Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Merre tovább? Mit csináljak?

Merre tovább? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tanácsra lenne szükségem.Édesapámmal nem tartottam a kapcsolatot, nem az én hibámból, házasságon kívül születtem, a családja nem tud rólam. Tudomásomra jutott, hogy áprilisban elhalálozott.Most szeptemberben bementem az elhalálozási hely szerinti önkormányzatba. A hagyatéki osztályon megkérdezték ki az elhunyt, megmondtam. Mondta, hogy ő foglalkozik az üggyel. Mikor vázoltam a helyzetet, hogy lehetséges örökös vagyok és arra lennék kíváncsi, hogy volt e egyáltalán hagyaték, mert ha nem, akkor én nem szeretném, hogy a család tudomást szerezzen rólam, akkor azt kérte, hogy vigyek születési anyakönyvi kivonatot és akkor tud tájékoztatni. Én beszereztem és visszamentem, de továbbra se kaptam semmilyen felvilágosítást, hanem egy kérelmet kellett írnom, hogy a leltárba szeretnék belenézni.Közben felvázolt több lehetőséget, hogy lehet, hogy az örökösök nem kértek hagyatéki eljárást, lehet közjegyzőnél van az ügy stb. Mikor megírtam a kérelmet, mondta, hogy nem lesz elég. Írjam bele apám születési évét, anyja nevét, Aztán már a halotti anyakönyvi kivonatot is kérte és, hogy szedjem össze a hagyaték, ingatlan stb. adatait. Én mondtam, hogy anyja nevét, születési évét, halotti anyakönyvi kivonatát még talán igen, de a hagyatékról semmit nem tudok. Szerintetek, most hogyan tovább?

2013. szept. 20. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Ügyvédhez menj el. Ha nem írt végrendeletet, akkor jogos örökös vagy. Ha írt is és te nem szerepelsz benne, akkor is ott még a köteles rész, ami neked jár.

Olyan nincs, hogy nincs hagyatéki eljárás. Az mindig van. Sajnos olyan sincs, hogy azért mert te azt akarod, téged vegyenek ki ebből az ügyből. Valószínűleg most ki fog derülni a családnak a létezésed.

Azért is jó lenne az ügyvéd, mert ő tud téged képviselni igazán. Akármit is szeretnél, egy ügyvéd fog tudni segíteni neked. Az önkormányzatoknál szokott lenni ingyenes jogi tanácsadás, vagy esetleg tudnak mondani elfogadható árért.

2013. szept. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez érdekes sztori. Szerintem is ügyvédhez menj el. Állítólag ingyenes napokat is szoktak tartani, amikor tanácsadás van, azért neked csak egy-két kérdésben kéne segítség, lehet, hogy ezekre ott is megkapod a választ, és egy filléredbe sem fog kerülni.

Amúgy az apaságát elismerte annak idején az édesapád? Mert ha netán nem, akkor hogy lehet bizonyítani, hogy féltestvére vagy a törvényes gyerekeinek? Vért vesznek mindegyikőtöktől, vagy hogy?

2013. szept. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elismert, csak nekem furcsa, hogy azt tanácsolták, hogy az önkormányzatban kapok felvilágosítást és simán leráztak.
2013. szept. 20. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!