Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy kicsit elvagyok keseredve,...

Egy kicsit elvagyok keseredve, más hogy oldaná meg a helyzetet?

Figyelt kérdés
Fiatal lány vagyok, húsz éves, a szüleim külön élnek már 15 éve, nem is nagyon beszélnek egymással. Anyukám özvegyi nyugdíjas, apukám meg kezd lerobbanni fizikailag és nem fog tudni lassan már dolgozni. Van egy nővérem, de nem velünk él, saját családja van. Az a helyzet, hogy nagyon szegényes körülmények között élünk, és rengeteg probléma van a családban. Én tavaly elkezdtem egy egyetemet, amit épp ezért nem is tudok folytatni, és már nem is nagyon érdekel. A nővéremet még volt miből felnevelniük, de engem már nincs. (Részben ez az ő hibájuk is, a lustaság meg a cigaretta,stb miatt.) Nem is akarnak rajtam segíteni, csak édesanyám a nővéremen mivel nincs munkája, mindig is őt kedvelte, engem nem igazán, mert más férfitól vagyok. A lényeg, hogy most elkezdtem a jogosítványt saját pénzből, és szeretném befejezni, szeretnék egy nyelvvizsgát is, és majd jelentkezni később egy másik iskolába. Én örülök, hogy az anyám eltart engem (azért egy számlát beszoktam neki fizetni havonta), de kicsit furcsán érzem magam. Ameddig nem lettem ennyi idős, addig nem volt probléma, hogy engem "el kell " tartani. Olyan érzésem van, mintha útban lennék. Komolyan azt gondolja minden szülő, hogyha egy gyerek elérte a 19-20éves kort, akkor már lassan kikéne tenni a házból? Meg akkor már nincs szüksége segítségre? Én minden nap járok dolgozni, hétvégén is, reggeltől estig, nem valami jó munkahelyre. Igazából nagyon megterhel lelkileg ez az egész és az is hogy fogalmam sincs hogy hogy lesz erőm felnőtté avatni magam... Minden nap belegondolok, hogy hol fogok lakni, mikor fogok elköltözni, mi lesz a szakmám, mi lesz velem, hogy lesz majd egyszer családom... Nem tudom elmondani senkinek, mert úgy érzem mintha ezt senki se értené meg... Szeretnék már egyedül lakni, de ez szinte lehetetlen. Sajnos nagyon drága egy albérlet, ráadásul az sosem lesz az enyém... stb... Tudnátok valami tanácsot adni, hogy hogy szedjem össze magam?
2013. okt. 11. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Hogy lehet anyukád özvegyin ha elvált és főleg él az apukád?
2013. okt. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Már èn is ki alartam írni ezt a kèrdèst, mert hasonló helyzetben vagyunk, csak hárman egy szülövel. Ketten dolgozgatunk, èn diákmunkát az egyetem mellett, heti 4-5 nap, gondolhatod..



Emellett halálra tanulom magam, reggel a fèl ötös buszon mèg fel sem èbredtem, de már tanulok - csak közben kezdek teljesen kiègni. Ès otthon majdnem minden hèten megkapom, hogy mert engem 20 èvesen eltartanak- pedig pènzt adok a rezsibe ès mindent magamnak veszek -, meg èn itt senki vagyok, elköltözhetek, ha nem tetszik valami. Persze, miböl...?


Fèlek hazajönni, mert ez megy itthon egèsz nap. Már alig eszek, nehofy az is baj legyen, de egyre mèlyebbre süllyedek a depresszióban, már az öngyilkosság is eszembe jutott - csakhát a pàrom miatt kitartok. Pedig nem ezt èrdemlem szerintem, sosem bántottam másokat, söt mèf önlènteskènt is dolgoztam.... :/

2013. okt. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már írtam, van egy nővérem is. Anyukám első férje az ő apukája, a második pedig az én apukám. Az első férje emghalt úgy lehet özvegyi nyugdíjas.
2013. okt. 11. 17:58
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom milyen érzés... Én minden nap négy órakor kelek hogy odaérjek a munkába... Ráadásul most új munkahelyet kellett keresnem, ahol forrasztani fogok napi nyolc órába lány létemre... És senki se próbál meg megsajnálni semennyire se... Nekem egy fél zsemle árát is sajnálnák odaadni... Tényleg félek hogy soha semmi nem lesz belőlem mert egyszerűen egyedül nem fogok tudni elindulni...
2013. okt. 11. 18:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom amin keresztülmész. Én azt tudom tanácsolni, amit én is tettem, bár nem volt ilyen hátterem, szerencsére. De édesanyám ugyanezt csinálta, amikor kezdtem nagyobb lenni.


Én 18 évesen elköltöztem otthonról. Igaz, nekem volt/van egy párom, ketten egyszerűbb volt. De ha összefogsz barátnőkkel és elmentek ketten-hárman albérletbe, akkor boldogulni fogsz, és jobb életed is lesz. Nehéz lesz, ez biztos. Számlák, munka, számlák, túlóra, váratlan kiadások, kaja, és csak utolsóként a szórakozás. De az írásodból "elég" felnőtt vagy hozzá, menni fog.

2013. okt. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jelentkezz külföldre bentlakásos aupairnek. Így semmi jövőd itthon.
2013. okt. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!