Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokak szerint hárpia vagyok,...

Sokak szerint hárpia vagyok, amiért megtiltottam a páromnak, hogy alkoholt igyon. Tényleg túlzás?

Figyelt kérdés

Nekem alapvetően nincs problémám azzal, ha valaki néha napján felönt a garatra. Szeretek én is bulizni, haverokkal sörözni. De! A párom nem ismer mértékletességet. Olyan nincs, hogy megiszik egy-két sört és kész. Akkor már jön a harmadik negyedik, onnantól meg már mindegy, iszik amíg tud,amíg áll a lábán. A fő gond ezzel az, hogy ő meghülyül, ha iszik. De szó szerint. A légynek sem tudna ártani, ha józan, de ha piás, agresszív lesz. Olyankor mindig kék zöld foltokkal jött haza, és általában ki is dobják a helyről,verekszik. Velem is nagyon bunkó olyankor. Erre én mindig azt mondtam, aki nem bírja, ne igyon. Az utolsó időkben már heti rendszerességgel jött haza hétköznapokon munkából hulla részegen. Mert ügye valakinek szülinapja volt a kollégák közül, gyerek született valakinél, vagy csak úgy, beültek egy sörre valahová. Csakhogy nincs megállás,ha elkezdi. 1 évet húztam le így mellette, majd egyszer jelenetet rendezett az ismerőseink előtt szintén részegen. Nagyon megalázott. Ekkor csomagoltam össze, és rúgtam ki.

Nagy nehezen adtam még egy esélyt, megígérte, nincs pia. És ez így is van azóta is. Több mint egy éve nem iszik. Egy-egy sör, ha én is ott vagyok, belefér, de többet nem tolerálok. Neki ezzel semmi baja, sőt most azt mondja hálás, mert a legjobb úton járt az alkoholizmus felé, és én állítottam meg.

Az utóbbi időben viszont elkezdtek nekem hisztizni a haverjai, meg az anyósom, hogy én zsarolom a párom ezzel a pia dologgal. Én ezt nem így látom. Tény, hogy választás elé állítottam, én vagy az alkohol, de az ő döntése volt. Persze, a haverok elvesztettek egy ivó cimborát, de anyósnak nem tudom miért fáj.

Egyre több embertől hallgatom,hogy hárpia vagyok, meg milyen alapon szabom meg a páromnak, hogy megihat-e egy sört vagy sem. Egyszerűen nem értik, hogy itt nem arról az egy sörről van szó. Kinek van igaza? Túlzásba estem? Félek, ha engedek, kezdődne minden előről.


2013. okt. 11. 16:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Megtiltani sajnos nem tudod, de úgy gondolom, hogy itt az már amúgy is kevés lenne. :(
2013. okt. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Először én is rávágtam volna, hogy az vagy, de a leírásod miatt meggondoltam magam. Apám is hasonló, mint a férjed, úgyhogy teljesen meg tudlak érteni.
2013. okt. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg a párodat ,hogy legyen szíves felvilágosítani a támadóidat, hogy ez számára is fontos volt, és hogy miért is volt fontos.
2013. okt. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy a párod rendezze ezt le. Ha őszinte lenne az ismerősökkel, akkor talán nem te lennél a szemükben a gonosz. És amúgy jól tetted. Az ilyen szigorúság segítette a párod abban, hogy ne legyen alkesz. Mert arra felé tartott.


Amúgy én apám is ilyen.

2013. okt. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértem az elkeseredtséged! Én is ebben a cipőben járok, annyi különbséggel,hogy nálunk nem én tiltottam meg,hanem párom magától rájött,hogy nem helyes,amit csinál és megfogadta,hogy egy jó ideig egyáltalán nem iszik, később pedig csak mértékkel.

A gond ott kezdődik,hogy most mindenki engem néz hárpának, amiért ilyen szívtelenül betiltottam a cigit és a piát (egyikről sem kértem,hogy szokjon le).

Ha rendes a párod,akkor elmagyarázza a haverjainak és az anyjának,hogy neki ez így jó. Ha olyan,mint az enyém és rájátszik a dologra (társaságban felhív,hogy megihat-e egy sört), akkor nem tudom mi tévő légy. Én is teljesen tanácstalan vagyok.

2013. okt. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy azon gondolkozok, hogy lehet a párotok így utasítja el a meghívást, szóval lényegében rátok keni.


"Hé Sanyi, jössz meginni egy sört?"

"Áá nem, tudod, hogy az asszony megtiltotta!"

"Mekkora papucs vagy, én ezt nem hagynám öregem."


Így tudom elképzelni. Megalázó lenne bevallani nekik, hogy alkohol problémái vannak, így rátok fogja.

2013. okt. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Nádszálkisasszony ***** válasza:
100%
Ebben az esetben egyáltalán nem túlzás a kérésed DE a kérdés az, hogy tartható-e.
2013. okt. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Az elején úgy tűnt, elfogadták ezt. Most nekem úgy jön le ez a haverjai részéről, hogy "mikor veszed le az álarcot már, az asszony úgyis megbékélt már?" azt gondolták, színjáték volt. De a párom maga mondja, hogy jobban érzi magát, amióta nem iszik. Kiegyensúlyozottabb, és nyilván jobb,hogy nem másnaposan kell dolgozni menni. Az apja szerint is "felnőtt", megbízhatóbb, stb.

De volt már rá példa, hogy mondta utólag, hogy egy sört tényleg szívesen megivott volna. De ha nem vagyok ott, nem adom rá áldásomat. Félek, ha engedek, visszaél vele. Azt mondja, nem gond, ha nem egyezek bele, tud ezzel élni, de hagyhatnék neki több szabadságot, mert az utóbbi évben sokat tanult a mértékletességről. Ez ügye azt jelenti, hogy bár tud ezzel élni, de nem felel meg neki 100%-ig a szitu. Ezért nem tudom én sem, hogy tartható-e ez hosszútávon. Kicsit félek...

2013. okt. 11. 19:24
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát... akkor "engedélyezd" így legalább kiderül tényleg van hozzá ereje, vagy csak ennyire rábeszélték a barátok. Ha visszaesik ajánld fel neki, hogy akkor a régi rendszer legyen. Ha nem fogadja el, és látod, hogy nem bír magával akkor sajnálom de eddig bírta.
2013. okt. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ma teszt napot tartunk. Megy a haverjával meccset nézni. Azt mondtam maximum 2 sör. Kíváncsi leszek, hogy jön haza. Igazság szerint ez ihlette a kérdést. Mert 2 sörrel nekem semmi de semmi bajom, csak ott álljon meg...
2013. okt. 11. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!