Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen szegény még sosem...

Ilyen szegény még sosem voltam. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

32 éves, full egyedül élő nő vagyok.Ez az évem iszonyatosan deficites. Nettó 55-57 ezer forintot keresek egy hónapban, ebből kell(ene) kifizetnem az adósságaimat (bank 30 e./hó, kölcsönkért pénz megadása: 20 ezer-sajnos egyszer kénytelen voltam kölcsönkérni, és egyszerűen sosem lábalok ki belőle), a lakás rezsijét, a buszbérletet, tisztálkodni kell, enni is kell...

Az utóbbi években már úgy csináltam, hogy midig tologattam a számlákat ide-oda, egyik hónapban ezt fizetem ki, a másokban azt, a harmadikban meg amazt, a banki hitelt is csak negyed évente egyszer fizetem, hiába jönnek a felszólító levelek.

A szüleim se nagyon tudnak segíteni, mert nekik sincs pénzük, ők is egyik napról a másikra élnek, hó végére nekik is elfogy az utolsó fillérig minden.

Új ruhát évek óta nem vettem magamnak, mert egyszerűen nem telik rá. Évek óta zsíros kenyeret eszek főtt krumplival, mert ez a legolcsóbb. az adósságok kifizetése után kb. 200 Ft költőpénzem marad egy hónapban. Ha beteg lennék, akkor még a gyógyszeremet sem tudnám megvenni...

Eddig azért elvegetálgattam valahogy ezzel a számla-áttologatásos módszerrel, de most összecsaptak a fejem felett a hullámok, és érzem, hogy nagyon nincs tovább.


És a tetejében meg még itt a karácsony is a nyakamon.


Olyan emberek vannak a rokonságban (tesómék, sógornőmék, gyerekeik), akik elég jól el vannak eresztve anyagilag, és ezt éreztetik is. Szinte minden hétvégén utaznak valahová, egy családban két autó van, a gyerekek havi 25 ezer forintos/fő képességfejlesztő tanfolyamokra járnak, nem beszélve az ilyen-olyan különórákról, meg a legdrágább játékokról. Egyszer kértem tőlük anyagi segítséget, de nem segítettek, mert az én anyagi gondjaim rám tartoznak.

Karácsonykor összegyűlik a család a szüleimnél, és én érzem, hogy amikor ott fogok állni a fa mellett üres kézzel, az nagyon, de nagyon megalázó lesz.

Gondoltam,hogy majd sütök egy tálca sütit, és majd az lesz az én ajándékom, de szerintem nem fogják értékelni. a szüleimnek meg nem lenne jó ajándék, mert mindketten cukorbetegek. Mégsem vihetek nekik sütit...

Illatszercsomag? Na, azon már túl vagyunk egy párszor...

Kézzel készített ajándékok? Nincs sok kézügyességem, és ahogy máskor észrevettem, nem is igazán értékeli senki. Száz forintos boltban vásárolt ajándékok, mint pl. fényképkeret, fotoalbum, ilyesmi, már megvolt, megint nem vehetek nekik ilyet. És a gyerekekkel mi lesz? Ők aztán tényleg elvárják a játékokat, ahogy hallottam, a műanyag egy-két ezer forintos vackokat meg sem nézik.


Mégis, mit vihetnék, hogy ne álljak ott teljes üres kézzel, megalázva?


2009. nov. 8. 17:43
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

Egy mosodában dolgozok, két műszakban, minimálbérért. Egy faluban élek, 1500 fő lakossal, naponta két busz jár ide, vonat nem. a közeli városban sincs túl sok lehetőség, mindent leépítettek, nincsenek üzemek, ez nem Budapest. Bizony, vannak ilyen régiók Magyarországon. Van egy szakmám, de nem tudok vele elhelyezkedni,nyelveket sajnos nem beszélek, ezért maradt a betanított munkás munkakör. És még szerencsés vagyok,hogy van munkám. itt a faluban az emberek megennék a saját sz... is, nemhogy egy fillért is kifizessenek. Itt nincs szükség takarítónőre... Hova? Minek? Itt nincsenek irodaházak, bevásárlóközpontok,legfeljebb egy abc, ahol mindenki vásárol.

Vállalnék én idénymunkát a földeken, de már senki sem foglalkozik velük, az enyészet, meg a gaz eszi a termőföldeket is. Néhány éve ez még nem így volt, de már senki sem foglalkozik vele. az abc tulaja eljár a nagybaniba, és olcsóbban elhozza, mint ahogy megtermesztették maguknak az emberek.


Én is sokat agyalok arról, hogy hogyan tudnék több pénzt keresni, de nagyon-nagyon nem találok sehol munkát.


Hogy miért nem adom el a lakást? Próbáltál már te mostanában lakást eladni?

2009. nov. 8. 18:11
 12/46 anonim ***** válasza:
10%
Nyiss egy vegyesboltot, hagy legyen konkurenciája az abc-nek. :) Keress támogatókat,hitel, akármi ...
2009. nov. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
75%

18.05-nek...

Ha jól tudsz angolul akkor sem biztos,hogy kapsz állást!!!Miért gondoljátok,hogy oda ha bárki kimegy rögtön őt várják ,és nyelvtudás nélkül is kap melót???Az a helyzet,hogy éppen takarító,mosogató állás nincsen(ha van akkor is kell valamit tudnod angolul)..Ha nincs kint ismerős,vagy nincs rokon aki segítsen,oda se tud kimenni...

Kérdezőnek! Tényleg keveset keresel,mert én innen Angliából tudok olyan munkahelyet Budapesten ahol 80 ezer bruttó alappal vesz fel a főnök,de hozzá teszi,hogy állandó túlóra lehetőség van...Biztos vannak még ezen kívül olyan gyárak,nyomdák stb ahol lehet dolgozni...

2009. nov. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
93%

17,57 én nem tudom te melyik országban élsz, 1000,-óra hehe. Hét vicce. Nagyon nagyon nehéz és ritka. Amúgy meg én el tudom képzelni, hogy akár 3 műszakban is ennyit keressél. Sajnos nem egy két embertől hallottam, szerencsére a bőrömön még nem tapasztaltam. Szerintem próbálj meg tényleg valami másodállást részmunkaidőben, tudom hogy nagyon nehéz de máshogyan sajnos ahogy olvastam soraid nem megy. Egyébként nem tudom hogyan csinálod, hogy ennyi pénzből így megélsz. Esetleg próbálj meg állami segítséged kérni, vagy valami. Sajnos gondolom már próbáltad, de addig járj a hivatalok nyakára ami valami megoldást nem lehet találni. Szerintem azon egy percig sem kell aggódnod, hogy karácsonykor milyen ajándékot nem tudsz megvenni. Ha ezt nem értik meg, akkor nagyon sajnálom őket. Én a helyedben biztosan ezt tenném. Amúgy nem is értem, hogy a tesódék miért nem segítenek. Én ilyet ha ne adj isten a testvérem ilyen helyzetbe kerülne, biztosan nem tennék. Úgy segítenék ahogy tudnék. Ne aggódj, majd lesz valahogyan. Remélem sikerül egyenesbe jönnöd.


Jézusom, itt mindenki azt hiszi, hogy olyan nagyon könnyű munkát találni? Nahát. Holdon élnek.

2009. nov. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
76%

Kerestem hirdetéseket nézd meg őket:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



EGyelőre ennyi ha találok akkor még rakok

2009. nov. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

Ja és még valami. Nem otthonról internetezek. Van itt egy kis közösségi ház a faluban,a gyerekeknek találták ki, de bárki bejöhet. Itt vagy egy gép, ingyen internettel, ingyen lehet használni. Ez az egy szórakozásom van, hogy eljárok ide, ilyenkor vasárnap este a gyerekek már nincsenek itt.

Meg hogy hogy lehet, hogy a tesónék így el vannak eresztve? Pesten élnek, diplomások, sokkal több lehetőségük van mindenre.

2009. nov. 8. 18:20
 17/46 anonim ***** válasza:
100%
Támogatók, hitel... Ja. A hitel a legrosszabb ötlet! Egy csapda!
2009. nov. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
86%

Hú. Sajnos sokan élnek manapság így szerintem. :(

Nem értem a családod miért nem érti meg hogy nem telik neked ajándékokra.

Lakást eladni lehet csak nem egyszerű. Egyrészt lementek az ingatlanárak, másrészt a bankok is szigorítottak valamit a hitelen asszem. Akkor tudnád eladni ha nagyon árom alul kínálnád. Azt meg csak a legvégső esetben legyen szerintem.

Átmeneti ez a kevés pénz vagy állandó?

2009. nov. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hol laksz, de adok neked egy tuti tippet, ha... Ha olyan helyen laksz, ahol van bolhapic. Gyönyörű dolgokat lehet kapni nagyon-nagyon olcsón. Olyasmiket, amikről meg sem lehet állapitani, hogy használtak, vagy újak. Pld. szép vázák, üvegtálak és számtalan más dolog. Hetente kijárok és mindig találok valamit. Még alkudni is lehet legtöbbször. Aztán már csak a csomagolás marad.
2009. nov. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
58%

szerintem add el a házat, ha csak úgy megy, akkor jóval áron alul. én ezt tenném. tudom,nem a legjobb ötlet. de ott ahol a kérdező él, nincs semmi jövő, most ennyiből kell megélnie, de mi lesz később, ha a fizetése marad, az árak meg kúsznak felfelé?

a ház árából irány Pest, vagy külföldet is meg lehet próbálni, nyelvtudás nélkül is tudok olyat, aki kiment két hónapra, jó sok pénzt keresett de cserébe rengeteget kellett dolgoznia.Pesten meg külföldön sem tuti az arany élet,de ott ahol a kérdező lakik, már nem lesz jobb semmi, és ez biztos. Pesten vagy külföldön meg legalább van egy kis esély.

2009. nov. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!