Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Nem fogok takarítani, az egy...

"Nem fogok takarítani, az egy nő dolga! "Ti mit szólnátok egy ilyen kijelentéshez a párotoktól?

Figyelt kérdés
Mindketten dolgoztok,és felhozod neki,hogy ő is takaríthatna,mert te egyedül nem fogod csinálni,mert bármilyen meglepő,te is kifáradsz munka után...
2013. szept. 12. 21:30
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
70%
Én ezt a szerepkört csak akkor vállalnám be, ha külön háztartásban laknánk. Akkor ő megfulladhatna a mocsokban, én meg élhetnék tisztaságban úgy, hogy közben nem leszek megalázva.:)
2013. szept. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
54%

háztartásban=házban

szerepkört=szerepet


Bonyolult napom van ma.

2013. szept. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
89%

Kedves 5-ös, a hagyományos szerepbe nálatok gondolom az is beletartozik, hogy a férjed annyit keres, hogy neked ne kelljen munkába járni mellette? Mert ha igen és ez neked is megfelel, akkor hajrá. Viszont ha neked is dolgoznod kell, akkor hol itt a hagyományos?


Kedves Kérdező, én közölném a pároddal, hogy a családját eltartani viszont a férfié és holnap fel is mondok, hogy minden erőmmel a háztartásra tudjak koncentrálni. Na kíváncsi lennék, erre mit válaszolna...

2013. szept. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
88%

Semmi gond, de akkor tartson el, és ha hazajön a munkából, akkor a tiszta lakásban a finom étel várja. Ja, hogy annyira nem férfi? Akkor felejtős.

Képzeld el, hogy amikor gyereked lesz, a napi munka után rohansz haza, apu terpeszt a kanapén, te meg meggebedsz, hogy elvégezd a házimunkát és szórakoztasd/fürdesd/etesd a gyereket... Kell ez neked????

2013. szept. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
90%
Én ilyen férfivel nem állnék össze. Engem ezzel 2 pillanat alatt fel lehet cseszni, pedig béketűrő vagyok. Majd akkor lesz női munka, ha csak a férfi dolgozik. Amíg mindkettő, addig tessék a házimunkában is kivennie a részét! Szerintem abszurd, hogy egy nő ledolgozik 8-10-12 órát, utána meg mos, főz, takarít, vasal, gyereket nevel, a férje meg csak sörözik a TV előtt és még cseszegeti is. Szerencsére az én férjem sokat segít - még úgy is, hogy gyeden vagyok.
2013. szept. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
92%

Én kitettem az exem, aki ilyen mentalitású volt.

Két hónapig laktunk együtt, most szégyenszemre az anyjáékhoz költözött 29 évesen, mert annyira azért nem férfi, hogy legalább magát tisztességgel el tudja tartani.


Nem tudom, hogy ti amúgy észrevettétek-e, de éppen ezek a lények (férfinak nem nevezném őket :P ) jönnek azzal a szöveggel, hogy a háztartás a nők dolga, akik amúgy mindenben olyan semmilyenek. Nem keresnek túl jól, szükség van a nő pénzkeresetére is, gyengék és felejthetőek szexben, igazán nem nyújtanak kiemelkedőt semmiben.

Általában csak a szájuk nagy, erősebben izzadnak, mint a nők, büfögnek és fingadoznak a tévé előtt. Valszeg erre alapozzák a férfiasságukat is :)

Bénák.

2013. szept. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim válasza:
4%
Feminizmus forever mi ? De ha elvárjátok hogy takarítson akkor ti meg majd pl barkácsoljatok ha valami elromlik csináljátok meg, használjátok a fúrót a flexet a körfűrészt, vágjatok fát télre. Nyírjátok le ti is a füvet. Nem azt mondom hogy ezeket mindig a férfi csinálja és minden férfi képes rá és miden háztartásban ez megy. Nagy többségben igen. Illetve annak olyan nők akiket ezeket meg csinálják. Szóval mielőtt jönnének a beszólások nem mindenkire vonatkozik hanem általában.
2013. szept. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
69%

"Nem fogok dolgozni, az a férfi dolga!" - na én is ezt szólnám.


Mindemellé összepakolnám a bőröndjét és kihajítanám vele az utcára :)

2013. szept. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
82%

"Feminizmus forever mi ? De ha elvárjátok hogy takarítson akkor ti meg majd pl barkácsoljatok ha valami elromlik csináljátok meg, használjátok a fúrót a flexet a körfűrészt, vágjatok fát télre. Nyírjátok le ti is a füvet."


Szerinted a fűnyíráson mi olyan embertelen, hogy egy nő nem tudja elvégezni? :D


Más: a barkácsolással nekem nincs gondom, fúrok, festek, ezeket együtt csináljuk.


A fűrészt inkább hanyagolom, mert nem akarok végtagokat lemetszeni. De tudod fúrni 3 havonta kell, mosogatni meg naponta... :D És ha éppen fúr-farag, nyilván több házimunkát csinálok helyette, de nehogymár a 2-3 havi 1 alkalommal előforduló férfimunkára hivatkozva ne csináljon semmit a háztartásban, csak meressze a seggét... ezt te sem gondolhatod komolyan :D

2013. szept. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
61%

A kijelentés így eléggé pökhendi. Maga az, ha nem jeleskedik a takarításban nem zavar, ha mondjuk csak neki van munkahelye. Vagy ha mindketten dolgozunk, és úgy osztjuk meg a házimunkát, hogy én takarítok, ő meg mondjuk addig főz, vagy valahogy megosztjuk a tennivalókat.


Sajnos én a volt párom személyében olyat fogtam ki, aki dolgozni sem akart, csak nekem volt munkám, holott ő is kapott volna, és a házimunkában sem igen segédkezett, mert hogy "az női munka". Na, nála zavart.

2013. szept. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!