Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Nem fogok takarítani, az egy...

"Nem fogok takarítani, az egy nő dolga! "Ti mit szólnátok egy ilyen kijelentéshez a párotoktól?

Figyelt kérdés
Mindketten dolgoztok,és felhozod neki,hogy ő is takaríthatna,mert te egyedül nem fogod csinálni,mert bármilyen meglepő,te is kifáradsz munka után...
2013. szept. 12. 21:30
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
82%

En egy ilyen ferfit le se kopnek.Utalom az ilyen himsoviniszta barmokat.Az ilyen csak azert maszott le a farol,mert leesett a bananja.

Szamukra legalabb akkora lepes lenne a masik nem tisztelete,mint amikor a majmok eloszor kezdtek szerszamokat hasznalni.

2013. szept. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
9%

kedves 13-as, ha már megszólítottál, felelek.


Miért ne dolgoznék? Azt hiszed, háztartásbeli nagyanyáink nem húzták le a maguk óráját? Dehogynem. Sőt.

Ami nekünk ma pár perc, mosogatógép be, ki, mosógép be, ki, vízcsap megnyit, kenyeret megvesz a boltban, az nekik napi nyolcnál jóval több óra volt.

Ellátták otthon az állatokat, gondozták a kertet, kútról hordta a nagyanyám a vizet, kézzel mosott. A szőnyeget nem kiporszívózta, hanem hosszú órákig porolta kint az udvaron. Ablakot nem úgy pucolt, hogy clin meg mikroszálas rongy... sütötte a kenyeret.


És akkor azt mondod, a hagyományos női szerepbe nem fér bele a munka?


Én nem vagyok idős, 37 éves vagyok, 20 évesen mentem férjhez. Az iskolatársaim 80%-a a második, harmadik férjével, párjával él. Munkamegosztás van, mert ne már, ha ő dolgozik, segítsen a férje a háztartásban...

Hát nekem meg ne segítsen. Aki azt mondja, bele kell szakadni naponta egy 6070 négyzetméteres lakás takarításába, meg a főzésbe, az valamit nagyon rosszul csinál.

Én most sürgősségin vagyok szakápoló, korábban intenzíven dolgoztam, hulla fáradt voltam sokszor, de főztem és főzök si mindennap, és nem tekintem tehernek, kikapcsol.


Én ellátom a lakást, cserébe nem mosok kocsit, nem nyírok füvet, nem ásom fel a kertet ősszel. Nem én permetezem a szőlőt, satöbbi. Szó se róla, előfordul, hogy mire hazaérek, kirámolják a mosogatógépet, de nem azért,mert elvárom.

Ha annyira azt akarjátok, hogy a férfi végezze el a fele házimunkát, akkor nosza, lehet nektek is az ő munkáinak felét átvállalni. Ja, hogy az ásás nehéz meló? Ez van.

2013. szept. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
9%

Nem ertelek Titeket. A mosás semmi, a mosogatás semmi.

Ott vannak a gépek, csupán meg kell nyomni egy gombot!


Mi ebben olyan piszok nehéz???


A csaladi szerepeket tekintve, meg a

-ferfi dolga a javak megszerzese

-a no dolga, meg a javak atvarazslasa. (okos gyerekekre es szep, meghitt otthonra.)


[link]

2013. szept. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
82%

"-ferfi dolga a javak megszerzese

-a no dolga, meg a javak atvarazslasa."


Ez így szép is lenne, csak sokszor a férfi egyedül nem tudja eltartani a családot, két kereset kell ehhez és mikor mindketten hullafáradtan érnek haza, a nőnek elég rosszulesik, ha még ezek után otthon is mindent, egyedül neki kell csinálnia.

Nem beszélve arról, hogy ha a férfivel történik valami, hosszan beteg lesz pl. akkor a nőre hárul addig a családfenntartás és ha nincs munkája, akkor hirtelen nehezen fog találni.

Sajnos ilyen világban élünk. Amúgy én is el tudnám viselni azt a felállást, amit írtál, ráadásul vannak állataink, nagy kert, tehát az itthonlét sem unalmas. Most itthon is vagyok, mert itt nagyon nehéz munkát találni, de folyamatosan rajta vagyok a keresésen a fenti okok miatt.

2013. szept. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
91%

"Nem ertelek Titeket. A mosás semmi, a mosogatás semmi.

Ott vannak a gépek, csupán meg kell nyomni egy gombot!


Mi ebben olyan piszok nehéz??? "


Na de ha ez olyan piszkosul nem nehéz fiam, akkor miért is vagy lusta rá?


Egyébként valóban nem nehéz, de mióta van mindenkinek mosogatógépe? Én 6 éve élek külön, huszonéves vagyok, most jutottam el arra a szintre, hogy van fölös 100.000 ft-om egy mosogatógépre. Sokan pedig még 50 évesen is sajnálnak rá ennyit. Mosogass el nekem kézzel 2 gyerek meg 2 felnőtt után egy vasárnapi ebédkor (ugye 4 leveses, 4 normál, 4 desszertes tányér, 3x4 evőeszköz, 3-4 tálalótál, 3-4 tál amiben főztünk, meg még az 3-4 amit főzés közben használtunk pl. habarás készítésére, vágódeszkák, stb.), végülis csak egy órát vesz igénybe szárogatással! Nem törik le tőle a kezem, de ha a kedves férjem is eszik, mosogasson ő is - amennyiben mindketten dolgozunk ugye, ha eltart más kérdés...

2013. szept. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
84%

Ezzel az ugymond "noi munkaval" csak az a baj,hogy a ferfi munkak 90%-ban kihaltak.A ferfiak mar nem harcolnak a termofoldjeik es csaladjuk megvedese erdekeben,nem vadasznak,horgaszni is csak hobbibol jarnak,nem jarnak az erdobe fat vagni,hogy legyen tuzelo.

Allat tenyesztessel es foldmuvelessel is nagyreszt csak falun foglalkoznak,es mint tudjuk a nepesseg nagyobb resze varosokban el.

Mi az autoinkat automosoba es szervizbe visszuk ha kell,festeshez,szereleshez szakembert hivunk(ami nem mellesleg evente egyszer fordul elo,meg akkor is ha a ferj dolga lenne),allataink,termofoldunk nincs.Tehat ezek utan mivel mindketten dolgozunk kivancsi lennek,hogy mik lennenek azok a ferfias munkak amik miatt a ferjemnek nem kellene kivennie a reszet a haztartasbol!? Bar szerencsere szo nelkul meg is teszi,pedig nem erre volt nevelve.

2013. szept. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 Frigg ***** válasza:
28%

Hát ha ilyet szólna, biztos elbeszélgetnék vele rendesen..

Nálunk kicsit most más a helyzet. Én külföldön élek jelenleg, férjemmel és szüleivel. (Amerika). Míg folyik a zöldkártyaprogram, és nincs munkavállalásim, addig legálisan nem dolgozhatok, pedig szeretnék (annak ellenére, hogy hoztam magammal pénzt, tehát megveszem magamnak, ami kell, ruha, kaja, stb.). Viszont! Minden nap elmosogatok, akár többször is, elpakolom az edényeket, porszívózok, felsöprök, ágyat vetek, kimosok, kiteregetek, beszedem a cuccokat, mindenkinek összehajtogatom/szétválogatom a ruháit, füvet is nyírtam, ha kellett, szóval a házimunkában segítek, amit kell. De ezekkel a dolgokkal napi szintem 1-2 max 3 óra alatt végzek, és onnantól nincs nagyon mit tennem. Erre ilyet szól múltkor, hogy én egész nap csak a seggemen ülök a szobában, na akkor kicsit elszakadt a cérna. Meg poénkodik, hogy ja, a munka, tudod mi az? Mintha én nem szeretnék dolgozni, és rajtam múlna. Viszont megnézném mit szólna, ha feketemunkáért meg kitiltanak az országból jó időre. Annyi megállapodás van köztünk, hogy ő főz, én mosogatok, de ez így rendben is van nekem.


23/N

2013. szept. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
66%

Eleinte az én párom is ezt gondolta... ő dolgozott, én suliba jártam... mire hazaért volt főtt étel és tiszta volt a lakás.

Most nem dolgozik, én még mindig suliba járok.... mire haza érek valami étellel vár, és 2-3 naponta kitakarít :)

2013. szept. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
54%

"Feminizmus forever mi ? De ha elvárjátok hogy takarítson akkor ti meg majd pl barkácsoljatok ha valami elromlik csináljátok meg, használjátok a fúrót a flexet a körfűrészt, vágjatok fát télre. Nyírjátok le ti is a füvet"


Képzeld, én lenyírom a füvet! Sőt, gyertyát is tudok cserélni a fűnyíróban, a fűkaszában meg damilt, és közben nem törik le a körmöm. Én szeretek kertészkedni, ásni, füvet nyírni. A párom nem, neki ez nem fontos. Ő főzni szeret, porszívózni, kocsit mosni, meg pakolászni. És gázzal fűtünk. De pl. valamelyik nap flexszel csiszolgattam le az erkélykorlátot. Fúrni meg bárki tud, aki meg tudja tartani, egy tiplit benyomni meg nem egy nagy művészet. A tahóság az, amikor valaki kijelenti, hogy nem hajlandó segíteni, mert ő női munkát nem csinál. Az ilyen menjen vissza az anyjához, aki kinyalta a kis fenekét, ahelyett, hogy megtanította volna neki, hogy a párunknak segíteni kötelessége, bármiről is legyen szó, ha az illető már nem bírja és még segítséget is kér!

2013. szept. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
11%
bátran pontozzatok le, csak ne feledjétek, az a tapasztalat, hogy amikor én még boldog férjes asszony leszek, nektek a szexet a kezetek jelenti, és ide írogattok majd kérdéseket arról, miért nem kelletek két gyerekkel senkinek, és miért nem fizet a volt férjetek több gyerektartást.
2013. szept. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!