Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy embriónak jár már az örökség?

Egy embriónak jár már az örökség?

Figyelt kérdés
Vagy ki lehet valahogy zárni belőle? 1 hónapos magzat. Én vagyok az egyik örökös. Végrendelet nincs.

2013. okt. 8. 15:12
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
69%

Vagy a kérdező a magzatot egy már élő kisbabára mondja.

Onnan gondolom,hogy ezt irta:

Egyik szülőm új kapcsolatából származó gyerek.

Tehát szerintem már megvan a baba.

2013. okt. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
84%

Valószínű, a magzat már több, mint 4 hetes. De simán lehet, hogy nem kamu a kérdés, hanem egy szomorú történet.

Együtt él a párjával, babát terveznek, az asszony teherbe esik, és közben a párja meghal. A terhességi teszt már kimutatja a terhességet, attól hogy szívhang még nincs.

Az örökösöket jelezni kell a jegyző felé. Az asszony bejelenti igényét a még meg nem született gyermeke számára.


Egyébként ha az új asszony a feleség is volt egyben, akkor ő örökli a haszonélvezeti jogot. :)

2013. okt. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
89%

Ha tervezték a babát, könnyen lehet, hogy végig hőmérőzött, már ebből sejthette, hogy megfogant. A párja halála után nem csoda, hogy rögtön tesztelt, hiszen ha gyászol is, de a gyerekére gondolnia kell, nehogy azon múljon a későbbi öröksége, hogy nem lépett időben. Vannak korai terhességfelismerésre is tesztek: [link]


Én nem vélem irreálisnak a történetet, sok embert csak akkor ver le igazán a gyász, amikor vége a temetésnek és az összes adminisztratív lépésnek, addig tartják magukat. Lelkialkat kérdése, ez alapján én nem ítélkeznék.

2013. okt. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
92%

Nem, még nem jár, mert a méhmagzatnak csak FELTÉTELES öröklési képessége van. Ha ÉLVE SZÜLETIK, akkor JÁR neki az örökség fele, ha 2 gyerek van.

Kizárni örökségből csak az örökhagyó tud, még életében. Kizárólag az apasági vélelem megdöntése esetén örökli a kérdező a teljes vagyont.

2013. okt. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
86%
Én sem ítélkezek, csak furcsa.
2013. okt. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
azt honnan tudjam h ő honnan tudja? Azt tudom h még nem született meg a baba de ő tudja már.
2013. okt. 8. 16:53
 27/39 A kérdező kommentje:
mm. azt tudja h terhes. És a nő nevén nincs semmi.
2013. okt. 8. 16:55
 28/39 A kérdező kommentje:
és azért annyira nem kell sajnálkozni mert a nő akart teherbe esni... szal. szó nincs közös megállapodásról.
2013. okt. 8. 16:58
 29/39 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj, de miért vagy abban teljesen biztos, hogy csak a nő akarta a babát? Ha jól értem, az édesapád elhunyt.

Ha valaki nem akar gyereket, védekezik.

2013. okt. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
80%

Az új asszony barátnő vagy feleség?

Süt a szavadból a gyűlölet. Ha apukád nem akarta volna a gyereket, akkor védekezik.

2013. okt. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!