Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ma reggel tudtam meg, hogy...

Ma reggel tudtam meg, hogy tegnap este meghalt az anyukánk. Mit lehtne most tenni?

Figyelt kérdés
És az érdekelne, hogy ilyenkor mi az ami megjár az öcsémnek miket lehet igénybe venni az árvaságin kivül?ugyan is 4 önk közül csak ő kiskorú,mi 3-an már rég elköltöztünk otthonról.És,hogy hogyan dolgozzuk fel ezt az egészet?Mert ez egy nagyon fájó és szar érzés:(
2009. nov. 5. 18:56
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
van akkor is hagyatéki tárgyalás ha nem volt semmi a nevén?
2009. nov. 5. 18:57
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Részvétem,nagyon vigyázz az öcsédre.Nem tudok segíteni,de muszáj volt írnom.Sajnálom.
2009. nov. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Részvétem. Hagyatéki tárgyalás biztosan lesz.

Árvaságit biztosan kap, de hogy még mi mást lehetne, azt így nem lehet megmondani. Kérdezd meg az önkormányzatnál inkább.

2009. nov. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

részvétem.ne haragudj,de tegnap este halt meg szegény ma meg a neten már az öröklésről kérdezel...mikor az én anyukám meghalt,hetekíg nem vettem tudomást semmiről.idő se volt utána mert temetést kellett intézni.

amúgy törvényes öröklési jogon jár neki az anyukád vagyonának negyede.a többi 3/4 a másik 3 testvéré.persze ha van végrendelet vagy egyéb rendelkezés az módosítja.az öcséd kivel fog élni?ez összetettebb dolog azért.

2009. nov. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Részvétem! Tudtok segítséget kérni az önkormányzattól ahol laktok. Temetési segélynek hívják, és akkor jár ha a temetés ktge veszélyezteti a megélhetést. A szociális irodában érdeklődhetsz iránta. Sajnos a gyász egy fájdalmas és bonyolult dolog. Figyeljetek egymásra, emlékezzetek és beszéljetek az érzéseitekről, ne csak a kicsivel foglalkozzatok hanem magatokkal is. Nehéz és hosszú időszak vár rátok, de együtt szeretetben túl fogtok jutni rajta, és Ő mindig veletek lesz.
2009. nov. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi segítséget.A 19:18-as válaszolónak üzenném.Azért kérdeztem mert fogalmunk sincs mit és hogyan kell ilyenkor tenni és lehet kicsit ez morbid volt de nem annak szántam.Vagyona nem volt világ életünkben szegények voltunk és csak az öcsémnek szeretnék jót ezzel,hogy meg kapjon mindent amit csak lehet,ugyanis az apukája rokkant nyugdíjas és tudod 40000ft-ból kicsit elég nehéz megélni.De nem kivánom neked ezt a fájdalmat majd rá jössz magadtól,de inkább ne kelljen.
2009. nov. 5. 19:28
 7/15 A kérdező kommentje:
A 19:59 es válaszolónak köszönöm szépen.Csak annyi a baj,hogy ő féltestvérünk és nem voltak az anyuval összeházasodva,se élettársi szerződés sem volt.
2009. nov. 5. 20:37
 8/15 anonim ***** válasza:
96%
Én azt mondom, ha teheted mindenképpen menj be az önkormányzathoz, vagy telefonálj oda, hogy mikre is jogosult. Így vagy úgy ki lehet "csikarni" élettársi járadékot, fogalmam sincs hogy hívják, de a halott nyugdíjának vagy fizetésének x %-át kapja az életben maradt 1 évig azt hiszem. Ez nem sok, 5-10.000 ft-ra kell gondolni, de a ti esetetekben ez is eredmény lenne. A kiskorú gyerek, kaphat emelt családi pótlékot is azt hiszem, ami jogosítja tömegközlekedésen való 90%-os utazásra is, illetve nálunk pl a suliban is menzára jelentős kedvezmény jár, illetve tankönyvekre, ha valaki ilyennel rendelkezik. Más most hirtelen nem jut eszembe. Ezek is azért, mert sajnos egy barátnőm apukája is nem rég halt meg, és ugyan ezeket intézték a hugának, bár ott házasságban éltek, így jelentősen egyszerűbb volt. Sokat kell utána járni, de ha csak 20 ezer ft-tal kapna az apuka többet, akkor is jobban járna a kisfiú. Ezenkívül pedig a 3 nagy tesó lehetőségéhez mérten tegyen félre havonta amennyit tud. Ha ez 2 ezer ft, akkor 2, ha 5, akkor 5, és ezt adjátok oda nekik, hogy legyen egy kicsit több.
2009. nov. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A 97es gyermekvédelmi törvény szerint a következőket igényelhetitek: kiegészítő családi pótlék,rendkívüli gyermek védelmi támogatás. Ezekre rá tudsz keresni a neten, mert picit sok lenne leírni a jogszabályt. Ajánlom meg a 93 szociális törvény átböngészését is. szintén net. Minél hamarabb keressétek fel a területi önkormányzatot, a jegyzőt és a szociális irodát.Ha szükségetek van mentális segítségre ajánlom a helyi családsegítőt, ha jól képzett szakemberek dolgoznak ott ők tudnak nektek segíteni a gyász feldolgozásában.
2009. nov. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

válaszoltam a kérdésre...és voltam ilyen helyzetben.azért írtam hogy mi lesz.és komolyan.ha nem volt semmilye és nem is voltak apuddal házasok akkor csak az ő jó indulatán múlik mit kap.de anyud után jár neki árvasági,mivel kiskorú.apud pedig kap özvegyit 1 évíg ha tudják bizonyítani hogy élettársak voltak.lehet kérni az önkormányzatnál egyszeri segélyt.nem sok,25000ft a max.de az is valami.

és tényleg bocs ha bántóó voltam,nem volt célomcsak nem értrettem hogyan járhat ez a fejedben egyből.de te érzed a helyzeted nem én,ezért nem volt jogos.beismerem és elnézésed kérem!

2009. nov. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!