Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetek valamit, vagy törődjek...

Tehetek valamit, vagy törődjek bele?

Figyelt kérdés
Elváltunk. 2 hetente hétvégén lenne a láthatás, de nincs. Eleinte minden rendben ment, de jöttek a kifogások. A 2 hétből lett pár óra, most egyáltalán nem akar jönni a gyerek. Már ott tartok, hogy bejárok hozzá a suliba, megkérdezni mi újság Vele, de már megkérdezte: "Mit keresel itt?" Ajándék elfogadva, gyerektartás küldve. Páromnak, féltestvérének már nem köszön a gyerek, sőt volt úgy, hogy nekem sem. 9 éves. Mit tudok tenni?
2009. nov. 5. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel,lehet,hogy ellened hangolták a gyerkőcöt.Ne halmozd el mindennel,próbálj valami programot kitalálni,amire kettesben elmehettek.Éreznie kell,hogy vagy neki,
2009. nov. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Megtettem, nem vált be. Szinte mindennel próbálkoztam. Nem tudok tenni a nevelés ellen, már nem ad lehetőséget sem, hogy bizonyítsam én is vagyok.
2009. nov. 5. 18:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Volt feleségeddel kellene tisztázni a dolgokat. Tőle ered a probléma, az ő nevelése üt vissza. A gyereket ellended hangolja, ezért mindenképpen meg kell vele beszélned. A gyermeked felé továbbra is közeledj érdeklődve és szeretettel, ne add fel. Kilenc éves gyerekkel már lehet ilyen dolgokról beszélgetni. Élj ezzel a lehetőséggel is a legközelebbi láthatás alkalmával. Ha pedig kiderül, hogy az anya kifejezetten tiltja tőled, fordulj a gyámhatósághoz.
2009. nov. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Legyél kitaró és türelmes beszélj az exel és talán keresetek valamilyen segítséget lehet hogy a gyerek mérges mert most tudatosult benne hogy széttmentek a szülei lehet hogy nem neveléssel van a gond. Esetleg nevelési tanácsadóban addhatnak tanácsot.
2009. nov. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem akar hozzám jönni a gyerek, és ez már nagy probléma. Tudom, hogy ellenem van nevelve... Haragudni nem haragudhat rám, nem én mentem el, ők hagytak itt, kipakolt az anyja, és lelépett a már 2 éve tartó kapcsolatába. De ez már több éve történt.
2009. nov. 5. 19:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Már irtam korábban. Tipikus eset, a gyereket használja fel ellened, miközben ő /a gyerek/ áldozat lesz. Ha nem tudsz vele megegyezni emberi módon, a saját és a gyermeked érdekében fordulj a gyámhatósághoz. Az anya ezt nem tehetné!
2009. nov. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát a gyámhatóság sem megoldás. Én tudok olyat, aki az iskolából is kivette a gyereket és másikba vitte, nehogy az apa megtudja hol van és esetleg láthassa. A szerencsétlen meg mindig álldogállt az iskola kapujában és várta mikor jön a gyereke, mire egyszer végre szólt neki valaki, hogy már nem is jár oda. Ő is fordult a gyámhatósághoz, aminek az eredménye az lett, hogy még jobban utálta a gyerek, mert az anyja belesulykolta, hogy az apád azért csinálja, hogy neki rossz legyen. Pedig náluk is nő hagyta el, mert a ffi beteg lett, hónapokig kórházban volt, addig a nő beadta a válópert, mert neki beteg ember nem kell.Szóval az ilyenekkel nem nagyon lehet mit tenni.De azért hátha a kérdezőnek sikerül Sok szerencsét!!!
2009. nov. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem hiszem,hogy sikerülne. Mikor mondtam, hogy újratárgyaltatnám a láthatást, azt mondta a volt nejem, hogy a gyerek nem akar hozzám jönni, akkor minek erőltetem,csak Neki teszek rosszat.

Komolyan tanácstalan vagyok! Próbálok rendes szülője lenni a gyerekemnek, közben ellenem beszélnek és nem tudom megvédeni magam, mert már lehetőségem sincs. Belenevelik a gyerekembe, hogy rossz vagyok és így nő fel...

2009. nov. 6. 10:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát sajna vannak ilyen anyukák.És igazából nem lehet mit tenni.Akiről az előbb írtam annak a gyereke már felnőtt, 24 éves, de még ma sem hajlandó meghallgatni az apja verzióját a válás és láthatás ügyről.Az is csoda, ha küldd egy sms-t az apja szülinapjára.Azt mondja, hogy tudja mi hogy volt régen, mert az anyja elmesélte. Sőt a dolog szépsége, hogy a nő be is perelte egy párszor a ffit, hogy a jövedelméhez képest kevesebb tartást fizet (Amit nem is kellene neki, mert a házát úgy ahogy van átíratta a gyerekre meg a nőre mikor elváltak) és ilyenkor az egyik tárgyaláson az akkor már 18 éves fiút is meghallgatták, aki simán letagadta, hogy az apja fizette az angolóráit, meg a különböző dolgait, amit épp kért. Utána mondjuk legalább bocsánatot kért tőle kinn, hogy tudod anyával élek nem fogok ellene semmit sem mondani.Szóval ezzel nem elkeseríteni akartalak csak, hogy más is jár ilyen cipőben sajnos.De hátha a volt feleség megváltozik. A remény hal meg utoljára...Másik családod van már? Talán az vígaszt nyújthat.
2009. nov. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Van másik gyermekem is. Nem fogadja el az első gyermekem, azt mondja,hogy az anyja mondta Neki, nem a testvére. Pedig a kisebbik nagyon igényli a tesót.

Ha meggebedek sem fog változni semmi, a gyerekem hazugságban él, azt szokja meg, az lesz Neki az "igaz".

2009. nov. 6. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!