Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örököltem egy lakást, anyám a...

Örököltem egy lakást, anyám a haszonélvező. Mint tulajdonos kikapcsoltathatom a vizet/gázt/villanyt/ tv-t?

Figyelt kérdés

Anyám nem engedi meg h ott lakjak,csak a tartozást csinálja amit nekem mint tulajdonosnak kell fizetnem. Elegem lett belőle,arra gondoltam h kikapcsoltatom a villanyt/vizet stb...

Próbáltam vele egyezkedni,h engedje már meg h ott éljek a lakásomba,külön kasszán lesszünk meg minden,nem eszem ki a vagyonáaból,meg fizetem a dolgokat mivel nekem van munkám és félre tett pénzem is,de nem engedi meg!


2013. okt. 15. 07:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
19%

1. A haszonélvezonek joga nam megszabni, hogy lakhatsz-e a lakásban, függetlenül attól, hoyg tulajdonos vagy-e.


2. A közmüveket át kell jeleneteni a nevére, és akkor nem neked csinál adóságokat. Habár az eleve nem világos, hogy honnan van a haszonélvezeti jog. Mert ha öröklés, akkor elötte a férje, illetve az ö nevén kellett volna lennie. Ha a lakást neked vette valaki, csak rá lett haszonélvezet iratva, akkor meg ragaszkodni kell ahhoz, hogy a fogyasztók az ö nevén legyenek.


3. Kikapcsoltatni nem tudod, mert ezzel büncselekményt követsz el, és a visszakapcsoltatás költségeit is neked kell fizetni a büntetés mellett- (Ez együtt sokkal több lehet, mint az elmaradt számlák)

2013. okt. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%
Én egyszer utána jártam ennek, sajnos megbíztam valakiben akiben nem kellett volna. A gázműveknél azt mondták, hogy leszereltethetem az órát ami az én nevem van, az addigi számlákat viszont nekem kell kifizetnem, ill. ennek a költségét is. Ha a haszonélvező akar ezek után gázt a házba, akkor szerződést köt a gázművekkel és onnan az ő sara. Ha folyamatosan tartozást csinál akkor érdemes így eljárni, vagy egyszerűen nem kötteted vissza, csak a tartozást fizeted ki (mert ugye kamatozik. Be is perelheted rajta, mert a rezsit neki kell fizetni, nem a tulajdonosnak és köteles az ingatlan állapotát megőrizni.
2013. okt. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
19%

Tessék már végre elfelejteni azt a baromságot, amit vaélamelyik ostoba liba ide egyszer felvakart, hogy a hasznonélvezet a tulajdonnál erősebb volna. A tulajdonjognál SEMMI sincs erősebb a polgári jogban.


Természetesen kikapcsolhathatod, sőt, anyádat akár ki is rakhatod a lakásból, annak ellenére, hogy hasznonélvező. Egy jó ügyvédet keress és megmondja, hogyan és mit kell csinálni.

2013. okt. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
13%

Ez nem baromság. A haszonélvezeti jog erősebb, mint a tulajdonjog. Kicsit nézz utána a jogban. :)


Egyébként írasd anyukádra a számlákat, akkor rajta fogják behajtani. Vagy ha annyira nem vagytok jóban, add el a házat, haszonélvezővel, igaz akkor áron alul tudod csak eladni, de nem te szenvedsz tovább vele...

2013. okt. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Ezt olvasd végig: [link]


Röviden, a rezsi fizetése a haszonélvező kötelessége, ha a te nevedre szólnak a közüzemi szerződések, nyugodtan megszüntetheted azokat, majd anyukád mint haszonélvező köt újakat a saját nevére (vagy olcsóbban jöttök ki mindketten, ha simán átíratjátok)

Az ő kötelessége minden tervezhető költség, és a te kötelességed minden rendkívüli költség... (tehát a rezsit meg a szoba időről időre való kifestését neki kell állnia, ha a vihar viszi a tetőt, azt meg neked kell megjavíttatnod)

Ha nincs elidegenítési tilalom bejegyezve a tulajdoni lapra, akkor eladni eladhatod, csak az az ő haszonélvezeti jogát nem érinti, ma meg egy lakott, haszonélvezettel terhelt lakást eladni... hát... max a neppereknek huszadáron...

2013. okt. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy van, ahogy előbb írták. Ha a neveden vannak a közüzemi szerződések, akkor nyugodtan felmondhatod

azokat! Remélem már megtetted!

2014. febr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Hirkóné Rácz krisztina válasza:
Én anyámnál lakom a férjemmel nem régen házasodtunk össze (kb 2 hete) én vagyok a tulajdonos a másik a testvérem aki külföldön van sajnos anyám a haszonélvezö, a Férjemtöl pénzt kér azért mellettem alszik velem él( 30,000 ft ot)Jogosan teszi vagy nem ?Anyám nagyon iszik(esi-kél) és szemétkedik velem a férjemmel !Van egy 15 éves lányom ennek az egésznek a tanuja aki anyámmal egyszobába él!Hozzá teszem anyám a lakásban dohányzik is!Minden áron azt akarja anyám hogy menjünk a gyerekkel és a férjemmel a hid alá!
2020. jún. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Hirkóné Rácz krisztina válasza:
Az elözök kiirásomra legyetek szivesek válaszolni!Köszönöm!Szép estét
2020. jún. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyád mint haszonélvezö szabhatja meg, KI LAKIK a lakásban.

Ha neki nem tetszik, kitehet téged, mint tulajdonost is, erre joga van.

Anyádnak jogában áll követelni, hogy költözzetek ki, az, hoyg hová mentek, a ti dolgotok. (Azt ugyan nem értem, miért kellene a "híd alá" menni, van más megoldás is). Azt meg végképp nem tudom, miért van a 15 éves lányod anyáddal egy szobában, ez egy ekkora gyereknek semmi esetben seme jó, még akkor sem lenne az, ha anyád pozitívan állna hozzátok.

Az egyetlen megoldás, ha kiköltöztök és valahol kivesztek egy lakást.


Ha nem hiszel nekem, keress meg egy ügyvédet, ö ugyanezt fogja mondani.

2020. jún. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!