Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy jobban...

Mit tegyek, hogy jobban érezzem magam?

Figyelt kérdés

Nem akarok meghalni, de így élni sem bírok tovább. Bordelineos vagyok, a szüleimmel az érzelmi kapcsolatom 0, egy ölelést sem kaptam nagyon hosszú évek óta. A problémáimat senkinek nem tudom elmondani, illetve, el tudnám, de egyrészt szégyellem, másrészt senki nem törődne velem. Fizikai fájdalmat okoz a magány, az, hogy a kutyának sem kellek, szó szoros értelmében senkinek sem vagyok fontos.

Úgy éltem egész idáig az életemet, hogy megfeleljek másoknak. A hobbimat a szüleim választották ki, csinálnom kellett, különben megharagudtak. Már egész normális kilátásaim voltak, mikor jött a férjem, és a körülmények miatt mindent el kellett dobnom. Szeretem, és ő is szeret, de iszonyúan sok fájdalmat okoz nap, mint nap. Eltörpül az a kevés idő, amikor normális a kapcsolatunk. Szükségem van emberi szavakra, ölelésre, és szeretetre. Tudom jól, hogy senki nem szeret. Tudomást sem vesznek arról, hogy vannak érzéseim, a saját anyám a mai napig (20+ vagyok) olyanokat mond, ha épp mérges (nem rám, felhúzzák a munkahelyén, hazajön, és rajtam tölti ki), hogy "szégyellem, hogy a gyerekem vagy"... Én pedig szégyellem magam, azt nem tudom, hogy miért, nem tudom, mi rosszat tettem, mindig úgy volt, ahogy másnak megfelelt. Soha senki nem kérdezte meg, hogy én mit szeretnék, pedig nincsenek nagy vágyaim, néha egy-egy ölelés, vagy egy kedvesebb szó...

Csak azt szeretném, ha figyelnének rám. Ha azt hinnék, hogy akár meg is halhatok, talán megijednének, és elgondolkodnának a miérten, és rájönnének, hogy tényleg szükségem van valakire...

Fogalmam sincs, mit csináljak, most is fáj, egyszerűen nem bírom tovább... A betegségemről csak a férjem tud, ő sem veszi komolyan, nem tud belegondolni.

Próbáltam már mindenféle jobb kedvre derítős vdeót, vagy idézeteket olvasni, de egyáltalán nem segít.


2013. szept. 27. 23:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne ha az idétlen öngyilkossági kísérlet helyett, inkább eltűnnél 1-2 hétre??

Titokban szervezz meg magadnak egy külföldi utat. De úgy hogy senki ne tudja meg a tervedet. Mondjuk menj el 2 hétre Egyiptomba vagy a Kanári szigetekre. Mindegy hová a lényeg hogy senki, még a legjobb barátod vagy még a beszélő játékmacid se tudja.. Indulj el úgy mintha csak dolgozni mennél vagy vásárolni, és szállj fel a gépre. 2 hétig pihensz élvezed az életet. Ennyi idő bőven elég hogy elkezdj hiányozni olyan embereknek akiknek esetleg fontos vagy.

2013. szept. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Sajnos ezt jelenleg nem tehetem meg, de nem rossz ötlet. Gyerekkoromban többször próbáltam megszökni, egyszer 8 évesen, de akkor apu pont jött haza, és meglátott a főúton, aztán 12-13 évesen, akkor meg kést akartam felcsempészni a szobámba (kanalam meg villám már volt), és leszidtak, hogy nem vihetem ki a konyhából...
2013. szept. 28. 00:02
 3/23 eric_one ***** válasza:
65%
küldtem egy privátot, mert ide nem engedte a rendszer
2013. szept. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
39%
most mobilrol vagyok, ezert csak ket idezetet szeretnek belinkelni.. Nekem ezek mindig segitenek ha rossz a hangulatom..
2013. szept. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
71%

aminek meg kell történnie, az

megtörténik. akivel találkozni kell,

azzal találkozol. akinek észre kell

vennie, az észrevesz. ilyenkor

mondhat bárki, bármit, te úgyis érzed!

nem lehet tudni mi lesz belőle. egy

éjszaka szép emléke, évek, vagy egy

élet. ott van és te tudod, h közötök

van egymáshoz. tehetsz bármit.

valahol, egy láthatatlan dimenzióban

már össze vagytok finom kis szálakkal

kötözve. ne aggódj ha most nem vesz

észre, majd újra látod. a

legfontosabb, h nyitott legyél. nem

lehet rosszkor rossz helyen lenni.

mindig ott vagy, ahol dolgod van és

mindig azokkal, akikkel dolgod van.

lehet, h gyönyörű lesz, lehet, h fájni

fog de ez az életed.. és ennél se szebb,

se jobb, se izgalmasabb nem

történhetne veled. "

2013. szept. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%

" marley arra tanított, hogy minden

napot féktelen örömmel és

boldogsággal éljek meg, hogy ragadjam

meg a pillanatot és hallgassak a

szívemre. megtanított arra, hogy

élvezzem az egyszerű dolgokat: egy

séta az erdőben, a frissen leesett

havat, egy szunyókálást a téli nap

sugarában. amikor megöregedett és

mindene fájt, arra tanított, hogy a

viszontagságok között is maradjak

optimista. de legfőképp a barátságról

és az önzetlenségről tanultam tőle, s

mindenekfelett a megingathatatlan

hűségről. meghökkentő elképzelés volt,

hogy csak most, halálában értettem

meg teljesen: marley a mentorom volt.

tanárom és példaképem: lehetséges,

hogy egy kutya – bármelyik kutya,

főleg olyan dilis, fékezhetetlen, mint a

miénk- képes megmutatni az

embernek, hogy mi az, ami valóban

fontos az életben? hittem benne, hogy

igen. hűség. bátorság.

elkötelezettség. egyszerűség. öröm. "

2013. szept. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a privátot is, és az idézetet is, nagyon jól jöttek.:)
2013. szept. 28. 00:13
 8/23 Mirk ***** válasza:
85%

Hát abban biztos lehetsz, hogy egy öngyilkossági kísérlet nem oldja meg a gondjaidat.

"Tudom jól, hogy senki nem szeret."

Ez nem igaz. Szeretnek, a férjed biztosan, csak nem ért meg. Fogd meg a kezét, ülj le vele és addig ne álljatok fel, amíg el nem mondod neki, hogy mire van szükséged. Így, ahogy itt leírtad, mintha az életed múlna rajta. Ha nem érti meg, akkor vagy újra próbálkozol, vagy véget vetsz a házasságodnak. A szülőkkel az a baj, hogy a legtöbb ember 40-50 évesen már nem akar megváltozni. De ők csak szülők. Felnőtt ember vagy, nem kell már összekötnöd az életed velük. Te mit mondasz anyádnak amikor ilyeneket vág a fejedhez? "Én meg szégyenlem, hogy az anyám vagy"? Sajnálom, hogy ilyen szülő jutott neked, ezen nem tudsz változtatni. A férjed kéne, hogy a támaszod legyen.

Ha nincs egy megbízható társad akkor csak két dolog van ami a hozzád hasonló szomorú embereken segíthet.

Az egyik egy állat. Kutya, macska, vagy bármi amihez kötődsz. A másik az akaraterő. Nem azért kell a háziállat, hogy odabújjon hozzád és vigasztaljon. Azért kell, hogy TE szeresd őt, a gondját viseld és vigyázz rá. Mert akkor tudni fogod, hogy számára tényleg TE vagy az egyetlen akire számíthat, aki szereti és gondoskodik róla. Nem azért fog szeretni, mert megfelelsz az elvárásainak, hanem mert te is szereted őt. Szeretetre van szükséged és arra, hogy te is szeress. Ha majd eléggé megerősít a szeretet, elég erős leszel ahhoz, hogy elviseld az érzéketlen embereket.

2013. szept. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
86%

Tudom, nagyon hülyén hangzik, de szerezz egy kutyát. Hozzál ki egyet egy menhelyről, ments meg egy életet és élj érte! Amikor nincs aki megöleljen, vagy végighallgasson, csak ülök a kutyám mellett a földön, ő pedig szomorkodik velem. Az ölembe teszi a fejét és a tekintetével mintha beszélne. Ha vidám vagyok, akkor ő is pörög... Bármikor oda mehetek, megölelhetem, megszeretgethetem, ő annak csak örül és ő is jön utánam, igényli hogy szeressem, foglalkozzak vele.

Nem helyettesíti az emberi érzelmeket, de nehéz helyzetben rengeteget tud segíteni egy hálás kispajtás, aki igazán önzetlenül szeret úgy, ahogy még soha senki más! :)

2013. szept. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%
hülye öngyilkossági kísérlet helyett ajánlok neked új hobbit: menj el állatmenhelyre önkéntesnek, garantálom, hogy lesz aki figyel rád, lesz akinek ott szüksége lesz rád
2013. szept. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!