Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Maradjak és szeressem, vagy...

Maradjak és szeressem, vagy ez veszett ügy? Részletek lenn.

Figyelt kérdés

Próbálom összefoglalni, de mégis érthetően leírni a történetet.

A kedvesemmel egy éve vagyunk együtt. Mindketten nők vagyunk. Neki van férje és egy 3 és 5 éves fia. Most folyik a válóper. Az egy év alatt sok mindenen keresztülmentünk. Szeretjük egymást.

A férjével már régóta rossz volt a kapcsolatuk, én voltam az utolsó "lökés" a szakításuk felé. A kapcsolat elején a férje elköltözött, és együtt éltünk négyen. Eközben a férje sokszor művelt csúnya dolgokat, szemétségeket vágott a fejéhez, sok vita volt köztük stb. Páromnak nagy bűntudata volt, amiért elszakítja az apjuktól a fiúkat. A rózsaszín köd felszálltával már nyíltan is tudtomra adta, hogy nem biztos bennünk. Nyáron a férj visszaköltözött, mi pedig el, hogy megéljük a kapcsolatunkat csak mi ketten. Augusztus óta tehát ketten élünk, fiúk apjukkal vannak, párom sokat van a fiúkkal és a férjjel is.

A békítőtárgyalás megvolt, december közepéig kell beadni a folytatáshoz a szükséges dokumentumokat. Férj nem akar válni, szereti a páromat(elvileg most már rájött, milyen sokat jelent neki a párom). Megkérdeztem páromat akar-e válni. Nem mondott igent. Nem lát velem jövőt, nem vagyok a családja, ilyeneket mond. Szeretni akarja a férjét, hogy a a fiúknak jó legyen, hogy a férjének jó legyen, hogy neki könnyebb legyen, nem akarja felvállalni a leszbikusságát, nem akar olyan anya lenni, aki elhagyta a gyerekeit. A szorongásai vezérlik, a félelmei. Meg sem akarja próbálni velem. Mindig ezt érzem. A családja előtt sem vállal, a mai családi ünnepségen is együtt mentek el négyen Én pedig itthon vártam egyedül. Lassan a fiúkat sem láthatom, pedig nagyon szeretem őket és ők is engem. Most már tetszik neki a férj viselkedése, azt mondja, sok mindenben változott. Én nem vagyok hozzá elég érett, stb.

December közepéig ultimátumot adtam neki, vagy beadja a válás folytatását, vagy elhagyom. Nem bírom ezt a bizonytalanságot, hogy inkább a férjjel van. Úgy érzem esélyem sincs. Néha azt mondja a párom, hogy jobb lenne egyedül hagyni és akkor rájönne, hogy mi kell neki én vagy a család. köszönökJobb lenne most rögtön pakolni, vagy várjak a csodára?

Minden hozzászólást köszönök. Ha valami nem világos csak kérdezzetek.


2009. nov. 8. 23:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű a helyzetetek.Az anyának kell eldöntenie,hogy mi jó a gyerekeinek,ha valóban felelősséget érze irántuk.

El kell döntenie, miért lett leszbikus?(Kíváncsiság,divat,vagy a férjével volt valami gond az ágyban)?Le tud-e mondani a "tökéletes" szexról a gyerekei kedvéért? stb Tud-e együttélni a férjével veszekedések nélkül? Megtud-e bocsátani neki a férj?

Arra is gondolnia kell,hogy ha veled marad,akkor hogy élik meg ezt a gyerekek? Már a válást sem könnyű átvészelniük,de ha az anyukának egy másik néni a párja,az még nehezebb.Nem elég,hogy szeretnek téged is.A gyereknek nem lehet megtiltani,hogy ne beszéljenek az otthoni,családi dolgaikról.Az oviban és az iskolában is fognak erről beszélni.A társaik elmondják otthon,és sok szülő eltiltja majd a gyerekét a barátkozástól.Erre számítani lehet.Kevesen fogadják el a másságot.De aki el is fogadja,elítéli azt az anyát,akinek a barátnője fontosabb,mint a gyerekei.

Ha válásra kerül a sor,bármennyire anyapárti is a bírónő,kicsi a valószínűsége,hogy egy meleg anyának ítélje a fiúkat.

En kell elgondolkoznia az anyának.Te nem sokat tehetsz ebben a dologban.

2009. nov. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Hú, ez tényleg nehéz ügy. Először is a párod nem is biztos, hogy leszbikus. Ez furán hangzik, de gondolom a házassága a legkevésbé sem nevezhető kiegyensúlyozottnak. Azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy annyira meggyűlölte a férfiakat, hogy ezért fordult a női nem felé. DE, persze az is lehetséges, hogy valóban leszbikus és esélyed nála csak ekkor van. Az a helyzet, hogy a mai világ egyáltalán nem könnyíti meg a helyzetét. Sokan elítéli az efféle kapcsolatot és valószínűleg fél attól, hogy a világ mit szólna, ha ti felvállalnátok, hogy egy pár lesztek. Eközben persze a férj teper, hogy megváltozott és mindent kezdjenek újra. És még ha valóban leszbikus és szeret téged, akkor is újra fogja kezdeni a férjjel. De nincs veszve minden. Szerintem engedd el, ha valóban szeret akkor vissza fog jönni! Mert bizonyára két gyermek mellett nagyon nyomós oka volt a válóper beadására és a korábbi problémái a férjjel 1-2 hónapon belül újra előjönnek majd és akkor meglátja, hogy mekkora hibát vétett azzal, hogy visszament. Egyedül a gyermekeket sajnálom, mert ez bárminél rosszabb, ha bizonytalanságban tartják őket. Egyik nap apuval élek, utána nem, aztán mégis csak szeretem aput, aztán mégsem. Szerintem tarts ki, ne erőltesd és ha valóban szereted, akkor várj rá. Szerintem nem kell sokáig.
2009. nov. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Menjél.

A "párod"ha el tudja fogadni a férjét leszbikus létére,akkor nem is leszbikus.Lehet,hogy csupán elhanyagoltnak érezte magát a férje mellett,vagy nem kapta meg azt a figyelmességet,és a postás helyett te mentél.

Tökmindegy milyen nemű párról van szó,aki komolyan gondolja a szétköltözést az nem otthagyja a gyerekeit,hanem visszi magával és nem visszjár.

Ez a "pár hónap szünet"meg "gondolkodási idő",azt már ugye 16 évesen tudtuk mit jelent!

2009. nov. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
32%
Ha az anyám elhagyott volna egy nőért nagyon mélyen elgondolkoztam volna az élet értelmén...
2009. nov. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönet minden hozzászólásért. Fogalmam sincs mit fogok tenni. Lehet, hogy túl gyenge vagyok elhagyni őt. Ha beadja a válóper folytatását, látok esélyt a jövőre, ha nem, akkor döntött és fájó szívvel lelépek hagyom hadd legyen boldog, ha tud.
2009. nov. 9. 12:58
 16/17 anonim ***** válasza:
Bárhogyan is alakul a dolog, sok jót kívánok az életedhez!
2009. nov. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem hagyd őket békén.Valószínű,hogy ő nem gondolta komolyan ezt a dolgot.Meg aztán,elég nehéz lehet neki felvállalni ezt a dolgot.Azért ez a gyerekeknek sem mindegy.Én megpróbálok liberálisan gondolkozni,de nem nagyon megy.Két leszbi nő neveljen gyereket?Na ezt azért nem tudom lenyelni.

Ádám és Éva.Én ebben hiszek.

2010. jan. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!