Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit tehetnék még, hogy...

Most mit tehetnék még, hogy érezze, szeretem?

Figyelt kérdés
2 nagy (12, és 11 éves) gyerekünk van. És most, mint derült égből a villám, megint babát várok. Ezzel eddig semmi baj. A gyerekek ugráltak örömükben, és a férjem is alig várja. Én is örülök. De van egy buta gyerek az iskolában, aki elkezdte a fiam fejét tömni azzal, hogy ő most már középső gyerek lesz, és az egyet jelent azzal, hogy mellőzni fogjuk őt, és nem fogjuk szeretni. Szerencsétlen gyerek azt mondja, nem hiszi, és tudja, hogy nem így lesz, de azért látom rajta, hogy bár nem mondja, elgondolkodott rajta. Sokat beszélgetünk a babáról is, tudják, hogy kb mi hogy lesz, de persze a gyakorlat megint más. Hogyan tudnám éreztetni vele, hogy nem lesz ezen a téren változás? Kisfiam nagyon anyás, sokat bújik, most, ha lehet, még többet.

2013. szept. 21. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem kivételezel a nagyobbal, nem fogja "középsőnek" érezni magát a fiad. De a legkisebbet se kell körbe ajnározni. Mindenki legyen egyformán kezelve! (bizonyos határokon belül persze, mivel egy baba más törődést igényel).


Amúgy nekem nővérem volt a középső, ő is sokszor érezte magát mellőzve, mégis ő sikerült a legjobban. Én mint legkisebb el lettem kényeztetve, de a másik tesóm, a legidősebb iszonyat módon elkényeztetett lett. Mindent ő kapott, és ha mi kaptunk valamit, arra is irigy volt, pedig ő azt már megkapta 100-szor előtte. (szülői támogatásra gondolok, pl. egyetemen, stb.)


Szóval ügyesen.

2013. szept. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bújj te is mindkettőhöz még többet:) Ennyi az,amire egy szeretetéhes gyereknek szüksége van ahhoz,hogy tudja,hogy az édesanyja szereti őt.
2013. szept. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha ennél is többet bújunk egymáshoz, akkor egész nap egymáson fogunk lovagolni. :)) Egész nap, hol egy simogatás, hol egy puszi, vagy ha lepihenek, akkor rögtön jönnek,é s odabújnak ők is. Kicsi koruk óta így megy ez, szeretjük is. Mondjuk ez szinte biztosan változni fog, hiszen a kicsi többet lesz a karomban. Persze a simogatásos, puszis része nem változik.
2013. szept. 21. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!