Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen szegény még sosem...

Ilyen szegény még sosem voltam. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

32 éves, full egyedül élő nő vagyok.Ez az évem iszonyatosan deficites. Nettó 55-57 ezer forintot keresek egy hónapban, ebből kell(ene) kifizetnem az adósságaimat (bank 30 e./hó, kölcsönkért pénz megadása: 20 ezer-sajnos egyszer kénytelen voltam kölcsönkérni, és egyszerűen sosem lábalok ki belőle), a lakás rezsijét, a buszbérletet, tisztálkodni kell, enni is kell...

Az utóbbi években már úgy csináltam, hogy midig tologattam a számlákat ide-oda, egyik hónapban ezt fizetem ki, a másokban azt, a harmadikban meg amazt, a banki hitelt is csak negyed évente egyszer fizetem, hiába jönnek a felszólító levelek.

A szüleim se nagyon tudnak segíteni, mert nekik sincs pénzük, ők is egyik napról a másikra élnek, hó végére nekik is elfogy az utolsó fillérig minden.

Új ruhát évek óta nem vettem magamnak, mert egyszerűen nem telik rá. Évek óta zsíros kenyeret eszek főtt krumplival, mert ez a legolcsóbb. az adósságok kifizetése után kb. 200 Ft költőpénzem marad egy hónapban. Ha beteg lennék, akkor még a gyógyszeremet sem tudnám megvenni...

Eddig azért elvegetálgattam valahogy ezzel a számla-áttologatásos módszerrel, de most összecsaptak a fejem felett a hullámok, és érzem, hogy nagyon nincs tovább.


És a tetejében meg még itt a karácsony is a nyakamon.


Olyan emberek vannak a rokonságban (tesómék, sógornőmék, gyerekeik), akik elég jól el vannak eresztve anyagilag, és ezt éreztetik is. Szinte minden hétvégén utaznak valahová, egy családban két autó van, a gyerekek havi 25 ezer forintos/fő képességfejlesztő tanfolyamokra járnak, nem beszélve az ilyen-olyan különórákról, meg a legdrágább játékokról. Egyszer kértem tőlük anyagi segítséget, de nem segítettek, mert az én anyagi gondjaim rám tartoznak.

Karácsonykor összegyűlik a család a szüleimnél, és én érzem, hogy amikor ott fogok állni a fa mellett üres kézzel, az nagyon, de nagyon megalázó lesz.

Gondoltam,hogy majd sütök egy tálca sütit, és majd az lesz az én ajándékom, de szerintem nem fogják értékelni. a szüleimnek meg nem lenne jó ajándék, mert mindketten cukorbetegek. Mégsem vihetek nekik sütit...

Illatszercsomag? Na, azon már túl vagyunk egy párszor...

Kézzel készített ajándékok? Nincs sok kézügyességem, és ahogy máskor észrevettem, nem is igazán értékeli senki. Száz forintos boltban vásárolt ajándékok, mint pl. fényképkeret, fotoalbum, ilyesmi, már megvolt, megint nem vehetek nekik ilyet. És a gyerekekkel mi lesz? Ők aztán tényleg elvárják a játékokat, ahogy hallottam, a műanyag egy-két ezer forintos vackokat meg sem nézik.


Mégis, mit vihetnék, hogy ne álljak ott teljes üres kézzel, megalázva?


2009. nov. 8. 17:43
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
65%
Miért keresel olyan keveset? Miért nem vállalsz plussz munkát, pl takarítást esténként, vagy hétvégi munkát. Szóval ha ennyire kevés a pénzed miért nem teszel az ellen hogy kicsit több legyen?
2009. nov. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
71%

Én is rögtön ezen gondolkodtam el! Hogyhogy ilyen keveset keresel? Valószínüleg nem teljes állásban vagy? Nincs lehetőség munkát találni.

Ha teljesen egyedül élsz, akkor szerintem kellene annyira rugalmasnak lenned, hogy több munkát vállalj, vagy estleg oda költözz (még akár külföldre is) ahol van munka.

2009. nov. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
65%

könnyű azt mondani barátom...


sajnos nemlátok sok lehetőséget ,csak egy újabb lehetőséget h nyelj egy nagy keserűséget...sajnálom :/

2009. nov. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
34%

Mit dolgozol? Nem létezik, hogy megfeszített melóval ennyit keress. Még egy 500ft/ó diákmunkával is.. nézzükcsak... napi 5 óra : 2500 ft

ha úgynézzük, hogy havi 22-23 napot dolgozol, úgyis megvan az a pénz amit most keresel

Ha jól körüléz az ember akkor 1000ft/ó állásokat is találhat komolyabb végzettség nélkül

2009. nov. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
57%
Mi lenne, ha "lebetegednél"? Tudom, nem a legtisztességesebb megoldás, de talán jobb, mint ott szégyenkezni mindenki előtt. De az engem is meglepett, hogy csak ennyit keresel. Nem tudsz vállalni másodállást? Szórólapozni, stb?
2009. nov. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
57%

Nekem nem az jutott előbb eszembe, hogy miért keresel ilyen keveset, hanem az hogy miből telik internetre és számítógépre akkor? De mondjuk lehet, hogy nem otthonról írsz, nem tudom...

Mindenképpen keresnék másik munkát, és hazaköltöznék hogy könnyebb legyen...

2009. nov. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
81%

osztjátok itt azt észt h miért csak ennyit keres,meg miért nem válall plussz munkát...

csak a személyes tapasutalatom tudom leirni.

Én is ennyit keresek 3 muszaklban,akkor van mega 62 ezer egy hónapba,ha 2 éjszakás hetem van. És miért nem vállalok plussz melot még? Mert egyszerüen nincs rá energiám! Továbbá,melót se könnyü találni.

Ahoz h egy mások városba menjek dolgozni,több pénzért,ahotz kell vmi alap,h amig nincs meg az első fizetés éljek vmiből. De a semmiből nem tudok félretenni

2009. nov. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a minimálbér az több annál amit most keresel. Szakmádban dolgozol?

Én pl. vállalnék takarítást vagy a szakmámban besegítő munkát naponta vagy hetente pár napig meló után. Közben keresgélnék valami jobb melót, ami tudom hogy most nehezebb, de hátha.

2009. nov. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
70%
én a helyedbe a elhúznék az országból .kint pl Angliába a legszutykosabb munkából kétszer vagy háromszor annyit keresel mint itthon.és mit dolgozol engem is ez érdekelne.
2009. nov. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
92%
Egy sima gyári munkás,mondjuk egy összeszerelő,ha külsős cég alkalmazza,kb. havi 50-60 ezer forintot kap kézbe maximum.Egy bolti alkalmazott sem keres többet havi 70 ezernél.Ha nincs diplomád,és nem irodista vagy,akkor sajnos csak ez jut,én elhiszem a Kérdezőnek,amit ír,ráadásul a mostani körülmények között annak is örül az ember,ha főállás jut neki.Másodállásra főként diákokat,és nyugdíjasokat alkalmaznak,gondolom,mindenki sejti,hogy miért.Szóval,szerintem elég nehéz a mostani helyzet,és igazából az sem mindig tud kilábalni a sz@rból,aki tényleg szeretne,és gőzerővel keresi a lehetőségeket.Tehát átérzem,és elhiszem,hogy mennyire nehéz így.A Kérdezőnek: ha nem örülnek az 1-2 ezer forintos ajándéknak,akkor nem is kell rájuk pénzt költeni.Ha csak az árat nézik,meg a,,menőséget"akkor annak már eleve semmi értelme.Próbálj meg nekik olcsó,de praktikus ajándékot adni,gyerekeknek vehetsz alsóneműket,zoknit,pulcsit,stb,piacon kapsz olcsón.Ha viszont nem tudják értékelni,akkor legközelebb annyit se adj!
2009. nov. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!