Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen szegény még sosem...

Ilyen szegény még sosem voltam. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

32 éves, full egyedül élő nő vagyok.Ez az évem iszonyatosan deficites. Nettó 55-57 ezer forintot keresek egy hónapban, ebből kell(ene) kifizetnem az adósságaimat (bank 30 e./hó, kölcsönkért pénz megadása: 20 ezer-sajnos egyszer kénytelen voltam kölcsönkérni, és egyszerűen sosem lábalok ki belőle), a lakás rezsijét, a buszbérletet, tisztálkodni kell, enni is kell...

Az utóbbi években már úgy csináltam, hogy midig tologattam a számlákat ide-oda, egyik hónapban ezt fizetem ki, a másokban azt, a harmadikban meg amazt, a banki hitelt is csak negyed évente egyszer fizetem, hiába jönnek a felszólító levelek.

A szüleim se nagyon tudnak segíteni, mert nekik sincs pénzük, ők is egyik napról a másikra élnek, hó végére nekik is elfogy az utolsó fillérig minden.

Új ruhát évek óta nem vettem magamnak, mert egyszerűen nem telik rá. Évek óta zsíros kenyeret eszek főtt krumplival, mert ez a legolcsóbb. az adósságok kifizetése után kb. 200 Ft költőpénzem marad egy hónapban. Ha beteg lennék, akkor még a gyógyszeremet sem tudnám megvenni...

Eddig azért elvegetálgattam valahogy ezzel a számla-áttologatásos módszerrel, de most összecsaptak a fejem felett a hullámok, és érzem, hogy nagyon nincs tovább.


És a tetejében meg még itt a karácsony is a nyakamon.


Olyan emberek vannak a rokonságban (tesómék, sógornőmék, gyerekeik), akik elég jól el vannak eresztve anyagilag, és ezt éreztetik is. Szinte minden hétvégén utaznak valahová, egy családban két autó van, a gyerekek havi 25 ezer forintos/fő képességfejlesztő tanfolyamokra járnak, nem beszélve az ilyen-olyan különórákról, meg a legdrágább játékokról. Egyszer kértem tőlük anyagi segítséget, de nem segítettek, mert az én anyagi gondjaim rám tartoznak.

Karácsonykor összegyűlik a család a szüleimnél, és én érzem, hogy amikor ott fogok állni a fa mellett üres kézzel, az nagyon, de nagyon megalázó lesz.

Gondoltam,hogy majd sütök egy tálca sütit, és majd az lesz az én ajándékom, de szerintem nem fogják értékelni. a szüleimnek meg nem lenne jó ajándék, mert mindketten cukorbetegek. Mégsem vihetek nekik sütit...

Illatszercsomag? Na, azon már túl vagyunk egy párszor...

Kézzel készített ajándékok? Nincs sok kézügyességem, és ahogy máskor észrevettem, nem is igazán értékeli senki. Száz forintos boltban vásárolt ajándékok, mint pl. fényképkeret, fotoalbum, ilyesmi, már megvolt, megint nem vehetek nekik ilyet. És a gyerekekkel mi lesz? Ők aztán tényleg elvárják a játékokat, ahogy hallottam, a műanyag egy-két ezer forintos vackokat meg sem nézik.


Mégis, mit vihetnék, hogy ne álljak ott teljes üres kézzel, megalázva?


2009. nov. 8. 17:43
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
54%
Keress pasit->vállalj plussz munkát->vigyél a gyerekeknek édességet(annak is fognak örülni,és olcsóbb,mint a játék)->köttesd ki az internetet,ha otthonról netezel->add el a számítógéped->add el a használt ruháidat->vegyél ujjakat->használd ki a legkisebb lehetőségeket is(válts vissza néhány alkoholos üveget,szerintem az ismerőseidtől is kérhetsz).Szóval az a lényeg,hogy gazdálkodj okosan,ne költs teljesen felesleges dolgokra.Szüleidnek szerintem nagy ajándék magába az is,ha sokszor meglátogatod őket.Látják,hogy anyagi gondjaid vannak és spórolni kell.Anyagi segítséget szerintem ne kérj többet senkitől-mert akkor még többet kell visszafizetned,egyik kölcsön a másik után??ÁÁ,ez nagyon instabilis egy helyzet lenne..:S
2009. nov. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
74%
Hogy tehettek ilyent? Miért szapuljátok, hogy keressen többet? Már megint: a kisujjáról kérdez és már a könyökéről beszéltek... Azt kérdezte /csak emlékeztetőül/, hogy MIT VEHETNE AJÁNDÉKBA, hogy ne álljon ott megalázva karácsonykor. Tippeket vár és ne azt, hogy osszátok az észt. Legyetek már empatikusabbak!
2009. nov. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%

Itt vagy még?

Több ötletem is van.

Saját házad vagy laásod van? Mekkora? Mert vehetnél magad mellé albérlőt, tudom, hogy kis faluban leksz, de hátha...ott is kereshet valaki albérletet.Ez máris könnyebbséget jelentene.

Vagy: ha a testvéred pesten lakik, kérj tőle segítséget, hagyd ott a falut, keress pesten munkát, ott sokkal könnyebb.amíg nem talász, kérd meg őket, hogy lakhass náluk, persze nem hónapokig. nem igaz, hogy nem engednék meg!!!!ha találtál normálisan fizető munkát, akkor összeköltözhetnél más, dolgozó nővel, férfivel egy albérletbe. Ha teljesen egyedül lennék, én biztos elhúznék pestre ilyen helyzetben. nincs vesztenivalód.

ha végleg letelepednél pesten, akkor majd eladhatod a lakásod(vagy legalábbis árulhatod) egy próbát megér.

ha nem akarsz elmenni a faludból, akkor esetleg visszaköltözhetnél a szüleidhez(átmenetileg), tudom, hogy gáz 32 évesen, de...

de szerintem az lenne a legjobb, ha pestre mennél...


a karácsonnyal meg ne foglalkozz, az nem lényeg, csak az, hogy az életed egyenesbe kerüljön!!!!


légyszi, írj még!!!

mert a kommentjeid alapján én úgy érzem, többre vagy hivatott, minthogy egy mosodában gürcölj egy faluban, semmi kilátással.


29/N

2009. nov. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a helyedben tuti feljönnék pestre, munkásszállóra, tuti jobban keresnél!

És ha tesóidnak volt lehetősége tanulni Neked miért nem? Érettségid megvan? Mert ha nincs estin még mindig leteheted, de vmit mindenképp változtatnod kell bármilyen nehéz is

2009. nov. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
45%
A te helyedben valahonann szereznék valami gyors pénzt és elmennék az országból,nevetséges ami magyarországon működik komolyan mondom, 2éve élek/dolgozom külföldön,és normálisan megélek pedig nem ügyvezető vagyok.... persze ez még a karácsonyos dolgot nem oldja meg sajnos,de ilyen szegénység mellett szerintem ne foglalkozz azzal,hogy kinek mit tudsz venni,ha tudják,hogy nagyon nem megy jól akkor bizonyára megértik,hogy nem veszel nekik nagy dolgot.
2009. nov. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
63%
hát nekem erős a gyanúm hogy a testvérei nem engednék oda.Ha ilyen köcsögök.Amúgy én külföldön kb.3 óra alatt találtam munkát.!hónapig voltam kint és kb. 8 munkahelyem volt.
2009. nov. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
66%
ja 4 hónap.
2009. nov. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
73%
Vannak különböző aukciós oldalak,ahol olcson tudsz venni viszonylag értékes ajándékot.(én is úgy oldom meg,két gyerekem ,van máshogy nem tudnám)
2009. nov. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
93%

Ha a testvéred gyerekei Pesten élnek, és neked nincs pénzed (vásárolt) ajándékra, akkor ajándékozz nekik ÉLMÉNYT!

Szervezz meg arra a délutánra, amikor ott lesznek nálatok, egy klasz bulit: pl. adjatok elő egy jól improvizálható karácsonyi darabot a családnak, keress a könyvtárban hozzá "forgatókönyvet", gyűjts addig ruhákat a szerepekhez.

Vagy: oltári hócsata, hóemberépítés - persze ez nagyon időjárás és hóesésfüggő.

Vagy: "festmény"-készítés a gyerekekkel a családról (jobb minőségű papír, üveglapok, fa keret, tempera).

De lehet gyönyfűzés, vagy bármi -a könyvtárban rengeteg ötletet tartalmazó könyvet találsz-, amit élveznének és közben jókat lehetne beszélgetni, nevetgélni, bolondozni.


Szóval bármit, ami nem szomorkodás, búslakodás, lelkifurdalás, kisebbségiérzés, és mindent, amire majd sokáig emlékezni fognak a srácok. Meg a szülők is, hiszen örömmel fogják konstatálni, hogy jól érzik magukat a gyerekek, és felszabadulnak egy nyomasztó érzés alól -mit kezdjünk, hogy viselkedjünk a csóró rokonnal:(-, ami hidd el, biztos zavarja őket.

2009. nov. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
79%

Ajándékokra válaszolva:

Szerintem gyerekeknek, ha már kamaszok, menj be egy kis 100 Ft-s boltba, vagy inkább egy Rossmanba, ott találsz parfümöket, dezodorokat olcsón. Akár 300 Ft-ért is találsz,kilehet fogni finom illatokat, és az mégis csak egy mutatós ajándék, esetleg mellé még valami kis édességet, csokit, és el van intézve. Vagy lányoknak fűzhetsz nyakláncot, karkötőt, ahhoz nem kell sok kézügyesség, vagy 50 Ft-okért is találhatsz szerintem már egy kis gyűrűt, vagy hajcsatokat, karkötőket.


A testvéreid pedig megérthetnék, hogy nem könnyű neked.


Remélem jobbra fordul a sorsod. :(

2009. nov. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!