Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ma reggel tudtam meg, hogy...

Ma reggel tudtam meg, hogy tegnap este meghalt az anyukánk. Mit lehtne most tenni?

Figyelt kérdés
És az érdekelne, hogy ilyenkor mi az ami megjár az öcsémnek miket lehet igénybe venni az árvaságin kivül?ugyan is 4 önk közül csak ő kiskorú,mi 3-an már rég elköltöztünk otthonról.És,hogy hogyan dolgozzuk fel ezt az egészet?Mert ez egy nagyon fájó és szar érzés:(
2009. nov. 5. 18:56
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az eddigi válaszokat.Az utolsó hozzászólónak üzenném,tudod erősnek kell lenni és én csak az öcsémet nézem mert ha a kisebbségnek megjár mindenféle annak ellenére,h nem félárvák akkor én úgy gondolom,hogy az én öcsémet igenis megilleti minden ami csak lehet.
2009. nov. 7. 13:03
 12/15 anonim válasza:
100%
Szia. Én 1 hónapja temettem el az apumat. Hagyatéki tárgyalás nem lesz mivel nem volt semmi amit örökölni lehetett volna utána. De ez miatt bementünk az önkormányzathoz és elmondtuk és el is fogadták,nem vitatták. Temetési segélyt lehet igényelni a lakhelyszerinti önkormányzattol a temetési számlák ellenében. Mi 300 ezer ft-bol temettük el (megjegyzem semmi extra nem volt benne) és így kaptunk 30 ezer ft segélyt. Ehhez kellett egy hivatalos papír és a halotti anyakönyvi kivonat.Apumnak volt élettársa de 3 éve csak,így őt "sehol nem vették figyelembe".A kórházi papírra is az volt ráírva hogy özvegy (16 éve halt meg anyum)...hogy miért van ez így azt nem tudom,de ez van... Részvétem a családnak és sok erőt az elkövetkező nehéz napokhoz:(
2009. nov. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Öcséd apukájának jár ideiglenes özvegyi nyugdíj, ha


1. anyukád nyugdíjas volt, vagy volt vmennyi szolgálati ideje, hogy abból meg lehessen állapítani "alapot"

2. az élettársával megszakítás nélkül együtt élt az elhalálozást megelőző 1 évben (mivel van közös gyerekük)és ezalatt más jogán nem vett fel özvegyi nyugdíjat. Az igény beadásához hatósági bizonyítvánnyal kell igazoltatni a polghivval a közös lakcímet/tartózkodási helyet-ha nem volt bejelentve, akkor 2 tanúval menjen be és úgy kiállítják (ez nem azonos a lakcímkártyával!).


Az öcsédnek árvaellátás jár, ha az előző 1. feltétel fennáll + ha 16 évnél idősebb, akkor nappali tagozaton kell tanuljon. Emelt összegű az árvaellátás, ha az apukája egészségkárosodása min 50%-os (régi rendszerben min 67%)Kapni fog MÁV utazási igazolványt is.


Részvétem.

2009. nov. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia, sajnalom, fogadd reszvetem. Az onkormanyzatnal es a csaladsegito szolgalatnal tudnak kulonbozo segelyeket folyositani. Ilyenkor telen van pl. futesi segely, lakasfenntartasi segely, aztan mindig kaphat atmeneti segely, rendkivuli segelyt is a testvered. Suliban ingyenes etkezest vagy 50%-al olcsobbat es olcsobb konyveket is majd ev elejen.

De ha ismersz esetleg cigokat, nyugodtan kerdezd meg toluk is, hogy miket lehet igenyelni, ne szegyelld ezt. Ugyanis ok azok, akik mindent tudnak!!!

Mennyi idos a testvered?

2009. nov. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nagyo nsépen köszönöm mindenkinek aki válaszolt.Az öcsém 15 éves.
2009. nov. 11. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!