Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől lehetne jobb legalább...

Mitől lehetne jobb legalább egy nap?

Figyelt kérdés

Estétől az a hülye"ez a nap más mint a többi,ezt te is joltudod..." dal van a fejemben...és mellé annyi,hogy jah,vszinü rosszabb mint a többi,annyiban más...

Huszonnemsokadik szülinapom van,és előre rosszulvagyok az estétől...Van párom lassan 3 éve(huszonéves ő is)...és tudom előre,h vagy valami pacsulival vagy egy fullszemélytelen ékszerrel állit be,amit az anyjával vetetett meg (előző karácsonyok,szülinapok tanulsága)....Nem az ajándékról van szó...nem kell értékes ajándék (hozzáteszem,az előzőek is 5ezer körül mozoghattak,havi 20 elmegy cigijére,megteheti h ennyit rámszán,ugyis mindig én fizetek mindent,kaja,egyebek,mert nálam vagyunk mindig,és az nem 1-2tizezer)

ha szivből jönne,és tudnám,hogy igen,ő szánta rá azt a félórát,órát mig kigondolja,vagy megtalálja a boltban,akkor tudnék neki örülni...de még egy őáltála füzött müanyagláncnak is jobban...vagy bármi,ami tudom hogy ugy hogy foglalkozott vele...

tőlem mindig olyanokat kap,aminek tudom hogy örül,nem félórámba szokott kerülni,(pénzt se sajnálom rá)

Egyetelen mentsége,hogy ők a családjával nem szoktak egymásnak semmit soha,még karácsonyra se....mi családunk meg csak ugy alkalom nélkül is mindig (és ez nem a pénzen mulik,joval szegényebb a családom)

Probálom,hogy meglepem aproságokkal (akár csak egy eldugott csoki mikor megy munkába,mindig örül neki,vagy csak ugy pulcsi,ha már magamnak is vettem,de kapott már csak ugy új órát is,mert épp volt annyival több pénzem,és miért ne...) és ilyenkor finoman elejtem,hogy apro meglepiknek örülnék,de semmi...

előre érzem az anyja által kiválasztott pacsuliszagot (előzőeket sem tudom haszálni,évek ota ugyanazt használom és szeretem)...

és szomoru vagyok:(


2009. nov. 5. 07:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Miért érdekelnek az ajándékok? Az teljesen lényegtelen. A párommal nem is ajándékozzuk meg egymást soha semmilyen alkalomkor, mert felesleges! Ami kell, azaz a másik, már megvan. Minek akkor még pár tárgy?

Szerintem kicsit lépj ki ebből a materialista gondolkodásból, és örülj, hogy van párod.

Az ajándékok nem szeretnek, a párod igen.

2009. nov. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Ez részben butaság , amit az első ír, mert nem olvasta el eléggé figyelmesen. Itt nem az ajándékozással van a gond , hanem az ajándékkal: mindig ugyanaz és semmi kreativitás.Ráadásul az anyja veszi meg... Lehet a kérdező egy gumikacsának is örülne, ha a párja szívecskét rajzolna rá és úgy adná oda neki. Meg a másik, hogy a Kérdező azért törekszik arra, hogy apró figyelmességekkel meglepje a párját, csak úgy spontánul. Ezt úgy várá vissza az ember lánya, hogy akkor majd a kedvese is...Az én párom sem spontán az ajándékozások terén, szigorúan praktikus ajándékokat néz ki, semmi masni meg csokor meg kutyafüle. én szoktam néha apróságokkal meglepit okozni neki, de azt a maga módján viszonozza. Pl. elmosogat, szó nélkül lemegy a boltba stb. Szóval, kedves kérdező! Ha semmilyen jelét nem látod annak, hogy a párod értékeli a fáradozásaidat és x-edszerre is ugyanazt a pacsulit kapod, akkor érdemes lenne elgondolkodni a kapcsolat jövőjéről. Ez egy olyan különbség, ami az évek , hónapok alatt még nagyobb, még nehezebb lesz. Hozzád valaki olyan illene, aki méltányolja a romantikus énedet...
2009. nov. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
De megértettem, és azért írom, hogy minek egyáltalán bármi? Parfüm, gumikacsa? Minek? Ott van a párja aki szereti, az nem elég? Minek egy vacak tárgy is mellé?
2009. nov. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
A Tárgy sokszor a Szeretet fejezi ki. Egy szép rózsa, egy verseskötet...bármi. Azért én, mint NŐ , nagyon tudok az ilyesmiknek örülni és nem azt kezdem el vizsgálni, hogy "te jó ég ez 2500ft!". A Tárgynál érdemes elvonatkoztatni. Ha csak egy kis kavics, ami nem kerül semmibe, de mégis olyan szépen csillogott az úton...az is Tárgy. Amikor megkapja valaki, akinek a szíve szeret, akkor úgy látja az a világ legszebb köve és évekig rejtegeti, rakosgatja, nehogy baja essék...
2009. nov. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
oké, bocs hogy beleszóltam a beszélgetésbe :(
2009. nov. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik, nem értitek egymás igényeit... Te azt várod, hogy ő megértse a te elvárásaidat. Amit az ajándékokról írtál, nekem érthető és lehet, sokaknak szintúgy. Valamiért neki ez nehéz..., látszik, másképp szocializálódott otthon. Valamiért mégis választottátok egymást, a különbözőségek ellenére is. Talán, hogy változzatok magatok is a másik mellett. Ennek első lépése lehet, ha türelemmel elfogadjátok a másik különbözőségeit, megpróbáljátok megérteni a másik motivációit, anélkül, hogy átnevelni akarnád. Fogadd el az AKÁRMILYEN ajándékát. Legyen ez a TE ajándékod neki... Mindezt elmondtam, mert ezt tartom helyesnek, de én is szomorú lennék, mert nehéz dolog különböző nyelveken beszélni...
2009. nov. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt kellene megérteni végre, hogy a nők és a férfiak különbözőek! Nem ugyanúgy gondolkozunk!

A legtöbb pasi nem venne neked ajándékot, szerintem az is nagyra értékelendő, hogy az anyukáját kéri meg. Mert még ha ő nem is találja el az ízlésed a parfüm terén, hidd el, azért őt kérdezi, mert szeretné, ha egy nő (a Nő, az anyja) a lehető legjobbat választaná Neked! Ki másra gondolhatna ő, mint segítség, hisz gondolom tisztában van vele, hogy ő nem tud neked megfelelőt választani.

Egyébként a helyedben abbahagynám a spontán pulcsi és óravásárlást, mert a végén annyira benned lesz a tüske, hogy még azt a kérdést is fel fogod tenni, hogy nem esetleg az ajándékaidért van-e veled!

Szeressétek egymást, és ne törődjetek az ajándékokkal!

2009. nov. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

nem kell még pár fölös kacat,nem az értéke a lényeg,hanem hogy azért,mert szeret...

csak szar,hogy volt pl névnapom...lakotársam pasija kora reggel virággal állitott be...párom meg reggel ugy elment meloba,hogy semmi(nem,nem tárgyra gondolok,csak eggyel több puszi,meg egy boldog névnapot...)

meg olyanok felköszöntenek,akárcsak egy telefonhivással is,akikkel amugy félévente ha beszélek

akinek meg elvileg a legfontosabb vagyok,ennyit se mond...

pedig tudta hogy van,mert anyukámnak ugyanaz a keresztneve,és előttenap mentem haza felköszönteni,és tudott rola

hát nem ez volt amiért beleszerettem,az tény,emiatt kitenni se fogom,csak rossz hogy ez őt ennyire nem foglalkoztatja

2009. nov. 5. 10:21
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem biztos, én például totál elfelejtek minden dátummal kapcsolatos eseményt. Múltkor már előre felírtam, hogy a párom anyját fel kell köszöntenem, hát nem elfelejtettem úgy is? :D

De ha ennyire zavar a dolog, talán nem a jó férfit választottad... Vagy ő nem a jó nőt.

2009. nov. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Engem elgondolkoztatott a kérdésed:

Mitől lehetne jobb LEGALÁBB EGY NAP?


Nem egy napnak kellene jobbnak lennie, hanem az összesnek jól kellene telnie.


Zavar téged, hogy párod már nem annyira figyelmes veled. Próbáljátok meg kapcsolatotokat egy kicsit felfrissíteni pl. javasold, hogy a szülinapodon utazzatok el együtt valahova ünnepelni :-)! Lenne esélyetek újra felfedezni azt amiért beleszerettetek egymásba.

2009. nov. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!