Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ilyen helyzetben?

Mit tegyek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Normál testalkatú, csinosnak mondott nő vagyok. Nem vagyok vékonyka, néhány éve nagyon sokat sportoltam, ez mai napig látszik, még úgy is, hogy idén szültem. Sosem leszek csontsovány. Munkámból kifolyólag általában elegánsan kellett öltöznöm (kosztüm, magas sarkú cipő), amit alapból megútáltam. Otthon, szabadidőmben mindig díjaztam, ha felvehetek egy farmert, egy sportcipőt, kényelmes ruhákat.

A történet ott kezdődött, hogy múlt évben párommal elmentünk vásárolni, és összefutottunk a régi "barátnőivel". Csinos lányok, szó se róla. Szép vékonyak, és úgy voltak öltözve (hétköznap), mint akik épp egy discoba indulnak (állítólag mindig így néznek ki). Persze nem ítélek el senkit, de számomra ez mindig is érthetetlen volt, hogy bevásárláshoz minek úgy felöltözni, mint egy szombat éjszakai koktélparti-hoz. Megállították a páromat, mosolyogva üdvözölték, körülrajongták, aztán az egyik úgy nézett rám, kb. mintha épp egy istállóból jöttem volna ki térdig trutyis gumicsizmában, majd direkt úgy álltak, hogy engem kirekesztettek a társalgásból, mintha én nem tartoznék senkihez, csak ott tátom a számat. Rosszul esett, főleg, hogy hozzám se szóltak, aztán tőlem el sem köszöntek. Elindultunk vásárolni, majd csendben megkérdeztem a páromtól, hogy ez mi volt. Értetlenül nézett rám, hogy most mi a problémám. Ecseteltem neki, hogy az én szemszögemből mi is történt, de szerinte én csak beképzelem, mert Szindi és Bébi (a sztárok szerényebbek, mint ez a két pénztáros) nem ilyenek. Biztos, hogy nem úgy néztek, és ő nem vette észre, hogy kirekesztettek volna. Majd mikor lezártam a témát azzal, hogy magában az, hogy be sem mutatott nekik bunkóság volt, és én sosem engedném meg, hogy az én barátaim így viselkedjenek a párommal, én lettem az, aki ebből nagy ügyet csinál. Annyiban hagytam a dolgot inkább, úgy gondolom mindenki saját belátása szerint választ barátokat. Viszont a fő probléma most alakult ki igazán, meghívták a páromat egy buliba, és én nem akarok vele menni. Mondtam, hogy nyugodtan menjen el egyedül, de ő nem akar, mert hogy mi egy család, egy pár vagyunk, gyerekünk is van, egyedül semmiképp sem megy. Szerinte gyerekesen viselkedek, hogy ezen a múlt évi incidensen rágódok. Végül abban maradtunk, hogy nem megyünk, de látom rajta, hogy igazából ha nem is mutatja ki, pipa rám, és tudom, hogy engem hibáztat, és nem érti miért kell így viselkednem. Engem meg bánt, hogy őket egy szikrányit sem hibáztatja, csak engem...

Ti mit tennétek a helyemben?



2013. okt. 5. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem együtt menjetek, vagy sehogy.
2013. okt. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

De milyen buliba? Mert a lényeget nem irod, Szindi és Bébi bulijába? Ezek után oda én sem mennék.

Viszont egy más arc által szervezett buliba, ahol egyébként ők is ott lesznek, de nem ők lesznek a házigazdák minden szó nélkül.


Az meg hogy beleképzeled a félelmed ebbe vagy akár valóban igy is volt ebbe a találkozási szituációba lényegtelen, ezen ne rágd magad.

Majd ők is szülnek gyermeket és akkor te nézel rájuk igy és slussz. Ez nem verseny, illetve ha az akkor ezt a versenyt te már megnyerted.

2013. okt. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Sztem igazad van, de fogadd el h a párod "férfi agya" tényleg csak annyit vett le az egészből amennyit mond. Szóval sztem itt mindkettőtöknek igaza van valahol.. de mivel nemhogy egy pár hanem egy család! vagytok és ez a dolog icipici azokhoz a dolgokhoz ami még rátok vár tényleg nem kellene ezen rágódni illetve vitatkozni. Normális tőle h nélküled nem megy el, és ha te nem akarsz akkor ne is menjen.. A részedről pedig tudom h nem könnyű és fel**sznak az ilyen emberek de próbáld zökkenőmentesebben venni, úgyis megkapják a sorsukat amit megérdemelnek. Remélem gond nélkül megoldódik ez a dolog. :)
2013. okt. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Nem mennék a helyedben, mert idő kérdése, és cirkusz lenne a két libával neked.Hiszen egyértelműen tudatosan megpróbáltak téged (és még nincs vége) provokálni, és lelkileg összeroppantani. Teljesen egyértelmű, de az is, hogy eleve ez meg volt rendezve. Tehát ők erre a jelenetre felkészültek voltak, és tudták, hogy ott lesztek.


Tudod: többet ésszel.


Azontúl, hogy egy ill. folyamatos, szó nélküli átlépés az ilyen embereknek jobban fáj mintha bármit is tennél.

2013. okt. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
4+ Biztosan úgy játszanék, hogy a saját fegyverük önmaguk felé forduljon, nem szoktam kihagyni az ilyeneket:D
2013. okt. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
A két nő közül a csendesebb a veszélyesebb-még pedig a társadra nézve. A másik a nagyobb előadó csak egy mezei csatlós.
2013. okt. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Rendes, hogy együtt vagy sehogy sem akar menni. Nehéz beleélni magad más helyzetébe. Szerintem ezer más dolgon jár az esze, csak az említett incidensen nem, és azzal, hogy felhozod problémát generálsz.
2013. okt. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az egyik csaj hívta meg a páromat a FB-on, azzal, hogy mindenki ott lesz a régi társaságból, akik együtt buliztak valamikor. Én úgy érzem, hogy ez a meghívás amúgy is rám nem vonatkozik. Bár, normális helyen, ha tudják, hogy valakinek párja (gyereke is) van, akkor mindkettőt meghívják. Régebben simán elmentem volna, és az arcukba nevetek, de mióta szültem, érzékeny lettem, szentimentális, teljesen megváltoztam, sok mindent a szívemre veszek. Már a romantikus, szomorú filmek végén is elsírom magam. Nem szoktam :)))

Köszönöm a válaszaitokat. Kedvesek vagytok. Nem akarok vitát a párommal két liba miatt. Remélem majd megbékél. De tuti nem fogok elmenni, mert már a gondolatától is áll a szőr a hátamon.

2013. okt. 5. 10:02
 9/9 anonim ***** válasza:
8 Minden jót:)
2013. okt. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!