Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megszűnt a munkahelyem, most...

Megszűnt a munkahelyem, most az élettársam tart el 2 hónapja. Megváltoznak ilyenkor a jogok és a kötelességek? Nem lehet beleszólásom semmibe, amíg nem hozok haza pénzt?

Figyelt kérdés
2009. nov. 5. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy ha van erről írásos szerződésetek. :)

Viccet félretéve: ha velem történne ilyen, akkor annyiban változtatnék, hogy nagyobb szerepet vállalnék az otthoni teendőkben, hogy mire hazaér a munkából, neki nem, vagy csak nagyon kevés dolga legyen, amit én nem tudok megcsinálni. És persze keresnék állást, és beszámolnék a tapasztalatokról. Így tulajdonképpen az alakulna ki, mint régen, amikor a férfi dolgozott, a nő meg háztartást vezetett és gyereket nevelt. Ez alapján viszont, ha én mindent megtennék, akkor nem esne jól, ha nem szólhatnék bele kiadásokba. Legfeljebb a magamét visszafognám, ha eddig nem tettem.

Volt egyébként ilyen, alig fél éve laktunk együtt, amikor nekem megszűnt az állásom, és néhány hónapig alig hoztam haza pénzt. Nem volt jó, de soha nem dörgölte az orrom alá, hogy minek költök erre-arra.

2009. nov. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szomoru lenne ha így müködne egy kapcsolat. Normális esetben nem kell meghunyászkodnod, his nem követtél el semmi rosszat. Lehet, hogy ma neked nincs munkád, holnap a párodnak sem lesz. Össze kell fogni ebben a helyzetben is és rendületlenül menni munka után. Türelemmel és szeretettel lehet csak átvészelni az ilyen és hasonló kriziseket.
2009. nov. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól működő kapcsolatod van szerintem ez nem okozhat gondot.Sőt ez meg kell hogy erősítse a kapcsolatot. Az biztos hogy olyan kiadásokat ki kell iktatni amik veszélyeztetik a megélhetést, gondolok itt sörözésre a haverokkal. És az sem baj ha kicsit jobban besegítesz otthon és nem heverészel egész nap. Egy fincsi vacsi mire megjön a kedvesed, vagy kiteregetsz Te ha már otthon vagy. Nem kell nagy dolgokra gondolni csak apróságokra. Ez a közös életetek, tehát közösen kell meghozni a döntést. Ja és lássa a kedvesed hogy aktívan keresel melót, és nem punnyadsz bele a munkanélküliek életébe. Ez sokat jelent. Tudom mert az én párom több mint fél évig nem dolgozott.
2009. nov. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha együtt éltek, nincs enyém és tiéd. Legfeljebb te végzed a házimunkákat.
2009. nov. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahol szeretet van, ott nem kell törvény. TErmészetesen csinálj meg mindent, amit csak lehet, suvickolj, vedd meg az ennivalót, készíts tízórait, ebédet,törődj az idős családtagokkal, ha van gyereketek, akkor meg pláne sőt, csinosítsd ki magadat a férjed számára. Ez az igazi élet egyébként, nem pedig az örökös rohanás. Nem fogsz unatkozni, és a családi vagy házastársi életet is bearanyozhatod.
2009. nov. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást, igazán rendesek vagytok. Én a férfi vagyok, és jóval többet kerestem a páromnál, ezért rogytunk meg anyagilag. Nem csüggedek, csak elkeserít, hogy ilyen mocskos világban élünk.
2009. nov. 6. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!