Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen az anyukám? Mit...

Miért ilyen az anyukám? Mit tehetek? 14L

Figyelt kérdés

Anyukám mindig megszokta nézni a telefonomat, pontosabban az üzeneteimet. És nemrég tettem jelszót is, hogy ne tudja megnézni, de aztmondja hogy azonnal mondjam el a jelszót neki, mert ha nem, elveszi a telefonom és soha nem fogja visszaadni, vagy ilyenkor megszorítja erősen a kezem, vagy kiabálni kezd. Többször mondtam neki, hogy nem fiúval írok, sem más dolog, csak a barátnőmmel beszéljük meg a fiú ügyeit, és van pár SMS-em amit azért nem törlök ki, mert nagyon szép(szerelemről,meg ilyensmikről szól, amit nem szeretném hogy meglásson) vagy azért mert még szükségem van arra az üzenetre. Másképp kitörölék minden üzit, éshagynám hogy nézegesse...

De nem tudom mit csináljak:(

Szerintetek?

Nemsokára 15leszek.


2011. szept. 25. 16:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Ez nagyon gáz anyukád részéről! Hiába vagy 14 éves, neked is van intim szférád! /De szépen fogalmaztam! :)/ Tiszteletben kellene tartania a magánéleted! Ez a bizalom hiánya, szerintem! Mondd meg neki, hogy nem tévelyegsz el rossz irányba és szeretnéd, ha a magánszférád tiszteletben tartaná! Ez kb. olyan, mintha beleolvasna a naplódba!
2011. szept. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

nem azért, de én tuti ne hagynám. viszont a te helyzeted ezek szerint más, mert bármit csinál oda adod neki.

szerintem akkor írd le egy füzetbe ezeket az sms-eket és ne mondd/mutasd meg neki. utána pedig ki tudod törölni őket.

2011. szept. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
SMS-ezz idegen nyelven.
2011. szept. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Egyetértek a másodikkal!

Írd le a fontos üzeneteket, és töröld ki az SMS-eket. És bizonyítsd be neki, hogy megbízhat benned, felelőségteljes vagy..


15L

2011. szept. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

15 évesen ennyire nincs magánéleted? Hát ez azért durva.


Én ezt csinálnám:

Az üzeneteket kézzel szépen írd ki egy füzetbe, aztán a füzetet rejtsd el valahová anyukád elől, az üzeneteket pedig töröld ki a telefonból!


Vagy mondd neki, hogy ellopták a telefont, akkor többet nem fogja kérni.


Akármennyire is félt, ez azért túlzás. Főleg ha a barátnőid rád bízzák a titkaikat, ő meg elolvasgatja őket.

2011. szept. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Szerintem a naplómba is beleolvasna, ha tudná, hogy van.

Nagyon sokszor mondtam már neki, eleinte nyugisan, hogy nincs semmi nagy hülyeség a telóban, se fiú, de nem érti, éskésőbb már sirva mondtam montdam neki, hogy nekemis vannak saját dolgaim és nem szeretném ha látná. De nem ér semmit,akármit mondok, mert ha nem szóval, erőszakkal elveszi,és volt már olyan hogy megütött, mikor nem akartam odaadni,vagy nem mondtam meg a jelszót, de volt már ilyen ütés más ehez hasonló dolgokért is.Ma reggel is elvette a telóm, én próbáltam elvenni tőle, de nem engedte, és miközben próbáltam elvenni, aztmondta hogy többet nem foja visszaadni a telóm,és miután elolvasta eldugta. Aztán mikor kiment megtaláltam, ésmost itt van nállam.

Nem értem miért ilyen :( Valamit ki kell találnom, mert szóval nem győzöm meg az biztos.

2011. szept. 25. 17:02
 7/12 A kérdező kommentje:

Második válaszoló: én sem adnám oda neki, de ő simán elveszi mikor nem látom, vagy nem vagyok a szobában. leinte adtam neki, mert néha hallgatta rajta a zenét,és megvoltam nyugodva mert volt jelszóm, de miután már kérte a jelszót nem akartam többet odaadni. És aztkérdi, hogy miért kell nekem oda jelszó, meg hogy miért nem láthatja, ésén szépen elmagyaráztam neki,de nem érti. Lehet hogy azért mert ő nem így nőtt fel,neki sem volt magánélete, de ettől nekem még lehet.

:(

2011. szept. 25. 17:07
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Sztem a füzetes megoldás a legjobb, valami sima, mezei füzetet válassz és tedd a sulis füzetek közé.
2011. szept. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Te meg kérd el az ő telefonját:DDD Na,de viccen kívül,nem tettél valamit amiért ezt csinálja?
2011. szept. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez semmi. Én 14 vagyok és netes blogot írok. Le van zárva csak az nézheti akit meghívtam (2 barátnőm). És egyszer észrevette,hogy írom és azt mondta azonnal engedjem oda és mutassam meg és hívjam meg,mert ha nem eltilt egy évig a géptől... Mondtam neki,hogy le van zárva meg stb és ,hogy ez a magánéletem és itt sok olyan dolog van ami a barátnőm ügyei és rá az végképp nem tartozik. Kikapcsolta a gépemet és nem tudtam kitörölni az előzményeket másnap pedig megnézte és elolvasta azokat a dolgokat amikhez semmi köze. mert "kitudja miket csinálsz" stb...

Nagyon felhúztam magamat,hogy nem írhatok le csomó mindent amit eddig leírhattam mert elolvassa! Kézzel meg nem szeretek naplót írni,mert az olyan unbisztonságosnak tűnik nekem...

2011. szept. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!