Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nagyon mérges mert a...

Párom nagyon mérges mert a tesómékkal szallonnát sütöttünk és ő nem jött. Most tényleg én vagyok a hibás amiért elmentem?

Figyelt kérdés
2013. szept. 12. 20:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
71%
Sértődős,gyerekes kis senki.Ennyi a véleményem,dobd a fenébe.. ilyen miatt,igen.Ugyanis ha lesznek TÉNYLEGES problémáitok,akkor majd mi lesz?
2013. szept. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Ő régen nagyon ivott ezért attól fél, hogy megint rá fog szokni.
2013. szept. 12. 21:08
 13/22 anonim ***** válasza:
Azért mérges, mert ő nem ment? Hát, akkor most biztos nincs jóban saját magával...
2013. szept. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
12. Az kellemetlen. Gondolom, jólesne, ha ihatna. De nem akar, mert fél, hogy nem bírja magát türtőztetni és visszaszokik. De ez akkor sem a te hibád. Ő dönti el, hogy otthon marad, vagy elmegy veled és kibírja, hogy nem iszik, vagy esetleg iszik valamennyit, de meg tud állni egy olyan szinten, hogy nem issza magát az asztal alá. De az semmiképp nem megoldás, hogy téged eltilt a társas összejövetelektől, főleg a családi összejövetelektől, mert ott talán néhányan fogyasztanak alkoholt.
2013. szept. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzőekkel, amúgy egyke? Mert tényleg semmi joga nem lenne kiakadni ha a tesódékhoz mész egy kis összejövetelre, szóval ez nem rólad szól, csak a saját frusztrációját rosszul kezeli. Szóval így a pár utolsó hozzászólásod alapján kicsit más a helyzet, nem valami összeszedetten tetted fel a kérdést, a részleteket nyögvenyelősen mondod szóval te sem lehetsz a legnyíltabb ember, nem csak a párod. Amúgy függőségi problémákra ajánlanám nektek a családállítást, de csak akkor ha találtok szimpatikus családállítót. Tényleg sokat tud segíteni, akkor is ha már nem iszik a párod, a feszültség még benne van, és az a jó ha ezt minél előbb kioldják belőle.
2013. szept. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Hisztis gyerek a párod és birtokolni akar. Gáz.
2013. szept. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ha leszokott a piáról és még nem érzi magát elég erősnek ahhoz, hogy italozó társaságba menjen, akkor érthető, hogy nem akart menni. Még a program előtt kellett volna megbeszélnetek, ha mindenképpen el akartál menni akár nélküle is, hogy elmész egyedül, de cserébe utána elmentek egy olyan programra amit ő választ. Vagy ilyesmi. Most, hogy ez a dolog már megtörtént, szerintem kedvességgel és valami meglepetéssel ki tudnád őt engesztelni, és többre mennél vele, mint azzal, hogy azon gondolkozol, hogy mosz ki volt a hibás.

A lényeg, hogy ezeket az apróságokat tudni kell megbeszélni egy párkapcsolatban és tudni kell kompromisszumot kötni.

2013. szept. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
52%

Csak én nem értem a szalonnasütés = részegség összefüggést?

Még a kocsmában sem muszáj alkoholt inni.

2013. szept. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Ő régen nagyon ivott ezért attól fél, hogy megint rá fog szokni."


Értem. Mondjuk ha én lennék a helyedben, akkor ilyen esetben inkább hajlandó lennék a párommal együtt távol maradni az ilyen helyekről, mert szerintem ezzel is tudok neki segíteni abban, hogy ne szokjon vissza. Főleg, ha az a régen nem volt olyan nagyon régen.


Ugyanakkor nem gondolom, hogy ez elvárható lenne, főleg nem, ha nincs ilyesmi megbeszélve. Így egy nagyon kicsit érthető, hogy miért mérges, de ha nem titkoltad el a körülmények egy részét szándékosan vagy öntudatlanul, akkor inkább neked van igazad.


Mindenesetre mindenképpen ővele kell megbeszélned, hogy ilyen esetben (olyan bulira meghívás, ahol fél, hogy újra alkoholizálni kezd) mi lenne az igénye, és neked mi lenne az igényed, és hogy ezeket hogyan lehet összeegyeztetni.

2013. szept. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

férjed felelős ember ugyanakkor gyerekes is. de még mindig jobb mintha egyik se lenne.


szerintem mond a szemébe hogy felnőtt vagy jogod van elmenni vagy nem elmenni bárhová ahogy neki is joga van elmenni vagy nem elmenni bárhová.

2013. okt. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!