Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van értelme így ennek a...

Van értelme így ennek a kapcsolatnak?

Figyelt kérdés
Soha nem hittem, hogy egyszer ide jutok, hogy interneten kell segítséget kérnem másoktól, de ma betelt nálam a pohár. A barátnőmmel közel fél éve járunk, szeretjük egymást nagyon - természetesen voltak hullámvölgyek - , de a viselkedése néha teljesen kiakaszt. Volt rá példa, hogy másik egy másik sráccal beszélt meg találkozót (akivel járásunk előtt majdnem összejött), de elmondta nekem és végül pedig mégsem került rá sor. Én engedném, hogy találkozzon a barátaival, de cserébe azt szeretném kérni, hogy én is kapjak egy kis szabad kezet. Sajnos a zenei ízlésünk pont ellentétes ezért soha nem tudunk együtt menni szórakozóhelyre (és nem is nagyon igényli h menjek, pedig még ezt is bevállalnám), de nekem meg egyedül tilos elmennem. Természetesen ha neki úgy tartja kedve elmegy, ha én mondom, hogy szeretnék menni, akkor besértődik és még nekem kell bocsánatot kérnem. Nagyon féltékeny, állandóan azzal jön, hogy biztos megcsalom pedig percről-percre beszámolok neki mindenről. Ha van valami problémája rajtam vezeti le és ha megkérdezem, hogy mi a baj, azt mondja hogy semmi. Ha erősködöm, hogy mondja el akkor én vagyok a rossz barát hogy a végtelenségig szekálom őt. Pedig mindent megpróbálok neki megadni, már-már erőn felül. Érzem és tudom, hogy szeret de ezek roppantul idegesítenek és már többször beszéltünk róla de semmi sem változik. Mit rontottam el? Van értelme egyáltalán ennek?
2009. nov. 6. 20:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
irányítani akar, ő egyenlőbb mint te. hogy ezt te megeszed e, ez csak rajtad múlik.
2009. nov. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Ennek nem sok jo vége lesz, probálj meg beszélni vele , de nem hiszem hogy sokra mész, ö a féltékeny, mikor ö megy el bulizni, te ilyenkor számon kéred ?

Szerintem ha van eszed keresel másik csajt, én biztos nem birnám ezt, hozzáteszem 9 éve vagyok együtt a párommal, és pont ilyen dolog miatt ment szét a házasságom, neki mindent lehetett, nekem semmit.7 éves kapcsolat volt, besokaltam 7 év után, most találtam olyan párt aki 9 éve 100% jobb, fontold meg.

2009. nov. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a kérdés, hogy valóban szereted-e. Ugyanis azért telik be a pohár, mert akkora már kiszeretsz a párodból. Ha szereted, akkor pedig el tudod fogadni a hülyeségeit. Igen, a barátnőd féltékeny típus és lehet, hogy egy kicsit önző is. Ő ilyen. Szereted így ahogy van? A kérdésedre ugyanaz a válasz, amit erre a kérdésre válaszolnál. Igen, akkor igen van értelme. Ha nem, hát akkor nincs!
2009. nov. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Ne könyörögj mindig a bocsánatáért. Ha jelenetet rendez, menj el valahová, tombolja ki magát egyedül.
2009. nov. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, nos nem kérem számon, de azért megkérdezem, hogy mi történt, jó volt-e. Épp az a dilemma hogy halálosan szerelmes vagyok belé, de mindig besokallok, elveszíteni nem szeretném de az állandó vita sem egészséges.
2009. nov. 6. 21:38
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Nos, pont ez az a fél év, ami alatt megismered a másikat igazán, mikor a vonzalom mellett meg lehet tapasztalni, kihez is vonzódtál. Tapasztalatom szerint 6 hó és 9 hó közötti időben jön el a tartós kapcsolatok választóvonala is, mármint hogy ez alatt derül ki, hogy tényleg jó-e az a kapcsolat, és hogy passzolunk-e a másikkal.

Normális kapcsolat köztetek akkor lenne, ha egyenlő felek lennének, vagyis csak annyit követelek meg a másiktól, amennyit én is adok, vagyis, ha én el akarok menni külön programot csinálni, akkor azt a másiknak is megengedem. Volt olyan kapcsolatom, ahol a másik veszekedett velem, mert nem hallottam a telefont egy koncerten, mikor hívott, de az már nem felelt meg neki, hogy fél óra múlva visszahívtam, vagy otthonról megint, amikor haza értem. Nos, ekkor kiléptem.

A vonzalom nem elég egy boldog kapcsolathoz, a másik megértése is szükséges, és az, hogy tujatok tisztelettel beszélni egymással, és így megbeszélni a dolgokat. Ha a barátőd erre nem képes, akármi mi miatt, lehet hogy otthon sem tudnak a szülei beszélgetni egymással, szóval ha neki ez nem megy, akkor jobb mást keresni, szerintem. Semmit sem rühellek jobban, mint amikor a barátom megsértődik hülyeségen, el is menekülök.


Szerintem ezek alapján te semmit nem rontottál el. és a kérdésre visszaterve, nem nincs értelme.


30/N

2009. nov. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem vegyél egy kutyának való nyakörvet, kösd a nyakadra, a másik égét pedig add a szerelmesed kezébe. Ha ez az ötlet nem tetszik, akkor szerezz egy kutyát, arra tedd a nyakörvet, te pedig menj el szabadon.
2009. nov. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Ez a lány éretlen, fogalma sincs, miről kéne szóljon egy kapcsolat. Pusztán az érzelmei vezérlik az esze nem. Lányban ez olyan hiba, mint fiúban az, ha a farka vezérli. 34/N
2009. nov. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.

Mivel nagyon ragaszkodsz hozzá, megteheti veled. Nem gonosz, csak ösztönlény. + előttem szóló a szívemből szólt!

Még kihúzzátok egy darabig, de nagyon csúnya, hangos, szenvedélyes szakítás lesz a vége.

Vagy úgy érzed, hogy fel tudsz állítani egészséges határokat, amiben mindketten kaptok levegőt? Létszükséglet lenne!

2009. nov. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát,néha kell egy kis különprogram,de ha mindig külön jártok szórakozni,akkor sok értelme nincs.

Az,hogy a másikat szeretem,abba beletartozik,hogy elkisérem oda,ahova nem mennék egyébként,ha nem is szeretem a barátait,elviselem őket néha(persze ilyenkor nem bunkózok),szóval ezeket meg kellene beszélni a barátnőddel,mert ez így nem párkapcsolat,hanem alárendeltségi viszony.

2009. nov. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!