Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen szegény még sosem...

Ilyen szegény még sosem voltam. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

32 éves, full egyedül élő nő vagyok.Ez az évem iszonyatosan deficites. Nettó 55-57 ezer forintot keresek egy hónapban, ebből kell(ene) kifizetnem az adósságaimat (bank 30 e./hó, kölcsönkért pénz megadása: 20 ezer-sajnos egyszer kénytelen voltam kölcsönkérni, és egyszerűen sosem lábalok ki belőle), a lakás rezsijét, a buszbérletet, tisztálkodni kell, enni is kell...

Az utóbbi években már úgy csináltam, hogy midig tologattam a számlákat ide-oda, egyik hónapban ezt fizetem ki, a másokban azt, a harmadikban meg amazt, a banki hitelt is csak negyed évente egyszer fizetem, hiába jönnek a felszólító levelek.

A szüleim se nagyon tudnak segíteni, mert nekik sincs pénzük, ők is egyik napról a másikra élnek, hó végére nekik is elfogy az utolsó fillérig minden.

Új ruhát évek óta nem vettem magamnak, mert egyszerűen nem telik rá. Évek óta zsíros kenyeret eszek főtt krumplival, mert ez a legolcsóbb. az adósságok kifizetése után kb. 200 Ft költőpénzem marad egy hónapban. Ha beteg lennék, akkor még a gyógyszeremet sem tudnám megvenni...

Eddig azért elvegetálgattam valahogy ezzel a számla-áttologatásos módszerrel, de most összecsaptak a fejem felett a hullámok, és érzem, hogy nagyon nincs tovább.


És a tetejében meg még itt a karácsony is a nyakamon.


Olyan emberek vannak a rokonságban (tesómék, sógornőmék, gyerekeik), akik elég jól el vannak eresztve anyagilag, és ezt éreztetik is. Szinte minden hétvégén utaznak valahová, egy családban két autó van, a gyerekek havi 25 ezer forintos/fő képességfejlesztő tanfolyamokra járnak, nem beszélve az ilyen-olyan különórákról, meg a legdrágább játékokról. Egyszer kértem tőlük anyagi segítséget, de nem segítettek, mert az én anyagi gondjaim rám tartoznak.

Karácsonykor összegyűlik a család a szüleimnél, és én érzem, hogy amikor ott fogok állni a fa mellett üres kézzel, az nagyon, de nagyon megalázó lesz.

Gondoltam,hogy majd sütök egy tálca sütit, és majd az lesz az én ajándékom, de szerintem nem fogják értékelni. a szüleimnek meg nem lenne jó ajándék, mert mindketten cukorbetegek. Mégsem vihetek nekik sütit...

Illatszercsomag? Na, azon már túl vagyunk egy párszor...

Kézzel készített ajándékok? Nincs sok kézügyességem, és ahogy máskor észrevettem, nem is igazán értékeli senki. Száz forintos boltban vásárolt ajándékok, mint pl. fényképkeret, fotoalbum, ilyesmi, már megvolt, megint nem vehetek nekik ilyet. És a gyerekekkel mi lesz? Ők aztán tényleg elvárják a játékokat, ahogy hallottam, a műanyag egy-két ezer forintos vackokat meg sem nézik.


Mégis, mit vihetnék, hogy ne álljak ott teljes üres kézzel, megalázva?


2009. nov. 8. 17:43
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
66%

Jaj,ez a lekváros ötlet nagyon jó!!!

Piros-fehér kockás anyagot rákötni a tetejére és olyan lesz,mint a filmekben!Filccel meg ráírni "Bio lekvár Készítette: XY 2009."


Azt meg egyszerűen nem értem,a rokonság miért nem segít,akárhogyan is...

2009. nov. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Miért nem segít neked a családod?

Nekem van egy kedves szomszédasszonyom akinek szintén nem segít a családja.De ő elmondta,hogy meg is érti őket,hisz ő volt a hibás.Alkoholista volt,és többször meglopta a testvéreit.Mesélte,hogy az utolsó csepp az volt(akkor mondtak le róla)amikor a saját húgát aki segíteni akart neki,megverte,és elkergette..Igaz eltelt több mint 10 év,de nagyon fájó sebeket okozott..

Gondolom nálad nem ez a helyzet,de oka biztos van,hogy nem segítenek..Ők diplomásak írtad...te nem vagy az??

Az ajándékozásról annyit,hogy te vidéken laksz,és finoman megmondva le is mondhatod a találkát..Üzend meg nekik,hogy sajnálod nagyon de nem tudsz elmenni....Majd bepótolod...Ha a gyerekek is csak az ajándék értékét nézik,akkor nem is érdemes nekik saját készítésű ajándékot sem adni,mert csak neked fog fájni ha látod,hogy húzzák a szájukat...

2009. nov. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
56%

én vagyok az egyik,akik azt írkálta,hogy adja el a házát.le is lettem pontozva. Igen,van fogalmam a különbségekről. Nem írtam le, de én nem is gondoltam hogy a vidéki ház árából majd vesz egyet Pesten. Úgy értettem amit írtam,hogy az eladott ház árából kezdi meg új életét Pesten. Pl. albérletben. Meg az pénz arra elég lenne, hogy megéljen belőle,amíg lesz állása. Pesten jobban keresne, de ott drágább az élet is. De még mindig jobb,mint egy faluban várni az éhenhalást,már elnézést.

Nekünk sincs sok pénzünk, legutóbb nem is vettünk semmit Karácsonyra senkinek, csak volt egy vacsora, ahová eljöttek azok, akiket szeretünk. Igaz, a vacsira készültünk egész nap, sütöttünk-főztünk. Az ajándék meg nem hiányzott senkinek.

32 éves a kérdező. Még fiatal, előtte az élet. Nem csak párt találhat magának, hanem jó állást és még tanulhat is. Szerintem nincs veszve semmi, csak ragadja meg a lehetőséget. Ezért írtam azt,hogy adja el a házat.

Azok a kommentek,amik aróól szólnak, hogy de igenis lehet állást találni egy Isten háta mögötti faluban, azzal közölném, hogy tényleg nem lehet. Már mindenkinek megvan a munkahelyén az ,,utódja", ha vkinek nincs ismerőse, annak nehezen lesz állása is.

Azért, Kérdező, majd írd meg, hogyan alakult a sorsod!

2009. nov. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
20%
Ha aukciós oldalon vásárolsz, a minimális postaköltség 930.-ft.+ még az áru értéke, tehát kilőve! Keress inkább egy közeli bolhapiacot és nézz körül ott. Már akár 300.-ft-tól is kapsz finom, szép dolgokat. Ezek többet érnek, mint a 100 ft-os boltban vett kinai gagyik. Szánj rá egy vasárnap délelőttöt és meglátod, milyen jó napod lesz!
2009. nov. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
54%
Ne haragudj, de ilyen "emberek" közé NE MENJ el ünnepelni! Az ilyeneket család szóval illetni sem szabad, mert arra nem érdemesek nemhogy ajándékot vinni nekik!
2009. dec. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 ildike87 ***** válasza:
Kedves kérdező, régi a kérdés, de érdekelne, hogy azóta javult-e valamit a helyzeted. Előre is köszi a választ!
2017. jan. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!