Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elolvassátok és átérzitek...

Ha elolvassátok és átérzitek a helyzetemet adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
27 éves lány vagyok.. 14 éves koromban kikezdett velem az anyám új pasija.. ami azt jelenti hogy lefogott és elkezdett csókolgatni, meg simogatni.. Anyunak elmondtam de 2 nap múlva azt mondta szerinte álmodtam, és ezzel letudtuk a dolgot. Utána nagyon megváltoztam, és elkezdtem a rossz irányba terelni az életem. Ami azt jelenti hogy 27 éves koromra lett 3 millió ft. hitelem, és egy olyan lelki problémám amit nem tudok feldolgozni. Nem tudok phszichólogushoz sem elmenni mert egy vagyon, és nem hiszem hogy 1 alkalom elég lenne. Haza kellett megint költöznöm hozzájuk, és minden nap találkozom anyuval, és a pasijával, és nincs nap amikor ez ne jutna eszembe.. Hogy léphetnék ezen szerintetek túl? Vagy ezt soha nem lehet elfelejteni? Egyenlőre még kilátásom sincs arra hogy elköltözzek, itthon meg lassan megőrülök...
2009. nov. 2. 14:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%

14:57 Azt nem igazán értem, miért csak egy embernek mondtad el... És ki volt az az egy ember? Miért nem mondtad el apukádnak ott helyben, azonnal?? Anyukádnak, rokonoknak, ismerősöknek?? Persze hogy nem segít senki, ha nem kérsz segítséget. 1 embernél feladni, ráadásul ezek szerint nem is apád volt, nem tudom ettől mit vártál.


Kérdező: Sajnos én is azokkal értek egyet, akik belekötnek a hozzáállásodba. Félreértés ne essék, én megértem, hogy Neked ez egy trauma, és hogy nehéz rajta túllépni. Sajnálom. De ahogy a leírásodból látom, meg nem erőszakolt, sőt, csak egy alkalommal történt ez meg. Amitől persze nem lesz sokkal jobb, csak nem értem, felnőtt fejjel miért nem tudsz erőt venni magadon, és felülkerekedni ezen. Megértem, hogy gyerekként meghatározó volt ez az esemény az életedben, ahogy anyukád reakciója is. De az, hogy 27 évesen még mindig ezzel mentegeted magad minden elszúrt lépésedért, már nem hiszem, hogy ennek a traumának tudható be. Egyszerűen csak nem vállalsz felelősséget a tetteidért. "Tudom hogy az hogy hiteleket vettem fel az én hibám, de így próbáltam azt az űrt pótolni ami történt." - Ez hatalmas butaság. A probléma ott kezdődik, hogy áltatod magad. Hülye voltál, Te magad is tudod, ne keress mentséget és ne fogd senkire/semmire. Hitelekkel kompenzálni egy kiskori molesztálást? Nem is értem. Mellesleg én is kíváncsi lennék, mire verted el... De semmi közöm hozzá.


Felnőtt nő vagy, vegyél erőt magadon, és irányítsd a saját életed, ne csak sodródj. Állj anyukád pasija elé, olvass be neki ha jól esik, legyen ott édesanyád is. Mondd meg, hogy Te emlékszel minden egyes pillanatra, és bár anyud nem hitt neked, ő bizonyára emlékszik. Húzódj meg egy rokonnál, vagy egy barátnál, nem hiszem, hogy nincs más megoldás. Nem külföldre kell rohanni, simán össze kell szedned magad. Nem anyukád barátja már a probléma, önmagadban kéne helyreraknod, mit akarsz kezdeni az életeddel, és azzal foglalkozni. Kicsit úgy érzem, céltalan vagy.

2009. nov. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Többen írták, hogy másokat is bántottak rokonok, ismerősök. Aki kicsit is feltudta dolgozni, örüljön. De mindenki tudja, hogy vannak olyan emberek akik nehezebben dolgoznak fel dolgokat. A kérdezőt biztosan annyira megviselte és senkire se számíthatott és ami a legrosszabb, hogy az anyukája legyintett egyet. Kihez fordulhatott volna? Nem tudjuk milyen kapcsolatba volt az anyukájával. Nem b.szogatásra vágyik felnőtt fejjel... biztos nem viccből írt ide. Több, mint 10 év alatt nem tudta feldolgozni és visszakerült Oda ahonnan elindult. Nem kis nyomás lehet most sem. A hitel szerintem sem a férfi gondja, de még mindig jobb, mintha neki állt volna alkoholizálni, drogozni.

Én is annyit tudok javasolni, keress magadnak párt. Legyen családod, hidd el könyebb lesz. Megtalálod az igazi boldogásot! :) Sosem fogod elfelejteni, de próbáld meg eltenni a 'kamrába' ezt a dolgot. (megtörtént, vége van, elmúlt, vele kell élni, de már vége, túl léptem rajta.') Nekem ezt mondta anyukám, mikor meghalt a kutyánk aki 13 éves volt. (én akkor voltam 14...).

Persze béna hasonlat, nem egyen rangú, sőőőt.. . Csak próbáld meg! :) Sok sikert!

16/l

2009. nov. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szia, sajnalom ami tortent veled. Nem vagyunk egyformak, valakinek ez meg sem kottyanik ami veled tortent, valakit pedig tonkrevag orokre. Mindenki mindent mashogy el meg.

Arra vigyazz, hogy ne legyen tobb adossagod! En mindenkepp a kulfoldre valo koltozest, szorgalmas munkat ajanlom neked. Sporolj, dolgozz, szabadulj meg a hiteltol! Hidd el, ha visszafizeted az adossogadat, oriasi ko esik le a szivedrol, ujjaszuletsz!

Akar gyerekekre is tudnal kulfoldon vigyazni, ez ugrodeszkanak kituno lehetoseg lenne. Ha mar kint vagy, sokkal egyszerubb munkat keresned es talalnod.

Remelem sikerul minel elobb kimenned, amugy hova mennel ki szivesen? Milyen nyelvet beszelsz?

2009. nov. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kulfoldre kellene menekulnod, bàr a tàvolsàg néha sok mindenre képes..csakhogy az emberben felgyulemlo érzelmek, indulatok a tàvolban is elobb-utobb "visszakoszonnek" sajnos, és idegenben nagyon nehéz helyzetbe kerulhetsz, ha ezt a dolgot nem teszed magadban tisztàba eloszor...szerintem is, elso korben menj mindenképp' pszichologushoz-én sem tudtam, hog yvan ingyenes-ha tudom, màr rég' felkerestem volna..kibeszélheted magadbol a dolgot-ez irto fontos, meglàtod, màr meg fogsz ettol is konnyebbulni és tisztàbban fogsz làtni-ezek az elso és legfontosabb lépések!! konnyu beszélni-csinàld ezt, csinàld azt, miért nem tettél igy vagy ugy..!! tisztelt vàlaszolok, nem vagyunk egyformàk!!! Ti konnyebben feldolgoztàtok-erosebbek vagytok, oruljetek neki!! O is fel fogja dolgozni, csak valoszinu nem ez volt az egyetlen problémàja, és nem ez az egyetlen dolog, amitol idàig jutott..a psziché egy nagyon komplex dolog, vannak, akik tobb segitségre szorulnak, mint màsok, és ha ideirt, akkor valoszinu nagyon el van keseredve...szedd ossze magad, keress fel egy pszichologust és indulj el az utadon, sok sikert!!
2009. nov. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... És akik azt írták hogy ne nyavalyogjak nekik üzenném hogy nem szokásom, csak kibukott belőlem ez a dolog, gondoltam volt már valaki hasonló helyzetben és leírja neki hogy sikerült.. Egész életemben azon voltam hogy segítsek másoknak, és így is éltem.. Csak van egy pont amikor az ember elfárad és feladja.. Nálam most pont ez van.. Higgyétek el hogy én nagyon szeretem anyukámat, ha nem így lenne már rég szétszedtem volna a családot és kiborítottam volna a bilit.. De nem tettem, mert anyukám sokat szenvedett az édesapámmal, aki alkoholista és vert minket állandóan.. Hozzáment egy férfihez aki meg ezt tette velem.. és a mai napig másként néz rám. Így élek nap mint nap.. De nem nyavalyogtam soha...
2009. nov. 2. 20:36
 16/19 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudok tanácsot adni, de annyira elítélem az anyádat h csak na!!!! Mindig ez van, a pedofiloknál is, szegény kisgyerek szól, az anyja meg jajj kislányom nem igaz, rosszul hiszed, verd ki a fejedből. Az ilyet mint a te anyád megköveztetnék, egy pasi miatt így tönkretette a gyerekét!

Nagyon sajnálom a helyzetedet. Sztem menj ki tényleg külföldre és kezdj új életet.

2009. nov. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!Minden családban van szinte "cukrosbácsi"aki előszeretettel nyaggatja a gyerekeket,az adj egy puszit a bácsinak,ülj a térdemre stb.Okos anyukák távoltartják a gyereküktől,meg utánnajárnak,hogy igaz-e ha panaszkodik a gyerek.

Viszont ha igaz,az nem ok arra,hogy eladósodj.Vajon mire ment el az a 3M?Sokszor a "barátok" a nem megfelelő társaság az,ami felelőtlen költekezésre buzdítja az embert.

A pszichológushoz elküldhet a háziorvosod ingyen is,bár mivel felismerted a problémádat,szerintem neked csak olyan valakire van szükséged,aki meghallgat.Nem tudom gondoltál-e már rá,hogy esetleg egy egyházi személlyel elbeszélgessél,vagy egy olyan társadalmi szervezetet keressél fel(pl nane)ahol tényleg meghallgatnak és átérzik a problémádat.

Haza költözni nem muszáj.Ha körülnézel biztos van olyan rokon,igaz barát,aki szívesen befogad.

2009. nov. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnalom ami veled tortent!Sajnos egy baratnommel is hasonlo dolog tortent,csak sajnos ott a pasi nem allt meg amig meg nem kapta amit akart! :( o kb 10 eves volt, most 22 es meg most sem tudta elfelejteni!Neki se hitte el az anyja!Nem tudja elfelejteni de tovabb lepett,most az eskuvojet szervezi!Csak egy kerdesem van: Anyukad meg most sem hiszi el, azok utan hogy latja mennyire ki vagy borulva azota?
2009. nov. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az anyuka boldog akar lenni, és nem foglalkozni ezzel a problémával. Én nem csodálom, hogy a kérdező idejutott. Ha akkor az anyuka erélyesen melléáll, a gyerekben megerősödik, hogy nem vagyok egyedül, anyu jóban-rosszban kiáll mellettem és szeret, a kérdező valószínűleg túltette volna magát már ezen.

Az ilyen elleplezett, fel nem tárt dolgok, amiről mindenki tud, de senki nem fedi fel, mérgezik ám rendesen az érintetteket. Itt leginkább te vagy az érintett, kedves kérdező.

Szerintem nem szabadna még csak találkoznod sem azzal a pasassal. Sokkal könnyebb lenne az időnek dolgoznia, hogy behegedjen a seb.

Akkor hegedt be, ha az van, hogy eszedbe jut, és semmi testi reakció nem indul be rá.

Gondolkodj el azon, hogy írsz egy levelet anyukádnak, amiben őszintén feltárod ezt az egészet, azzal a céllal, hogy megértően álljon melléd ebben a helyzetben (a pasijával meg maradjon csak együtt, de a te igazadat ismerje el.) Ha megteszi, felszabadítólag hathat a kapcsolatotokra. De csak akkor tegyél ilyet, ha el tudsz előtt költözni.

A pszichiáter nagyon jó ötlet, ingyenesen is járhatsz.

2009. nov. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!