Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elolvassátok és átérzitek...

Ha elolvassátok és átérzitek a helyzetemet adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
27 éves lány vagyok.. 14 éves koromban kikezdett velem az anyám új pasija.. ami azt jelenti hogy lefogott és elkezdett csókolgatni, meg simogatni.. Anyunak elmondtam de 2 nap múlva azt mondta szerinte álmodtam, és ezzel letudtuk a dolgot. Utána nagyon megváltoztam, és elkezdtem a rossz irányba terelni az életem. Ami azt jelenti hogy 27 éves koromra lett 3 millió ft. hitelem, és egy olyan lelki problémám amit nem tudok feldolgozni. Nem tudok phszichólogushoz sem elmenni mert egy vagyon, és nem hiszem hogy 1 alkalom elég lenne. Haza kellett megint költöznöm hozzájuk, és minden nap találkozom anyuval, és a pasijával, és nincs nap amikor ez ne jutna eszembe.. Hogy léphetnék ezen szerintetek túl? Vagy ezt soha nem lehet elfelejteni? Egyenlőre még kilátásom sincs arra hogy elköltözzek, itthon meg lassan megőrülök...
2009. nov. 2. 14:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hát tudni kellene,hogy nincsenek-e más rokonaid,ahova mehetnél. Van-e állásod? Külföldön gondolkoztál már?
2009. nov. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom hol élsz, de szinte minden városban van ingyenes mentálhygiénés rendelés. Feltétlenül el kellene menned, mert a példád azt mutatja, hogy valóban képtelen vagy feldolgozni a 13 évvel ezelőtt történteket. Azonkivül pedig beszélj négyszemközt az édesanyáddal. Azért is, hogy tisztában legyen azzal, hogy nem álmodtad annak idején a molesztálást és azért is, hogy megvédjen, ha netán egy újabb kisérletet tenne az élettársa. Tudnia kell arról, hogy ennek a beteg vagy és kérd meg, hogy segitsen. Anyai kötelessége!
2009. nov. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

szegényem..nagyon sajnálom ami veld történt,és nem értem anyukádat sem,de mindegy nem ez volt a kérdés.

nincsen esetleg olyan barátod ,roknod akihez tudnál menni?

szerintem szüséged lenne arra phszicholgusra.

2009. nov. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Mondjuk mióta saját kereseted van azóta elmehettél volna ezer pszichiáterhez, meg a 3 milla hitelből. Nem gondolom, hogy ez a lelki traumád következménye. ott vagy most 27 évesen jelentsd fel a francba őt.

De azért ne hibáztass mást, mert szórtad a pénzt jobbra balra és magaddal meg nem foglalkoztál. Elmentél volna egy neurológushoz, ami ingyenes, elmondod neki mi volt, javasolt volna egy pszichiátert aki TB terhére ellát.

Neharagudj én nagyon sajnálom ami veled történt, de szartál magaddal foglalkozni, vagy legalább utána járni, hogy mik a lehetőségeid.

2009. nov. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem az volt a cél hogy sajnáltassam magam, hanem hogy esetleg valami tanácsot kapjak.. A külföldön már gondolkoztam, és ha minden jól megy pár hónap múlva kitudok menni, és helyrehozhatom az anyagi dolgaimat is. Tudom hogy az hogy hiteleket vettem fel az én hibám, de így próbáltam azt az űrt pótolni ami történt. Utólag belátom nem ez lett volna a jó megoldás. Csak az lett volna a kérdés hogy szerintetek akkor ez mindenképpen csak pszichológus tudja megoldani, és segíteni?
2009. nov. 2. 14:34
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Már megbocsáss,de én azt tudom mondani nem vagy normális.

Nagyon sok embernek vannak ilyen vagy hasonló vagy más problémái,de kénytelenek vagyunk ezzel együtt élni,feldolgozni túllépni rajt.Nem erőszakolt meg nem?Legalábbis azt nem írtad.A szomszédomnak azt is túl kellett élnie sajnos,mégis normális ember nő lett belőle.Nem szórta ész nélkül a pénzt,épeszű felelős család anya.Engem is molesztáltak már gyerekkoromban,mégsem süllyedtem le.Úgyhogy szerintem ezt ne fogd rájuk.Főleg így,hogy 27 évesen újra velük élsz.Honnét a sok adósságod,mire költötted?Gondolom nem normális dolgokra.Tudod sokan élünk ezen a földön sajnos,akiknek nincs és nem is volt szerető családja odaadó gondoskodó szülei.De azért felnőtt fejjel nem lehet már mindent erre fogni.És ha mindenkinek pszichológus kellene mindne nyavalya miatt,akkor jól néznénk ki.Ááááhhh,tudod mit,próbálj meg normálisan élni inkább,dolgozz,keress párt magadnak,rendezd az adósságod,és élj normálisan.Hidd el jobban jársz,mintha egész életedben nyavalyogsz.

2009. nov. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%

szia!


a csók, meg a simogatás elég megrázkódtató élményt jelenthetett, ha ennyire a padlón vagy tőle... Van, akit megerőszakolnak, mégis túllép rajta , férjhezmegy, gyereket szül. A kórházi pszichológus meg úgy tudom nem akkora nagy horribilis összeg. 27 évesen találj magadnak egy rendes pasit, aki rámutat arra, hogy nem minden férfi tuskó.

2009. nov. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy pszichológusnak ugyan úgy nem kell fizetni, mint a háziorvosnak, vagy bármi más orvosnak, ha az ember nem magánrendelésre jár. Ez ugyan úgy egészségügyi ellátás, mint a többi. Szomorú, hogy ezt sokan nem tudják.
2009. nov. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is hasonló a történetem.Engem anyám egyik Bátyja molesztált amikor 8 éves voltam.Nem erőszakolt meg,de csókolgatott,tapizott.Nagyon féltem tőle,és felnőtt fejjel sem szívesen találkozom vele.Mai napig bennem van a félsz,de nem vettem fel milliós hiteleket,és nyavalygok..Megpróbáltam teljes értékű ,becsületes emberként élni,és úgy érzem sikerült is..Én sem dolgoztam fel,de együtt tudok vele élni.Talán azért mert nem gondoltam rá állandóan,nem ez a cselekvés töltötte ki éveken át a gondolataimat.Hiába mennél dokihoz,ha te magad nem akarsz kilépni ebből.Egyszerűen már rég nem kellene ezen rágódnod,hisz felnőtt nő vagy.Rég más életcélt kellett volna magadnak adnod..Az a baj,hogy te szüntelenül csak arra tudsz gondolni,hogy anyád pasija taperolt téged!Megtörtént,Elmúlt..Ennyi..Magadtól kell túl lépni rajta,más nem fog tudni ezen segíteni...

Ha erre nem leszel képes,hiába mész külföldre,hiába mondod el egy dokinak,vagy anyudnak, mindig emészteni fog...

2009. nov. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%

Ne foglalkozz a rosszindulatú válaszokkal.

12 éves voltam amikor egy tónál apukám összebarátkozott egy katonacsapattal.

Félrevonultam olvasni az egyik odajött,betette a kezét az úszónadrágjába,megnyalta a szája szélét és annyit mondott,hogy:Kívánlak.

Hozzám sem ért.de a mai napig rosszul vagyok ha erre gondolok.

Akkor 19 évvel ezelőtt 3napig sem enni sem aludni nem tudtam.

Egy felnőttnek elmondtam de az nem hitt nekem,és azt mondta lehet,hogy te kelletted magad.12évesen!!!!! Amikor én még babáztam.

Ha ő akkor segít,könnyebben túl vagyok rajta és nem gyötör a lelkiismeretfurdalás mi van ha más 12 évessel tovább megy.

Ami veled történt az anyukád hibája!!!Nem az eset hanem,hogy nem hitt neked!!!!

3 gyerekes családanya vagyok,saját magam tettem túl magam ezen a dolgon,máramennyire túltettem........

2009. nov. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!