Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől lehetne jobb legalább...

Mitől lehetne jobb legalább egy nap?

Figyelt kérdés

Estétől az a hülye"ez a nap más mint a többi,ezt te is joltudod..." dal van a fejemben...és mellé annyi,hogy jah,vszinü rosszabb mint a többi,annyiban más...

Huszonnemsokadik szülinapom van,és előre rosszulvagyok az estétől...Van párom lassan 3 éve(huszonéves ő is)...és tudom előre,h vagy valami pacsulival vagy egy fullszemélytelen ékszerrel állit be,amit az anyjával vetetett meg (előző karácsonyok,szülinapok tanulsága)....Nem az ajándékról van szó...nem kell értékes ajándék (hozzáteszem,az előzőek is 5ezer körül mozoghattak,havi 20 elmegy cigijére,megteheti h ennyit rámszán,ugyis mindig én fizetek mindent,kaja,egyebek,mert nálam vagyunk mindig,és az nem 1-2tizezer)

ha szivből jönne,és tudnám,hogy igen,ő szánta rá azt a félórát,órát mig kigondolja,vagy megtalálja a boltban,akkor tudnék neki örülni...de még egy őáltála füzött müanyagláncnak is jobban...vagy bármi,ami tudom hogy ugy hogy foglalkozott vele...

tőlem mindig olyanokat kap,aminek tudom hogy örül,nem félórámba szokott kerülni,(pénzt se sajnálom rá)

Egyetelen mentsége,hogy ők a családjával nem szoktak egymásnak semmit soha,még karácsonyra se....mi családunk meg csak ugy alkalom nélkül is mindig (és ez nem a pénzen mulik,joval szegényebb a családom)

Probálom,hogy meglepem aproságokkal (akár csak egy eldugott csoki mikor megy munkába,mindig örül neki,vagy csak ugy pulcsi,ha már magamnak is vettem,de kapott már csak ugy új órát is,mert épp volt annyival több pénzem,és miért ne...) és ilyenkor finoman elejtem,hogy apro meglepiknek örülnék,de semmi...

előre érzem az anyja által kiválasztott pacsuliszagot (előzőeket sem tudom haszálni,évek ota ugyanazt használom és szeretem)...

és szomoru vagyok:(


2009. nov. 5. 07:34
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

elutazni? hétköznap neki melo,nekem suli,hétvégén neki suli,nekem melo...

elfelejteni ha akarta volna se tudta volna a névnapomat,elég feltünő a virág amit kaptam mástol,meg telefonomban látta a névnapi smseket

de ez is csak egy nap...

2009. nov. 5. 11:28
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen típusú emberek, talán cikinek is tartja a nagy felhajtást szülinapra meg névnapra. Nálunk apám ilyen, sose kaptam tőle ajándékot, csak felköszönt hogy boldog szülinapot. De ha kértem valamit, akkor mindig adott rá pénzt vagy ha külföldön volt hozott sok szépet. Náluk sem tartottak semmilyen ünnepet ajándékozással. Ez van, ilyenek. Engem nem zavar, sőt, őszintén szólva engem is nagyon frusztrál, ha valakinek kell venni kötelezően valamit, mert nem tudok kitalálni semmit, és ideges is vagyok emiatt. Mondjuk megeröltetem magam. A barátod is ilyen, el kell ilyennek fogadnod, meg nem fog változni. Nyilván érzi és már valószínűleg eleget tudattad vele, hogy neked ez nem tetszik, de ettől még makacsabb lesz szerintem :) Azért az anyjával veteti meg az ajándékot, mert neki nincs ötlete, de tudja hogy muszáj neked adni valamit, mert megsértődsz, mint ahogy amúgy is megsértődsz, tehát nem megy az egésszel semmire, sajnos.


Ha el tudod ilyennek fogadni, akkor mondd meg neki, hogy drágám így is szeretlek, tudod mit, lesz a névnapom, de ne vegyél semmit, pláne ne anyukádra testáld ezt a feladatot. Szeretném viszont, hogy helyette menjünk el sétálni ide és ide... Hidd el, sokkal kedvesebben fog viszonyulni hozzád, és még egy virág sem kizárt pár nap múlva. de ha látja rajtad, hogy nem tetszik ez a kis problémája, mármint hogy képtelen ajándékozni, akkor ő is hűvös lesz veled. Teljesen baromság az egész.


Szóval kisasszony, csak ésszel és megértéssel! :)

30/N

2009. nov. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A telefonodban? Miért, közös?
2009. nov. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

nem közös a telefon,csak mindig nézegeti miket tettem fel rá,meg beleolvasgat az üzikbe is

nincs titkolnivalom,sosem zavart,neki meg van engedve(ő is engedi nekem,bár ritkán teszem meg)

2009. nov. 5. 12:15
 15/17 A kérdező kommentje:
megértő vagyok én persze,csak rossz,hogy szinte vadidegen is képes elsétálni,és venni egy szál virágot nekem,ő meg ennyit se...
2009. nov. 5. 12:16
 16/17 anonim ***** válasza:
53%
Érdekes, hogy átkutatja az életedet, és neked ez teljesen természetes. Személy szerint én már ezért kidobtam volna.
2009. nov. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Van ilyen típus, aki egyszerűen nem képes ajándékot venni. Az is lehet, hogy ő tök feleslegesnek tart egy szál virágot, ami másnapra elszárad. Mellesleg meg látja, hogy azt úgyis kaptál mástól. Tényleg akkor lennél igazán megértő, ha nem várnál semmilyen "ajándékot". Szerintem a séta a legjobb ötlet, vagy elmehettek egy romantikus vacsorára (ha tényleg nem gond neki úgy egyébként a pénz, akkor biztos meghív a születésnapodra), de ezt Neked kell kezdeményezned, mert ő pasi, nem fog magától eszébejutni!

Mondd meg neki egyértelműen, hogy mit szeretnél, és hidd el, hogy nem fog nemet mondani!

2009. nov. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!