Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Maradjak és szeressem, vagy...

Maradjak és szeressem, vagy ez veszett ügy? Részletek lenn.

Figyelt kérdés

Próbálom összefoglalni, de mégis érthetően leírni a történetet.

A kedvesemmel egy éve vagyunk együtt. Mindketten nők vagyunk. Neki van férje és egy 3 és 5 éves fia. Most folyik a válóper. Az egy év alatt sok mindenen keresztülmentünk. Szeretjük egymást.

A férjével már régóta rossz volt a kapcsolatuk, én voltam az utolsó "lökés" a szakításuk felé. A kapcsolat elején a férje elköltözött, és együtt éltünk négyen. Eközben a férje sokszor művelt csúnya dolgokat, szemétségeket vágott a fejéhez, sok vita volt köztük stb. Páromnak nagy bűntudata volt, amiért elszakítja az apjuktól a fiúkat. A rózsaszín köd felszálltával már nyíltan is tudtomra adta, hogy nem biztos bennünk. Nyáron a férj visszaköltözött, mi pedig el, hogy megéljük a kapcsolatunkat csak mi ketten. Augusztus óta tehát ketten élünk, fiúk apjukkal vannak, párom sokat van a fiúkkal és a férjjel is.

A békítőtárgyalás megvolt, december közepéig kell beadni a folytatáshoz a szükséges dokumentumokat. Férj nem akar válni, szereti a páromat(elvileg most már rájött, milyen sokat jelent neki a párom). Megkérdeztem páromat akar-e válni. Nem mondott igent. Nem lát velem jövőt, nem vagyok a családja, ilyeneket mond. Szeretni akarja a férjét, hogy a a fiúknak jó legyen, hogy a férjének jó legyen, hogy neki könnyebb legyen, nem akarja felvállalni a leszbikusságát, nem akar olyan anya lenni, aki elhagyta a gyerekeit. A szorongásai vezérlik, a félelmei. Meg sem akarja próbálni velem. Mindig ezt érzem. A családja előtt sem vállal, a mai családi ünnepségen is együtt mentek el négyen Én pedig itthon vártam egyedül. Lassan a fiúkat sem láthatom, pedig nagyon szeretem őket és ők is engem. Most már tetszik neki a férj viselkedése, azt mondja, sok mindenben változott. Én nem vagyok hozzá elég érett, stb.

December közepéig ultimátumot adtam neki, vagy beadja a válás folytatását, vagy elhagyom. Nem bírom ezt a bizonytalanságot, hogy inkább a férjjel van. Úgy érzem esélyem sincs. Néha azt mondja a párom, hogy jobb lenne egyedül hagyni és akkor rájönne, hogy mi kell neki én vagy a család. köszönökJobb lenne most rögtön pakolni, vagy várjak a csodára?

Minden hozzászólást köszönök. Ha valami nem világos csak kérdezzetek.


2009. nov. 8. 23:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát... szerintem a párod már döntött, menni akar. És ha így van, akkor nem szabad visszatartani. Lehet, hogy tényleg nem akarja felvállalni a veled való kapcsolatot, de valamilyen szinten mégis felvállalta már, hiszen a gyerekei tudnak rólad.

Sajnálom, szimpatikus vagy a kommented alapján. Remélem, túl tudod tenni rajta magad hamar. Viszont tényleg,ha mennyi akar, menjen mielőbb, ne fájdítsa tovább a szíved!

2009. nov. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy érzem, hogy ő már valójában el is hagyott Téged :( Sajnálom, hogy ez neked fájdalom, ha viszont ő képes lesz újra szeretni a férjét és normális kapcsolatot kialakítani vele, akkor családi szempontból mégis talán ez lenne jó a gyerekeknek. Sajnos azonban ez általában nem megy ilyen egyszerűen, a válással sokkolt társak (ffi, vagy nő) általában miután megnyugodtak, hogy elmúlt a fenyegető veszély visszatérnek eredeti szokásaikhoz, életmódjukhoz, viselkedésükhöz, amik a válás felé sodorták a kapcsolatot.Sajnos elég nagy az esélye annak,hogy a barátnőd újra csalódni fog és sebeket kap majd, és persze közben valószínű Téged is elveszít véglegesen.

A szakítás mindenképpen fájdalmas dolog, de úgy tűnik, hogy hamarosan meg kell barátkoznod a gondolattal :(

2009. nov. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Valóban nem könnyű helyzet egyik fél számára sem.

De biztos tudod te is, erővel nem lehet szeretni senkit.

Hagyd, hogy megtörténjenek a dolgok, adj időt neki.

Ha van még dolgotok egymással, akkor visszatér hozzád.

Viszont lehet, hogy ő még nem áll azon a szinten, hogy elfogadja, nem a gyerekeit hagyja el, csupán a férjét és nem azért, hogy ártson nekik, hanem épp ellenkezőleg.

Hisz mindenki csak úgy tehet boldoggá másokat, ha elsősorban önmagát elfogadja, szereti és önmagával boldog.

Csak így válhat belőle szerető szülő, és társ.

És ha téged választ, azt a saját boldogsága érdekében teszi.

Hiszen inkább nőjenek fel a gyerekek egy olyan családban ahol az anyuka egy "másik nénivel" él boldogan és a papa csupán látogatóba jön, mintha a hagyományos családmodellt látnák nap, mint nap (anya+apa), viszont anyuka arcán nem látnák azt a felhőtlen boldog mosolyt és ez bizony kihatna a mindennapjukra is.


Persze ez csak az én véleményem és a történeteteket sem ismerhetem teljes egészében, csupán leírtam ami elsőre eszembe jutott.

Tehát valóban csak annyit javasolhatok ( amit én tennék ), hogy hagyom hagy döntsön szíve szerint, nem erőltetnék rá semmit, de azt tudnia kell, bárhogy is dönt, te ott vagy neki, szereted, számíthat rád és ami még nagyon fontos, hogy ne érezzen lelkiismeretfurdalást, habár a gyerekek még picik, de felnőve biztos megértik ( pláne ebben a "modern" világban), hogy az édesanyjuk csak egy boldog anyuka akart lenni és ehhez mindenkinek joga van.

Kívánom, hogy a legjobb dolgok történjenek veletek bárhogy is alakul az életetek!

2009. nov. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod nem tudja, akar-e válni, és nem lát veled közös jövőt, akkor miért vagytok együtt? Miért hagyod, hogy szenvedtessen? Megértem azt, hogy te szereted, és úgy gondolod, ő a leszbikusságát nem meri felvállalni, és lehet így is van. Azt is megértem, hogy nehéz neki, gyerekek és férj, azaz hétköznapi értelemben vett "ideális család"-ból kilépni, de ha ő erre nem képes, sajnos te nem tehetsz semmit. Vagy beadja a válókeresetet, eldönti, hogy te kellesz neki, vagy menjen vissza a férjéhez, és tartsa magát továbbra is hazugságban, ha neki ez a megoldás könnyebb. Én ezért nem keresek társnak biszexuális vagy a heteroszexualitásból most ocsúdó hölgyet. Remélem megoldódik azért a dolog, és túl tudsz lépni.
2009. nov. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A fiúk most az apjukkal élnek elvileg, de velünk is sok időt töltenek. Ezért érzi úgy, hogy elhagyta őket, mert nem velük él. De most valószínű a bűntudata miatt menne vissza (azt mondja engem szeret, de nem tud elszámolni a lelkiismeretével).
2009. nov. 8. 23:35
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi eszembe jutott ( én írtam azt a hosszút :D ), hogy szemet szúrt egy mondatod : "szeretni akarja a férjét"

Ezt még olvasni is rossz. Akarva szeretni? Ha valóban így van, akkor előre lehet sejteni, hogy nem fog menni neki.

Ha meg valóban elválnak a fiúk úgyis valószínűleg hozzátok kerülnek ( bár fogalmam sincs, a magyar törvények miként vélekednek gyermekelhelyezési kérdésekben a leszbikus kapcsolatokról )az apjuk meg, ha jó a viszonyuk akkor láthatja őket amikor csak akarja, nem kötelező azt a 2heti 1 alkalmat betartani.

Csak ezt finoman el kellene a párodnak is magyarázni. Nem meggyőzni, csupán elmondani tényként. Bár gondolom ezt már nem egyszer próbáltad, de kitartás és támogasd, hisz neki látszólag sokkal több vesztenivalója van, mint neked és bárhogy is dönt, mindenképp megváltozik az élete.

Légy hát türelemmel.

( Mellesleg szerintem te egy csodás és erős személyiség vagy, őrizd meg magad ilyennek! )

2009. nov. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

nem irigylem egyik érintettet sem.


én hasonló szituban voltam (hetero) és elköltöztem otthonról, nem találkoztam az "új" párommal, se telefon, se email, semmi. az exemmel is csak a gyerekkel kapcsolatban. de a gyereket rendszeresen láttam.


kellett, hogy kitisztuljon az agyam, hogy rendezni tudjam az érzelmeimet. 6 hónapban egyeztünk meg. nagyon kemény időszak volt. 3 hónapig bírtam. akkor hívtam fel az "új" páromat. és helyes döntést hoztam. :) egy nagyon boldog kapcsolat lett belőle.


tehát szerintem legalább 3 hónapot egyedül kellene éljen, hogy tisztuljon az agya, az érzelmei. de úgy, hogy ezalatt az idő alatt nem kap külső ingert, sem tőled, sem a férjétől.


úgy gondolom, hogy ez a te érdeked is, hogy egy felelősségteljes döntést hozzon.


sok boldogságot, kitartást és erőt kívánok nektek!

2009. nov. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz elengedni azt, akit szeretsz, de el kell. Ez egy közönséges szerelmi háromszög, hogy nők vagy férfiak a szereplői, annak nincs különösebb szerepe. Ő a családját választotta. Keress magadnak egy független társat, aki csak a tiéd és vele együtt találd meg a boldogságot. Sikerülni fog!
2009. nov. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
25%
Elég ocsmányak vagytok..
2009. nov. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Miért "ocsmányak"?
2009. nov. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!