláshoz kötödő dolgokat, ő meg a játékokat, nem feltétlenül szükséges dolgokat, aztán utólag kifizettük egymásnak a felét.


Most van egy új barátnője, azóta mindenbe beleköt amit veszek a gyereknek. Szerinte minden felesleges, lehetne olcsóbbat stb. Az iskolakezdésbe egy fillért nem adott. Ő maga már nem is vesz semmit. Emellett a lányunk nem is nagyon alszik ott, mert az új barátnő állítása szerint piszkálja, nem érzi ott jól magát.


Arra gondoltam, hogy kérném a teljes gyerekfelügyeletet, a láthatást nem korlátoznám, viszont kapnék gyerektartást.

Nagyon szemét dolog lenne tőlem?


2013. aug. 28. 12:40
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem "lányoknak" hanem "lányunknak", elírtam. Egy közös gyerekünk van.
2013. aug. 28. 12:42
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szemét dolog én azért előre szólnék neki, ne a bírósági papíron tudja meg mert az az lenne. Mond azt, hogy így tisztább.
2013. aug. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondoltam, hogy kérném a teljes gyerekfelügyeletet, a láthatást nem korlátoznám, viszont kapnék gyerektartást.


Nem lenne szemét dolog, az a szemét dolog, hogy most új nője van és emiatt nem akar a lányára költeni!

2013. aug. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem először próbálj meg az apával beszélni, mint ahogy az felnőtt emberekhez illik.

Ha eddig ilyen jól megoldottátok ezt (de tényleg, le a kalappal), akkor lehet, hogy most is tisztázható lenne a félreértés.

2013. aug. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem lenne szemétség, részben megérdemelnék!


Amúgy az új barátnő mehet a fr@ncba! Az anyja helyett ne mondjon semmit, ha szerinte felesleges akkor Ő vegyen a kislánynak cuccokat!

2013. aug. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Már beszéltem vele kettesben, hármasban a barátnőjével, de nem lett eredménye.

A barátnője odaköltözött hozzá, szerinte innentől joga van beleszólni mire költ az exem, és persze minden vásárlásba beleköt. Az exem meg neki ad igazat.

Ahogy abban is, hogy mondjuk amikor a lányom ott van akkor mosson, vasaljon. A tv-t és egy szekrényt kivitték a szobájából. A szekrény a nőnek kellett, a tv meg "sokat fogyaszt".

2013. aug. 28. 12:53
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Huh "gyönyörű"! Irány a bíróság, felügyeletért és gyerektartásért, de ez a kis liba úgyis majd ebbe is bele fog szólni! De ne hagyd! Apuka jöjjön hozzád látogatni a kislányt. Azért az ágyát meghagyták? Vagy az is szúrta a szemét?
2013. aug. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19%
Ilyen storykat olvasva az ember bőszen helyesel azoknak, akik nem tartanak egy fillér gyt-ra igényt, de nem szolgáltatják ki a gyereküket egy ilyen senki kis lotyónak, mint akit a manus összekapart magának.
2013. aug. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
19%
8+ Magyarul köszöni nem kér a gyereke számára az ilyen "apuciból" Inkább egy normális társal neveli fel a gyerekét, aki nem hagyja magát, hogy egy ilyen lotyó beleugasson, hogy a gyereke ehet-e 1 db csokit vagy sem.És olyan apja a gyereknek aki szivvel lélekkel a gyerek mellett áll és sajátjaként neveli fel.
2013. aug. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Én a helyedbe egyébként megbeszélném "apukával", hogy mindenkinek-de legfőképpen a gyereknek az a legjobb, ha szépen elköszön, és mintha sosem ismertük volna egymást, mindenki éli a maga kis életét.
2013. aug. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!