Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy embriónak jár már az örökség?

Egy embriónak jár már az örökség?

Figyelt kérdés
Vagy ki lehet valahogy zárni belőle? 1 hónapos magzat. Én vagyok az egyik örökös. Végrendelet nincs.

2013. okt. 8. 15:12
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
már bocs de ne h már jobban tudd mint én... nyilván még apám is tudta h terhes és ő mondta h el kell vetetni de a nő nem akarta. Szal a részleteket engedd meg h én jobban tudjam. Köszönöm a válaszokat.
2013. okt. 8. 17:14
 32/39 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tuti nem 4 hetes terhes a nő....
2013. okt. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
Nincs elég házifeladatod holnapra? Nagyon unatkozhatsz hogy ilyeneket találsz ki.... Nézz utána hogy zajlik egy terhesség, 4 hetesen még szivhang sincs.
2013. okt. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
68%

Nem. Csakis az élve megszületett gyermek számít polgári jogi értelmben vett jogalanynak.


"Kizárni" csak végrendelettel lehet bárkit is, azt sem úgy hívják, hanem kitagadás. A kitagadást pedig rendkívül szigorúan veszi a törvény, csakis akkor érvényes, ha megfelelnek a törvényben ún. taxatíve felsorolt kitagadási okoknak.

2013. okt. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
67%
Édesapádat azért sajnálod? Szerintem közeli hozzátartozótól örökölni egyáltalán nem boldogság.
2013. okt. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
73%
Mikor halt meg szegény apa?
2013. okt. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
29%

Ha lemegy a hagyatéki tárgyalás mielőtt megszületik a gyerek és a hagyatéki biztosnak nincs tudomása a születendő gyermekről akkor a te nevedre fog kerülni minden. Aztán max. ha megszületik a gyerek akkor perelni fognak.

Ha a hagyatéki eljárás során ismertté válik a születendő örökös akkor ő is jogot formál az örökségére.


Az, hogy apád el akarta vetetni nem számít jelen pillanatban.

2013. okt. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Kérdező, HA élve megszületik, akkor jár, az embrió öröklése (ahogy már írták is) feltételes, ahhoz a feltételhez kötött, hogy élve megszülessen. Minden egyéb körülmény (házasok voltak-e, akarta-e az elhunyt a gyereket és társai) tök irreleváns.

És sumákolni sem érdemes a hagyatékin, mert a törvényes örökös utólag is igényt tarthat az örökségre, és a többi örökös szépen tartozik kiadni a részét.


Mellesleg én se értelek... ha még az apád új nőjét akarnád kizárni bármiből mert pipa vagy rá, és ezért ügyeskednél, azt érteném, de hogy egy embriót, a még meg sem született féltestvéred akarod meglopni, nos ez szerintem szanalmas.hu.

2013. okt. 9. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Azt ne felejtsd el hogy az apád és a nő hibája miatt nem a gyerek a felelős! Ugyanúgy a testvéred nemtehet semmiről! Az édesapád hibája nem az övé. Ő csak egy áldozat.
2013. okt. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!