Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy embriónak jár már az örökség?

Egy embriónak jár már az örökség?

Figyelt kérdés
Vagy ki lehet valahogy zárni belőle? 1 hónapos magzat. Én vagyok az egyik örökös. Végrendelet nincs.

2013. okt. 8. 15:12
1 2 3 4
 11/39 anonim válasza:
6%
Házasságon kívül fog születni és valószínűleg az anya nevére kerül. Vitatni lehet a magzat származását, az apaság tényét.
2013. okt. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
25%
Nem az a szegény még meg sem született gyerek tehet róla, hogy apád félrelépett! És ő is ugyanúgy a gyereke, mint te!
2013. okt. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vitatni a tényét, de a DNS bizonyíték úgyis dönteni fog.
2013. okt. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
55%

Mivel nem zárják le a hagytaékot,ezért a te nevedre sem kerül,nemhogy 3.személyre átruházd.

Az jár neki,hisz az apád gyereke.

2013. okt. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim válasza:
73%
Igen, a DNS vizsgálat mérvadó és felhasználható ilyen esetben, bizonyítási eljárásra.
2013. okt. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
1 hónapos magzat - ilyenkor jó esetben még az anyja sem tudja, hogy terhes. Te honnan tudsz róla?
2013. okt. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
73%

Ha megpróbálnád egy 3.félnek átjátszani az örökséget, ami még nem is a tiéd, megbüntethetnek csalásért.

Azon felül a picinek nagyobb szükséges van az örökségre, mint neked. Őt még fel kell nevelni, te viszont már felnőtt vagy.

2013. okt. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván onnan tud róla, hogy a gyerek anyja már jelezte, hogy vélhetően van még egy örökös. Kellemetlen, de ha valóban féltestvéred a DNS-teszt alapján, akkor örököl. Ez most rossz érzés, de vedd úgy, ez a pénz nem a tiéd, nem is volt az, te nem vesztettél semmit.
2013. okt. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
88%
Annyival kiegészíteném, hogy az embriónak nem jár örökség, csak a már megszületett gyereknek, azaz az öröklés feltétele az élve születés. Ez azt jelenti, hogy ha a szerető bejelenti, hogy elvetélt, akkor ő nem örököl a meg sem született gyerek után, mert az elvetélt magzat még nem jogi értelemben vett személy, amint megszületik, azzá válik, de addig nem.
2013. okt. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
86%

16-os vagyok: nekem ez kicsit furcsa. Teherbe esek egy férfitól, de egy percig nem élvezhetem mert a férfi meghal. 4 hetesen még szívhang sincs.

Gyászolás helyett viszont futok a másik gyerekhez, hogy "terhes vagyok, kérem a gyerekem örökségét". Ez csak plusz stressz, nem tesz jót egy éppen elkezdődött terhességnek. Hát, elég hihetetlen számomra.


Vagy a terhes nő hazudik, vagy nem 4 hetes terhes vagy a kérdés kamu.

2013. okt. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!