Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik nálatok egy...

Hogyan zajlik nálatok egy gyerekes/apukás hétvége?

Figyelt kérdés
Itt olyanoktól kérdem, akiknek ebben van tapasztalatuk. Én úgy érzem, hogy valami nálunk nem 100-as. Eleinte még megkérdezte a párom, hogy elkísérem-e amikor a gyerekért megy, de 1-2 alkalom után ez természetessé vált. Majd persze ugyanez lett másnap este hazafelé is. Az egészben meg az a durva, hogy van hogy megiszik 1-2 doboz sört, így csak és kizárólag én vezethetek, tehát mennem kell. A másik, hogy sosem kérdi meg nekem milyen programom van, vagy hogy egyáltalán itthon leszek-e, vagy ráérek, amikor a volt párja csettint hogy menjünk a gyerekért akkor menni kell. Amikor itt van a gyerek akkor nekem itthon kell maradnom, mert különben én milyen szemét vagyok, hogy pont akkor megyek el. De az a pont akkor az nem 2-3 óra, hanem szombat reggeltől vasárnap estig, tehát szerintem nem nevezhető pont akkornak. Most hogy néha a páromnak vasárnap is van munkája, kitalálta, hogy akkor legyen az, hogy péntek délutántól szombat estig legyen itt a gyerek. Mondtam neki, hogy én szívesen bemegyek ilyenkor helyette (szoktam máskor is, tudjuk egymást bármikor helyettesíteni), ő meg maradjon itthon egész vasárnap és akkor jól el lesznek. De ezt nem akarja. Nekem tökre az jön le, hogy vagy nem tud mit kezdeni a saját gyerekével, vagy még sosem volt 1-2 napot egyedül a lányával, (mert mindent anyuka csinált ilyen téren) vagy nem tudom. Nálatok hogy van egy ilyen gyerekes hétvége? (11 éves gyerekről van szó)
2013. okt. 3. 10:57
 1/4 anonim válasza:
A párod valamit nagyon rosszul tesz. Meg kellene beszélnetek, hogy akarja-e egyáltalán ezt a kapcsolattartást? És neked is el kell azon gondolkozni: Oké, hogy a párod ugrik, ha csettint az exe, de Neked is kell, ha a párod csettint? Legyen egyszer-kétszer dolgod, bízd ezt rá. Ki fog bújni a szög a zsákból...
2013. okt. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy volt egyszer-kétszer dolgom, és akkor jött az, hogy én biztos utálom a gyerekét azért csinálok más programot. Ami "felmentés" ha épp akkor van munkám, amit nem halaszthatok el az életem árán sem. De pl. ha azt mondanám, hogy elmegyek a barátnőimmel moziba, akkor én lennék a szemét, hogy nem viszem magammal a gyereket. Egyébként egyszer volt egy fura szitu. Itt volt a párom egy ismerőse/haverja. Megint jött az extől a telefon, hogy akkor most pattanni kell. Akkor épp normális volt a párom és megkért, hogy én menjek a gyerekért, hogy ne kelljen elküldenie a vendégét. Na és az volt a meglepő, hogy még a haverja szólt neki, hogy: Miért a Timi megy a gyerekért? A te lányod, menj érte te! Erre a párom ráripakodott a haverjára, hogy: Azért mert 1 pár vagyunk! (nem vagyunk összeházasodva)
2013. okt. 3. 12:00
 3/4 anonim válasza:

"akkor én lennék a szemét"


Ki is bújt a szög a zsákból. :-) Szerintem tiszta vizet kellene önteni a pohárba, hogy szegény kislány kinek is a gyereke. Persze közös programot lehet csinálni, sőt szükséges is. De szerintem a problémák mélyebben gyökereznek, ez a gyerek dolog csak a tünet lesz. Onnan volna érdemes elindulni, hogy miért iszik meg 1-2 sört, ha tudja, hogy menni kell a gyerekért? Az anya meg is tagadhatná a láthatást, ha ittasan érkezik. Aztán végig kéne menni az egész dolgon, érintve azt is, hogy mi a Te szereped ebben az egészben, odáig, hogy akarja-e a gyereket látni egyáltalán. Ha GPS lennék, csak annyit mondanék: Újratervezés...

2013. okt. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk teljesen jól zajlanak az apukás hétvégék. Már ha nevezhetem így, ugyanis nincs láthatási rend. Minden hétvégén találkozunk a párom gyerekeivel. Telefonon vagy ők hívnak, vagy mi őket és akkor jönnek. Hol pár órát, hol egy egész hétvégét nálunk vannak, szünidőkben még többet. Az esetek többségében én megyek értük kocsival és én is viszem őket haza, vagy esetleg ketten a párommal. Számomra ez nem jelent gondot, mert nagyon szeretem őket, jól el vagyunk. Mivel előre meg szoktuk beszélni a találkozókat én olyankor szabaddá teszem magam. Olyan is volt már, hogy szünidőbe nálunk voltak, a párom eljárt dolozni én meg kivettem néhány nap szabit, hogy ne unatkozzanak nálunk. Mindezt nem várja el tőlem a párom, valahogy magától minden alakult természetesen. Viszont ha úgy jön ki a lépés, hogy nekem dolgom van, akkor abból sem csinál ügyet, akkor hozza viszi ő a gyerekeket, és elvan velük ő. De ez eddig még csak 1-2 alkalom volt.

Amúgy szerintem ne turbózd túl a témát, egyszerűen mond el a párodnak azt, amit ide leírtál nekünk. Mik azok a dolgok amik zavarnak ezzel kapcsolatban, te hogyan képzelnéd el, mit vársz tőle ez ügyben..stb. Úgy kell előadni, hogy ne sértődjön meg.

2013. okt. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!