Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiam jelenleg a nejem és az...

Fiam jelenleg a nejem és az én tulajdonomban lévő lakásban él családjával. Mindketten szeretjük ezt a fiúnkat és szeretnénk neki adni ajándékba a lakást. Milyen illetéket vagy adót kell fizetni ilyenkor, akár nekünk, akár a fiúnknak?

Figyelt kérdés
A lákást 10 éve vásároltuk, cca 12 MFt-t ér. A másik gyerekünket másképp kívánjuk helyzetbe hozni és nem akarunk köztük feszültséget okozni, esetleges halálunk esetén.
2011. máj. 4. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Ez szerintem rosszul fog esni a másik gyereketeknek. Mi van ha közben haltok vagy halsz meg.


Pl pároméknál volt a következö

3-an vannak testvérek. az elsö 10 évvel idösebb mint ö és a kisebbik meg 2 évvel fiatalabb nála.

mikor az elsö nagylett vettek neki egy lakást. a másik kettönek úgy akarták csinálni, hogy egy kb dupla annyit érö ingatlanban élö nénit altartási szerzödést kötöttek, aki már akkor öreg volt hogy kb 10 év múlva meghal és a másik két gyereké a ház.

be is jött, a néni meghalt, az apa anya megkapta a házat. DE ekkor apa(após) meghalt. Papiron sehol nem volt rögzítve semmi. így a ház 50%-t a 3 gyerek egyenlö arányba örökölte. és nagyobbiknak esze ágában sem volt lemondani a ház ráesö részéröl, pedig ö is nagyon jól tudta hogy ö kapott egy lakást annak idején.


vagy is a tanulság hogy ha egyiknek adsz adj a másiknak is, vagy rögzitsd rögtön melyiknek mit szánsz.

2011. máj. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Ezt érdemes lenne ügyvéddel megbeszélni, de szerintem , az ajándékozás után az ajándékozottnak (a fiadnak) illetéket kell fizetni, ami jelenleg 18 milliós értékig 11%-a az ingatlan értékének. Ha vásárolna, legalább papíron, akkor csak 2%. Mivel 5 évnél régebben vásároltad az ingatlant, nem kell az eladásból származó bevétel után adóznod, így még mindig jobban jártok, ha írtok egy normál adás-vételi szerződést a lehető legkisebb, de hihető áron (leellenőrizheti az illetékhivatal, amit mostanában gyakran meg is tesznek, mivel nem sok ingatlan cserél gazdát, van kapacitásuk ellenőrizni). Az ügyvédi költség még ezen felül általában 1% szokott lenni, de ügyvéd nélkül sajnos ezeket az ügyleteket nem lehet intézni.
2011. máj. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyenes ági rokonok között az ajándékozás ILLETÉKMENTES!
2011. máj. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyenesági rokon,tehát illeték és adómentes.
2011. máj. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

úgy van, ahogy az első mondta, rögzítsetek azonnal mindent, a jog legyen rendben és kész..

a legközelebbi családtagoknak való ajándékozás pedig illetékmentes, igen.

2011. máj. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jótanácsokat. pont azért itt kérdeztem meg, mert másoknak már lehetett ilyen ügylete az életben és jó tanácsot kaptam a további, a másik gyermekem ellátmányához is.

Gondolom azt is, hogy ezt az akciót a Közjegyzőnél le lehet bonyolítani - azaz az illeték és adómentes átadás papírmunkáját. Azt azonban nem tudom az APEH felé is közölnöm kell valamit?

2011. máj. 5. 08:59
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
nem értem hogy ilyenkor mért nem ügyvédet keresnek fel.egyszerűbb,nem mondd hülyeséget ,tnácsot ad meg elintéz mindent...mért itt kell kérdezi azt nem értem.megéri azta pár ezer ft-ot.itt meg ki tudja ki irogat vissza és mennyi igaz belőle..
2011. máj. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!