Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem meg a feleség...

Hogyan beszéljem meg a feleségemmel, hogy ne nyaggasson és főleg ne erőltesse a dolgokat?

Figyelt kérdés

A hobbim az éneklés és gitározás. Amikor még suliba jártam akkor általában nekem kellett énekelnem ünnepségeken meg más eseményeken, akkor is erőltették de nem értették meg, hogy nem akarok énekelni, csak hobbiból csinálom. Egyszerűen ez köt le, ez megnyugtat. Van munkám meg nem is akarok híres lenni. A feleségem mindig erőlteti, hogy de énekeljek meg ilyenek annak ellenére, hogy elmondtam neki is. Mit tegyek, hogy békén hagyjon?

26/F


2013. szept. 24. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Az egyik ilyen veszekedés végén zúzd szét a gitárod, hogy nyomatékosítsd az álláspontodat. :D Viccen kívül: beszélj még vele erről.
2013. szept. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is imádok énekelni.. de engem ebben sosem akadályozott senki. Beszéld meg vele.
2013. szept. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ja kicsit félreértelmeztem.. kiegészíteném annyival, hogy azzal se b*sztattak hogy kezdjek vele valamit.. párszor emlegették.. de mikor látták hogy nem érdekel, abbahagyták :) de hallgatni szeretik.
2013. szept. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

:D De hogy beszéljek vele?

Én neki szívesen énekelek vagy bármi de ne várja el, hogy másoknak is megtegyem mert nem akarom. Utálom ha erőltetnek valamit.

2013. szept. 24. 21:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát valakinek a szép szó nem ér semmit... Biztos tudsz valami olyat, amit meg ő utál akár mások előtt csinálni.. Mondogasd neki, sokat.. ahogy ő basztat téged.. ha kiakad: látod milyen szar? pontosan így érzem magam, mikor te csesztetsz engem. Jó lenne ha befejeznénk, mert szeretlek, de ez rosszul esik.
2013. szept. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szólj rá kicsit erőteljesebben és határozottabban, hogy márpedig erről többet nem akarsz hallani, ha nem akar haragot, akkor fejezze be, többet ne hozza szóba.

Különben lehet, azt hiszi, csak kéreted magad, vagy hogy igazából csak egy kis lökésre van szükséged, és jót tesz vele, ha biztat.

2013. szept. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szeretné hallani.. nincs ebben semmi rossz. Olyan jó, ha valaki tud egy kicsit is hangszeren játszani, énekelni, ne vond meg ezt másoktól. Persze, nem kell erőltetni, és megkérheted, hogy ne erőltessék, de gondolj bele: sokat tudnál adni..és az jó..adni jó.
2013. szept. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pl. Figyelj Julcsa. Szállj le rólam most és mindenkorra. Nem énekelek nem gitározok csak ha kedvem tartja. Világos?
2013. szept. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kezdj el rosszul énekelni, ha megjelenik :)
2013. szept. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Annyira átérzem a helyzetedet, de nem tudom, hogyan tudnád vele megértetni.

Meg kellene vele értetni, hogy nem, nem, nem és nem, te nem akarsz híres ember lenni.

Te csak akkor tudsz énekelni, ha kedved van hozzá. Ez mindennap nincs így.

Ha már kötelességből kell énekelni, és akkor, amikor ők akarják, az már nem okoz neked örömöt.

Elkedvetlenedsz, ami eddig örömforrás volt, az, mint a munka eszköze, gyűlöletes lesz számodra, úgy fogod érezni, hogy ez csak robot.


Vannak olyanok, és te is ezekhez tartozol, akik nem szeretnek szerepelni. Ezt tiszteletben kellene tartani.

Soha nem értettem meg azokat az anyukákat és apukákat, akik a kis óvodás gyereket odaállítják a rokonok elé, na, mutasd meg, mit tanultál.

Énekelj valamit nekünk.

A szegény gyerek inkább elbújna, minthogy ilyen helyzetben produkálja magát.

Ha meg nem énekel, akkor a szülő szégyenkezik, bizonygatja, de amikor itthon van egyedül, olyan szépen énekel, öröm hallgatni.


Persze, mert saját magának énekel, a saját örömére.


Én csak a fiamon veszek példát, akinek az apjának a kívánságára meg kellett tanulnia táncolni, azzal, hogy hogy akarsz egy kislányt elvinni buliba, hogyha nem tudsz táncolni. Ráerőltette, hogy zenét hallgasson, táncoljon.

A gyerek egy életre megutálta a zenét és a táncot is.

Ugyanígy volt a mesemondással is.

A lányom mesemondó versenyeket nyert, gondolták, fiam is megpróbálkozhatna. A tanárnő benevezte egy versenyre, de amikor el kellett volna mondania a meséjét, nem találták sehol.


Ekkor beszéltem a tanárnővel, és megkértem, hogy fiamat az ilyen versenyekből hagyja ki, mert ő nem akar szerepelni. A tanárnő nehezen értette meg, azzal, hogy de hiszen van hozzá tehetsége, tud hangsúlyozni, és biztos jól mondaná el. Csakhogy a fiam meg sem akarta tanulni a mesét, nemhogy elmesélni többek előtt.

És még csak nem is azért, mert lámpaláza volt, hanem egyszerűen azért, mert nem akarta.


Te sem akarod, és ezt tiszteletben kellene tartania, mert ha nem hagy békén, és tovább is nyaggat, akkor ebből még nagyobb bajok is lehetnek.

Ne legyen már ennyire pénzéhes a feleséged, és ne rajtad keresztül akarjon felkapaszkodni.

2013. szept. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!