Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hozzam édesanyám...

Hogyan hozzam édesanyám tudtára, hogy ideje lenne elköltöznie tőlünk?

Figyelt kérdés
Pár éve édesanyámat magunkhoz vettük, de tarthatatlan ez a helyzet nem lehet vele kijönni képtelenség. Állandóan minden egyes nap reggeltől estig ordít, káromkodik, csapkod, trehány nem takarít házi munkába nem segít semmit be, mondván az az én dolgom, három pici gyermekem van egyik gyermek értelmi sérült, a gyerekeket nem szereti gyülőli őket elmondja, őket mindennek, a szomszédok is folyton panaszkodnak, ő azt mondja neki nincs rezsije mert amennyit ő fogyaszt az semmi, ő rá nem kell költeni kajára, mert semmit nem eszik, én maszek vagyok itthonról dolgozom netről, folyton piszkál, már megint a gép előtt vagy( finoman fogalmazva) elmond engem is a férjemet is mindennek, a munkámat semmibe nézi folyton takarítani kell utána, mert mocskol piszkol, minap reggel 1 liter kávét öntözőtt ki a konyhába és a nappaliba meg végig a folyosón állítása szerint nem is vette észre, csak a munkahelyén, hogy hova lett a kávéja, évekig nem dolgozott mi tartottuk el, napi 4 doboz cigit kell neki venni, és két naponta egy csomag kávét. Tegnap elment nagy vécére, mikor kijött nekem be kellett mennem és mit láttam, ott hagyta bent a nagy dolgát a wc-be nem húzta le, mondván elfelejtette, de ha valaki idegen ment volna az illem helységre, hát lesült volna a képemről a bőr. A gyerekeket nem szeretjük rá bízni, ha elmegyünk a boltba csak oda hazajövünk ordít elmond mindennek, hogy hol a k....a a...ba voltatok eddig, nem járunk sehová a férjemmel a bolton kívül, zavarja ha sír a két hónapos kisbabánk mindig mondja neki fogd be a szádat mért kell ordítani idegesít és ezt mind szépen fogalmaztam meg. Én főzők egyedül a 6 fős családra folyton azt mondja ehetetlen szar amit csinálok, meg ő nem szereti a húst, se a szalámit, se a krumplit, se a tésztákat, se a rizst semmit, ő szalonnát akar mindig vinni a munkahelyére. Pár éve volt albérletben nem tudta fizetni inkább cigire költötte, mindig azt mondja, hogy nincs ránk szorulva, hogy mi vagyunk ő rá, 58 éves. Nem bírjuk tovább betelt a pohár kikészíti a családot és a szomszédokat is, ideje mennie!

#édesanyámnak #költöznie
2013. okt. 11. 18:22
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
És ti láttok bármi más esélyt, hogy megszabaduljatok tőle? Ő nem megy magától, kitenni nem tudjátok, max ti menekülhettek. Ha a gyerekeiteké a lakás, akkor is el tudjátok adni, nem? Gondolom ameddig kiskorúak, ti vagytok a gyámjaik. De ha megszabadultok tőle, elviszitek a cuccait egy másik lakásba - bár ki adna ki neki albérletet, főleg, ha munkája sincs? - és lecserélitek a zárakat, akkor is ott fog óbégatni az ablakotok alatt, és zaklatni titeket, ameddig tudja, hol laktok! Szerintem ő nem beszámítható és nem normális.. Nem lehet esetleg bizonyítani, hogy ön- és közveszélyes, és gyámság alá venni, elküldeni valami messzi helyre gyógyulni? Vagy igényelni neki szociális lakást, és odaköltöztetni? Halála napjáig rajtatok fog élősködni, és csak egyre rosszabb lesz minden..
2014. okt. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 intrepid ***** válasza:
100%
Gyámügy, családsegítő, tanúnak meg ti a férjeddel, a nagyobbik gyerekek, szomszédok, elmondani, hogy ez már a gyerekek fejlődését veszélyezteti, kérni egy családlátogatást, megmutatni a benti dohányzása nyomait, blokkot a cigivásárlásairól, a mocskot amit csinál rendszeresen.
2014. okt. 17. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Bizonyosan van nálatok is Gyermekvédelmi Szakszolgálat. Szerintem tőlük lehetne tanácsot kérni.Azt gondolom,hogy a nagymama nem szokványos nagymama aki odalenne az unokáiért és a gyerekeiért.Mi a gyerekemet fogadtuk vissza aki csak hébe-hóba dolgozik,iszik és mintha valami kábítót is fogyasztana.Amikor iszik nagyon agresszív velem is és másokkal is.Meglop bennünket és kómás állapotban rengeteg kárt okoz (pl:tör-zúz,elvágja a számítógép monitorjának a vezetékét és felsorolni sem tudnám az összes tevékenységét.Rengetegszer mondtuk költözzön el,de meg sem hallja!!!Rossz tanács a kipakolásra való buzdítás mert sajnos a törvény a rossz fajtát védi!!!Azt hittem a honlapon majd én is választ kapok mit is tehetnék,de sajnos továbbra sem tudom a megoldást! A nyakunkon van akit mi tartunk el és már külön állást kellett találnunk mert nem bírjuk eltartani a gyerekünket aki elmúlt 30 éves!!!
2014. okt. 17. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Ti be vagytok jegyezve haszonélvezőnek? Akkor siman kirakhatjatok.
2014. okt. 17. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Mióta ilyen? Elég súlyos pszichés esetnek tűnik.
2014. okt. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Amióta az eszemet tudom! :( Apukám 28 évig élt vele, mindig ilyen volt! :( Elég durva gyermekkorom volt nagyon hamar lettem önálló, hogy tudjak tőle szabadulni, minden áldott nap csinálta a balhét mindenkivel senki nem volt jó neki. A volt párja agyi infarktusban halt meg áldott jó ember volt, egy légynek se tudott volna ártani. 16 évesen költöztem el tőle, dolgoztam 2 helyen reggeltől estig, hétvégén is, albérletben laktam egyedül. Nehéz évek voltak. Anyuék 11-en voltak testvérek(magyar család)de már csak ketten élnek a többiek alkoholisták voltak, egyik sem volt 100-as! :( Nagyon durva gyerekkoruk volt, az ő utcájukba más ember egyedül nem mert elmenni, ment a balhé röpködtek a balták a kések, üvöltöztek így nőtt fel, és ő neki ez a normális.
2014. okt. 17. 12:40
 27/33 A kérdező kommentje:

Az elmúlt 1-2 hónapban többször előfordult, hogy nekem jött megütött, úgy, hogy nem is veszekedtem vele, csupán feltettem egy kérdést? Az az igazság, hogy azt látom, hogy nem beszámítható, féltem a családomat!


Most nagyon fogjuk a pénzt a férjemmel, hogy egy nagyobb autót tudjunk venni, hogy még a boltba is tudjuk vinni magunkkal a gyerekeket, hogy 1 percig ne hagyjuk vele egyedül őket, decemberre úgy néz ki, hogy összegyüllik annyi. A férjem nem hajlandó neki albérletet fizetni.

2014. okt. 17. 12:44
 28/33 A kérdező kommentje:

Van másik munkahelye, de itt csak 65.000Ft-ot keres ennyibe kerül a cigije és a kávéja!


Úgy érzem, hogy soha nem fogunk tőle megszabadulni, az kimaradt, hogy mindenki előtt lejárat minket úton útfélen, úgy állítja be, hogy mi nem csinálunk semmit, minden ráhárul, persze aki közeli ismerős az látja két szemével, hogy mi a helyzet na de aki annyira nem ismer még el is hiszi! Ha csörög a telefonja akkor még a hangját is megváltoztatja ilyen nyújtott szelídre aztán ha közeli ismerős hívja akkor mindjárt vissza is változtatja. Én emlékszem olyanokra, hogy picike lehettem többször láttam, hogy apukámra kést fogott és nekiment!

2014. okt. 17. 12:51
 29/33 A kérdező kommentje:
Az a durva, hogy 2 napja az egyik gyermekem azt mondta az udvaron, hogy gyilkosok! :( :( :( Ez a szavajárása anyámnak+ köpödelmek,trógerek,sza@háziak, megöllek meggyilkollak stb szövegek. Jah meg a rohadt Kú@va
2014. okt. 17. 12:54
 30/33 anonim ***** válasza:
Nem raknám ki a saját anyámat az utcára, ha nagyon gáz lenne a helyzet keresnék valami más megoldást, másik lakás stb.
2014. okt. 19. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!