Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gratuláljak neki a babájához?

Gratuláljak neki a babájához?

Figyelt kérdés

Régen nagyon jó barátságban voltunk, a legjobbak. (gimi, egyetem)Majd összevesztünk, és azóta sem beszélünk egymással. Született már egy kislánya, de az elég közel volt a veszekedésünkhöz, így nem írtam neki. 2 éves a kislány. Most a múlt héten született meg a második lánya. (iwiwről tudom, tett fel képeket). Írjak neki pár sort? és ha igen, mit? Viszont az hozzátatozik, hogy nekem is van egy 8 hónapos babóm, de ő nem írt semmit.

De nagyon hiányzik a barátsága


2009. nov. 4. 11:01
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
56%

Érdekes, hogy van egy hasonló szitu az életemben, csak ott én a "másik oldalon" vagyok. Egykori "jóban-rosszban barátnőm" (?) kb azóta nem jelentkezik, amióta várandós lettem. (Neki nincs gyereke.) Nálunk nem volt (vagy nem tudok róla) olyan ok, ami miatt akkor hirtelen összevesztünk, viszont akkoriban sok mindenben átértékeltem a barátságunkat, és kezdtem olyan semlegesnek, inkább jó ismerősnek, mint barátnőnek érezni, és igazából már az azt megelőző 10 évben bőven adott okot arra, hogy én viselkedjek így vele. Mégsem tettem, mert minden rossz mögött láttam a másik embert is, aki lelkileg támaszt, vígaszt jelentett, így az adott témában már nem tudtam megbízni benne, de máskülönben szerintem kedves, normális voltam hozzá. Kicsit furcsa helyzet, úgy képzeld el, mintha pl megcsal a pasiddal, ezek után még éppúgy barátnők vagytok, éppúgy lelki kapocs, de a pasiügyeidbe már nem avatnád be. Több ilyen dolog árnyékolta be az utolsó 10 évben a barátságunkat, amiről, ha beszélgetést kezdeményeztem, sosem ismerte el, hogy hibázott, szóval ilyen volt a kapcsolatunk, amikor hirtelen nem jelentkezett. Hogy mit tennék, ha jelentkezne? Nincs bennem harag, ahogy már akkor sem volt, amikortól nem jelentkezett, így ugyanúgy normális, kedves lennék, de nem tartom valószínűnek, hogy újból barátság lehetne köztünk.

Szerintem is nyugodtan írj neki, őszintén és tapintatosan, nem veszíthetsz semmit, csak nyerhetsz! Megírnám, hogy sajnálom, ami akkor történt, és hiányzik a barátsága. A válaszból majd kiderül, nyitott-e a barátságra. Nem írtad, mi volt az összeveszésetek oka. Nem biztos, hogy elsőre jó felhánytorgatni a múltat, és előhozakodni azzal, ami miatt akkor megszakadt a barátságotok, inkább figyelném erről a reakcióját a későbbiekben.

2009. nov. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
95%

Én is írnék neki, nem haragoskodásból meg ilyenekből áll az élet. Én is voltam hasonló helyzetben és újra rátaláltam régi ismerősökre, barátokra.

Írj neki bátran, ő meg majd eldönti, hogyan reagál!

Minden jót!

2009. nov. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
48%

Midig én voltam eddig aki az ilyen elsőlépéseket megtette barátság ügyben.

Aztán rájöttem, hogy én is érdemlek annyit, hogy néha valaki más lépjen először.

Elvan a barátnőd a férjével, a gyerekeivel, eddig sem keresett fel, most ha te írnál neki, az nem azt jelentené, hogy érdekled őt. Visszaírna és ennyi.

Túl lelkiismeretes vagy. Vannak emberek akik ezt nem érdemlik meg.

Nézd hosszú időn át jelét sem adta annak, hogy érdeklődjön felőled...

Írnál neki, ő esetleg visszaírna, aztán kb. ennyibe is maradna, ha nem így lenne, már egy kis jelet adott volna.

2009. nov. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
27%

Nekem is volt már ilyen szitum.

Nagyon jó barátnők voltunk, amikor megszületett a lánya, mentem hozzájuk, többször is, persze vittem mindig valamit. Közben elkezdtem dolgozni és szépen elhagytuk egymás társaságát, megjegyzem mindig én mentem hozzá. Megszületett a lányom azt sem mondta fapapucs, meg sem látogatott. Az iwiwen ő jelölt be, de azóta sem tartjuk a kapcsolatot.

Én biztos nem keresném a társaságát, neki is ugyan ennyi lenne, hogy megkeressen. Az iwiwen kijelöltbe kit? Tehát ki kezdeményezett? Mert hát valahogy ismerősök lettetek...

2009. nov. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
75%

Hmm...Ez tök aranyos, hogy így rágódsz ezen, mert lehet, hogy ő is így van vele...

Ugye, a te gyermeked 8 hónapos...Ergo később született mint az ő 2 éves lánya. Mikor az ő lánya megszületett nem gratuláltál, lehet, hogy ő ezt úgy értelmezte, hogy nem érdekel mi van vele és ezért a te gyermeked születésénél ő sem gratulált...Remélem érted mire gondolok.

Tehát ha úgy érzed, hogy jól esett volna, ha gratulál a gyermekedhez akkor most nyugodtan írhatsz neki, esetleg megkérheted, hogy tisztázzátok azt a régebbi ügyet mert hiányzik neked...Fő az őszinteség, szerintem sima ügy.:)

2009. nov. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
83%
én is voltam már ilyen szituban, mint a kérdező. én kezdeményeztem, írtam neki, kedvesen érdeklődtem. találjátok ki, hogy végződött? sehogy. válaszra sem méltatott. (ennek több mint egy éve).
2009. nov. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim válasza:
80%

Kb. egy órája figyelem a válaszokat és a pontokat :) Egyszerűen nevetséges, hogy egymást lepontozgatjátok csak azért, mert más a vélemyényetek. Lebeszélitek ezt a szerencsétlen csajt, hogy felújítson egy barátságot.... Könyörgöm, egy baba született, ennél jobb alakom nem kell a barátkozáshoz! Ezért tart itt ez az ország, mert ilyen negatívok az anyák is.... Mit látnak tőletek a gyerekeitek? Hogy forduljanak el mindenkitől? Ne bocsássanak meg senkinek?? Borzasztóak vagytok, ne is haragudjatok. Szégyen és gyalázat. Remélem, a feleségem nem lesz soha ilyen.

35/F

2009. nov. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
57%

Írj neki nyugodtan. Egy barátság nem veszhet csak úgy el.

Írj neki és hátha sikerül kibékülnötök.

2009. nov. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim válasza:
57%

Mi is hasonló helyzetben voltunk a barátnőmmel. Hosszú évekig mindent megosztottunk egymáson, aztán egyszer összevesztünk, és kb. 1,5 évig nem beszéltünk egy szót sem, és még köszönni sem köszöntünk egymásnak. Kb 2 hónappal ezelőtt megelégeltem ezt, írtam neki, és azóta is e-mailezünk. Ugyan nyilván nem lesz olyan, mint előtte, de jókat "beszélgetünk". Nem bántam meg. Szerintem írj neki, nem az a lényeg, hogy mit, hanem maga a gesztus. :)

Gratulálok a babádhoz! :)

2009. nov. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ Mindenkinek!

Azt hiszem, írok Neki, eddig sem beszéltünk, ennél rosszabb úgysem lesz. :)

2009. nov. 4. 15:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!