Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hozzátok mehetnek bejelentés...

Hozzátok mehetnek bejelentés nélkül a rokonok? És telefonon hivhatnak éjjel-nappal (nem sürgős mondanivalóra értem)?

Figyelt kérdés

Hozzánk jönnének bejelentés nélkül akármikor,kérdezni luxus.hiába mondtam el normálisan,hogy van telefon,szóljanak előre,mert nekünk is van dolgunk. Nem szóltak,mi épp indultunk el othonról,most mi vagyunk a szemetek,mert vendéget nem illik elküldeni.

Telefonon is képesek este 11kor hivni,hülyeséggel,ami ráérne. Ezért 8kor kikapcsoljuk,másnap reggel be.Anyós ezen is kiakadt,hogy akkor ha éjjel szivrohamot kap,akkor hogy szól nekünk...talán nem kellett volna többször is éjfélkor,vagy hétvégén reggel 7kor telefonálnia,akkor elérhetőek lennénk sürgős esetre (bár hozzáteszem,nem beteg)


2013. okt. 10. 11:16
1 2 3 4
 31/38 anonim válasza:
14%

Igen. Pontosan ezt teszed. Igazodni akarsz másokhoz. Csak éppen nem logikus.

A te életed...

Pá.

2013. okt. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk akkor jönnek és hívnak, amikor akarnak. Ha itthon vagyunk nem zavarnak, ha nem vagyunk itthon, akkor megint nem zavarnak. :)


ui.: a mi családunkban egyébként szinte "kötelező" felugrani a másikhoz, ha véletlenül arra járunk (bejelentés nélkül is) különben, ha kiderül, hogy a közelben voltunk és nem ugrottunk be, abból sértődés lesz.

2013. okt. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Szerintem a szüleim elvárnának egy telefonos bejelentkezést, mint ahogy barátoktól is, de 150 km-nél egy rokon sem lakik közelebb, így nem szaladgálnak csak úgy át. Telefonhívásokat pedig emberi időben intézik, nem kell emiatt szólni nekik, maguktól is van annyi eszük.
2013. okt. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
akiket nem zavarnak a beesők azok nem sokat szexelnek rögtönözve :D
2013. okt. 11. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Hozzánk jöhet bárki bejelentés nélkül. Annyi van, hogy ha nem vagyunk itthon vagy nem érünk rá, hát akkor így jártak, de mivel nem jelentkeztek be, nincs alapjuk a sértődésre.

De ha amúgy van időnk, akkor szívesen fogadunk bárkit, akkor is, ha nem szólt előre.

2013. okt. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Polgári családból származom, régi értékrenddel, előre egyeztetett időpontban jöhet mindenki, a saját szüleim is.

Max. 2 órát illik maradni.

Telefonálás 17-20 óra között, ha egyáltalán otthon vagyok, mert a gyerekeket viszem különórára.

Hétvégén szombaton max. délig illik telefonálni, vasárnap nem.

2013. nov. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Itt nem azon van a hangsúly, hogy azok vannak-e többen, akikhez be kell jelentkezni, vagy azok, akikhez nem.


Hanem azon, hogy bár te kifejeztél igényeket, amik nem teljesíthetetlenek, NEM AKARNAK igazodni hozzád, mert nem számít, amit mondasz.


Ezt kéne velük megértetni, hogy nem illik a másik akaratát nagy ívben leejteni, erőszakosan hívogatni, rátörni az ajtót, akkor is, ha az neki nem tetszik.

2013. nov. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
(Nem bírtam elolvasni a kommenteket, de) azt gondolom, hogy az anyósod direkt szemét Veletek. Jól teszitek, ha kikapcsoljátok este a telefont. Ha szívinfarktusa lesz, akkor hívja a 104-et, ha tűz van, a 105-öt, ha betörnek hozzá, akkor pedig a 107-et. Ezek játszmák: nem szabad benne részt venni. Velem is próbálkozott anyós: dec. 24-én beállított 2 üveg halászlével, miközben én már rég megfőztem (fácán levest). Ő pedig 27-re volt meghívva. Csak az ajtóig jött. Odaadta a levest. Szépen megköszöntem, amikor elment: kivittem a nagy kukába és kidobtam. Nem hagytam, hogy lelkileg bezavarjon az életünkbe, ahol mi játszottuk a papás-mamást. Nem kellett még ő is a képbe. A fiúk anyjai szokták azt képzelni, hogy csak ők tudják, mi a jó az ő kisfiuknak. és a nej, az biztos nem tudja. Ne engedd, hogy hívogasson: kopjon le, járjon nyugdíjas klubba, ha unatkozik illetve pasizzon be!
2013. nov. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!