Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élettársi kapcsolatban a...

Élettársi kapcsolatban a párod lakásában étek. Van lehetőségetek azt egy kicsit a saját ízlésetekre alakítani?

Figyelt kérdés
Már három éve vagyunk egy pár, két éve élünk a párom lakásában. Saját lakásom még nincs, mert a válásom után még nem került kifizetésre a tulajdonrészem. Rendszerető, házias embernek ismernek, annak tartom magam. Érdekel a lakberendezés, azt gondolom az ízlésemmel sincsen baj, de nagy bánatomra a párom nem engedi, hogy bármit is alakítsak a berendezésen. Virágokat sem vehetek, a szobában csak a saját kislánya képei lehetnek és még folytathatnám. Azt gondoltam, hogy a válása utáni letargia, a kis tündér hiánya miatt van és idővel majd változnak a dolgok. Szeretnék olyan otthont, ahol az én nagylányaim is jól érzik magukat, de véleménye szerint ezt majd a saját lakásomban tegyem. Ez engem nagyon bánt, mert szeretném otthonosabbá, meghittebbé tenni, hiszen a fenntartási és rezsiköltségekhez én magam is fele-fele arányban hozzájárulok. Úgy érzem elfogyott a türelmem. Normális ez?
2013. szept. 25. 14:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
23%
Jogilag fogadható el a párod viselkedése, azonban emberileg nem szép dolog amit csinál, szóval szerintem jogosan fogyott el a türelmed. Elég régóta együtt vagytok már ahhoz, hogy neked is legyen beleszólásod a dolgokba, és tök mindegy, hogy papíron kinek a nevén van. Gondolom nem totál felforgatni akarod a párod és a kislánya életterét, hanem csak otthonossá tenni mindannyiótok számára. Ha nem engedi, te pedig így nem vagy boldog, akkor találjatok ki közös megoldást. Adjátok el és amíg nem tudtok venni közösen egyet (amíg nem jön meg a pénzed ehhez) addig menjetek albérletbe. Vagy ha azt sem akar, akkor mondjon a párod olyan megoldást ami mindenkinek jó, ne csak azt utasítsa el amit te mondasz.
2013. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nekem igen, a hálót teljesen "felújítottuk", értsd: új ágy, új szekrények, új szőnyeg, új karnis-függöny-sötétítő, és ki is tapétáztunk. Az én kérésemre.

Fürdőben kifestettünk, konyhába mosogatógépet vettünk, és a 2. szobából a felesleges, de jó minőségű ágyakat szűk családi körben elajándékoztuk.

2013. szept. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem szeretném a saját ízlésemre formálni teljesen, csak szeretném, ha az én kezem munkája is tükröződne. Nem szeretnék hatalmas összegekért megvalósítható dolgokat. Azt hittem ennyi idő után változni fog a helyzet, de egyre inkább úgy tűnik nem. Köszönöm a véleményeket, hozzászólásokat, még teszek egy próbát, megmutatom ezeket neki is. Talán belátja, hogy ez nem csak az én "rögeszmém".
2013. szept. 25. 15:27
 14/19 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges is ilyen hülyeséget belekeverni a válaszokba, hogy jogilag meg saját képre formálás meg izé. Egy cserép virágot nem vihet oda mint írta, felesleges itt variálni, meg fejtegetni, ez egyszerűen abnormális.
2013. szept. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ez egy hüly_... Én az ilyet úgy ott hagynám mint eb a sz_rát. Nehogy már egy cserép virágot se, mert az ő háza... Akkor húzza a házát a f_szára!!!
2013. szept. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok.

Csak hogy teljesebb legyen a kép: a férjem és a tesói házában élünk, nekem ugye ehhez semmi közöm. Na most pl a konyha van szétverve, pedig csak festeni akartam(!). Én szabadon garázdálkodhatok, pedig csak 3 éve vagyunk házasok (3,5 éve vagyunk együtt), és 2 éve lakunk itt.

2013. szept. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Igen, nekem van.

A párom kb. februárban költözött be a saját lakásába és én júniusban költöztem hozzá. Már akkor kikérte a véleményem néhány dologban, mikor még ott sem laktam. Azóta is mindent együtt döntünk el (függöny, szőnyeg, beépített szekrény, növények, de még a díszpárnák színét is megbeszéltük). Ha valamiben nem tudunk rögtön megegyezni, akkor várunk egy kicsit, néhány hetet, és új lehetőségeket keresünk vagy addigra az egyikünk megggondolja magát.


Szerintem normális, amit érzel. Egy növényt nem enged odavinni? Írtad a kislánya fényképét a szobában? Te kiteheted a saját gyerekeid fényképét egyáltalán? Vagy azt is ignorálta?

2013. szept. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Kb. 1,5 után kaptam egy polcot a lányaim fényképnek. Azt gondolom, hogy a hozzászólok valamennyi mondandójában van némi igazság. Ha eldöntjük, hogy együtt fogunk élni valakivel az nem csak a terhek megosztását jelenti. Nem hiszem, ha eddig nem változott, azután engedni fog. Így azonban nekem kell másik lakást keresnem, amit ha átmenetileg is, a saját megszerzésééig, de otthonomnak érezhetek. Természetesen nem csak ez vezetett a döntés megszületéséig, képtelen kompromisszumot kötni az élet más területeit illetően is.
2013. szept. 26. 13:14
 19/19 anonim ***** válasza:
Persze, hogy képtelen a kompromisszumra másban is, mert nem vagy neki olyan fontos, nem úgy néz rád, mint társára, csak épp egy kéznél lévő nő vagy, akinek annyit enged, hogy ne lépjen le, míg nincs valami jobb, de többet nem, mert minek? Sajnálom, hogy így alakul, de sok normális is van a világban, így legalább nem akadályoz majd abban, hogy találj egyet magadnak. :)
2013. szept. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!