Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hozzátok mehetnek bejelentés...

Hozzátok mehetnek bejelentés nélkül a rokonok? És telefonon hivhatnak éjjel-nappal (nem sürgős mondanivalóra értem)?

Figyelt kérdés

Hozzánk jönnének bejelentés nélkül akármikor,kérdezni luxus.hiába mondtam el normálisan,hogy van telefon,szóljanak előre,mert nekünk is van dolgunk. Nem szóltak,mi épp indultunk el othonról,most mi vagyunk a szemetek,mert vendéget nem illik elküldeni.

Telefonon is képesek este 11kor hivni,hülyeséggel,ami ráérne. Ezért 8kor kikapcsoljuk,másnap reggel be.Anyós ezen is kiakadt,hogy akkor ha éjjel szivrohamot kap,akkor hogy szól nekünk...talán nem kellett volna többször is éjfélkor,vagy hétvégén reggel 7kor telefonálnia,akkor elérhetőek lennénk sürgős esetre (bár hozzáteszem,nem beteg)


2013. okt. 10. 11:16
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

1-2 ember van, aki szokott jönni bejelentés nélkül, de velük annyira közeli a viszonyunk, hogy nem zavar, ha épp rendetlenség van, és ha látják, hogy dolgunk van, megértik, és nem sértődnek meg. A többiek meg szoktak telefonálni, ha jönni akarnak, igaz, van olyan, hogy 10 perccel előtte szólnak, hogy jönnének. :) Ilyenkor ha ráérünk, jönnek, ha éppen dolgom van, akkor megmondom nekik, hogy most ezt és ezt csinálom, nem tudnak jönni.


Telefonon engem bárki bármikor hívhat, mert egy olyan ismerősöm sincs, aki hülyeségekért hívna fel. Így viszont ha valaki éjjel hívna, tudnám, hogy fontos, vagy baj van. Nem is kapcsolom ki a telefonom éjjelre sem.

2013. okt. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
Hívhatni, hívhatnak bármikor. Ugyanis lefekvésnél mindketten lehallkítjuk a telefonunkat. Bejelentkezés nélkül csak húgom jön, de ő nem zavar senkit. Örülök ha itt van. Mindenki más, szól előtte hogy jönne. Többször volt olyan hogy nem szóltak előre és néhányszor koppantak is, amikor a kapunkban állva tudták meg hogy nem vagyunk otthon. Na ezért szoktak le erről.
2013. okt. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
Természetesen hívhatnak (ha sürgős és fontos), és bármikor jöhetnek. :)
2013. okt. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

A sürgős és fontos hivással nem lenne bajom,ha baj van vagy kellünk,akkor természetesen hivjon.

De korán reggel 7 órakor hétvégén telefonálni azért,hogy nem-e láttunk valamelyik boltban akciós akármit,vagy este 11kor telefonálni azért,mert fél 11kor ért haza melóból,és elmesélje mi történt (nem fontos,nem is ismerjük az amebereket),na akkor leszoktunk arról,hogy éjjel be legyen kapcsolva.

2013. okt. 10. 11:43
 15/38 anonim ***** válasza:
77%

Nem zavar ha valaki csak úgy felugrik, mert arra járt, de szeretem ha előtte legalább megcsörget, hogy otthon vagyunk-e, ráérünk-e. Párom egy-két haverja a környékünkön lakik, nekik sokszor nem jut eszükbe, hogy lehet nincs kedvünk hozzájuk, de amúgy szerencsére az összes barát és családtag megértő ilyen szempontból és természetesen ez oda-vissza működik.

Minket nem szoktak éjszaka hívni, max a szüleink. Vagy páromat a hülye haverjai félrészegen. Az az ő baja én alszok. Én pl. tudom, hogy anyu kb 10-ig ébren van, addig hívhatom ha valami van és hétvégén is legkésőbb 9-kor felkel, nyilván a kettő között nem zavarom, ő sem engem. Párom szüleinél is így van.

2013. okt. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Előtte mindig telefonálnak, legyen akár barát, rokon. Nem szeretem a váratlan vendégeket!

Szüleim is telefonálnak ha arra járnak vagy készülnek ép jönni, meg egyrészt ők 70 km laknak tőlünk azért ők se járjanak feleslegesen.

2013. okt. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
74%
A normàlis az lenne hogy szolnak, mielött jönnek! pàrom testvére a közelbe költözött, és ö is megengedi magànak hogy csak ugy beessen hozzànk...
2013. okt. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk csak a telefonalas volt gond,mert messze lakik.Reggel 6kor is hivott mar "hogy vagytok" cimszoval , es este is verte mar fel a gyereket.Mivel a ferjem rengetegszer ejjel jon haza en nem kapcsolnam ki a telefonom,mert barmi tortenhet vele amiert hivhat.

Anyos es a nagymama nem hagytak abba igy uj szamom lett ( kulonbozo ismetetlen szamokrol is hivtak hatha azt felveszem). Azota sem tudnak engem hivni. A ferjem meg lenemitja az ovet amint hazaert.

2013. okt. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

Bárki akar jönni, legalább is elötte kis idöbel azért szóljon ide telefonon, hogy van-e idönk rá.


Telefonálni este 8 után már csak tényleg sürgös esetben szokás, jogos, ha kikapcsoljátok a telefont.


Ha meg az anyós szívrohamnot kap, akkor ne titeket, hanem a mentöket hívja, mert esetleg különben nem éli túl.!

2013. okt. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
52%
Én úgy nőttem fel,hogy minden nap jöttek hozzánk rokonok,és ez még ma is így van.2 unokatesóm minden nap feljön hozzánk munka után kávézni,a másik kettő is szinte naponta,általában többször is,ha éppen erre járnak/át karnak jönni kávézni,beszélgetni/unatkoznak otthon.De a többi is gyakran jön,sokszor nálunk fut össze mindenki véletlenül:D Bár itt nincs gond,mert a nagyszüleimmel lakunk,tehát mindig van itthon valaki.Nekem őszintén szólva hiányoznának,ha nem jönnének,megszoktam már,hogy ez egy "átjáróház",de tudom,hogy mi egy speciális eset vagyunk,így nem csinálnék gondot,ha valakihez oda kellene szólnom,mielőtt meglátogatom.
2013. okt. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!