Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal pár számára melyik...

Fiatal pár számára melyik lakás a legideálisabb?

Figyelt kérdés

A keret 4-5 millió, egyelőre ezeket találtam. Nektek melyik tetszik legjobban?

[link]

[link]

[link]


2013. okt. 15. 07:40
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok ismerős azon a környéken, de én az elsőt választanám. A 2-es giccses, a 3-asnál nem tetszik a fürdőszoba és az hogy a szobák egybe nyílnak.
2013. okt. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
77%

2.


igaz, hogy van mit csinálni rajta (én az összes fal színét cserélném,


nekünk a 3. típusú van, az egymásbanyíló ajtó borzaszó, és felesleges (mi el is tüntettük gipszkartonnal) de az a fürdő mennyire csúnya!!!!

Nagyon nagyon kicsi a konyha, a képen nem jön át, hogy mennyire. az első szinte ugyanaz.



Mindháromnál hátrány, hogy kád van.

ezek a fürdők nagyon kicsik, a kád miatt nem fér el a mosógép(zuhanykabin mellé beférne), így a már alapból apró konyhából vesz el helyet.


nagy előny a másodiknál, hogy van klíma.

Beszereltetni nem olcsó, de ha már megvan, akkor ha használod sem annyira sok, mint elviselni a nyári 35 fokot a lakásban.


Össszeségében a 2.-at választanám., de csak a klíma miatt, amúgy holtverseny.


De

mi 4 éve élünk itt, tervezzük a család bővítését, így 2 éven belül nagyobbra kellene váltani,ez a lakás, ha kényelmesen szeretnétek lenni, akkor addig elég amíg a gyerek kiságyas,aztán már kicsi (szerintem)



26/n

2013. okt. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
15%
Paneleknek drága a rezsijük, főleg ha a szomszéd nem fizet a gázért...
2013. okt. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
A képek alapján az 1-es a legszimpatikusabb. Szinte át sem kell alakítani. Fiatalos, ami a legfontosabb, hogy a konyha és a fürdő is felújított. Nem elhanyagolható szempont az sem, hogy szigetelt panel, tehát a fűtéskorszerűsítés minden bizonnyal kész rajta, így a rezsitek is jó lesz!
2013. okt. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

A környékeket nem ismerem, így csak is a hirdetésekre hagyatkozva válaszolok. Lényegében hasonló lakások, ugyanolyan mérttel. Szerintem javarészt mindegy melyiket választjátok.

Ha még családot alapítani is ott szeretnétek, akkor nem szerencsés, ha az egyik szoba a másikból nyílik. Ezzel a magánszférátok és házas életetek egy picit felfordul. Eleinte persze előnyös, de ha nagyobb lesz a gyerek, már nem biztos. Ezért nem választanám a harmadikat, illetve mert ha vendégek jönnek, akkor sem szeretném, ha a hálóm ajtajával szemeznének feszt a nappaliból. :) Ez ilyen berögzött baromságom, de mindegy is. Nem tetszik a konyhában és a fürdőben sem a csempe, ha nincs több pénzem, akkor nem ezt venném meg, mert nem tudnám kedvemre formálni.

A kettes egy tetszetős lakás, de tisztázni kéne, hogy mit jelent az, hogy még nincs panelprogram? Folyamatban van? Ki lett már fizetve? Ha odaköltöztök ez nem a ti nyakatokba fog szakadni?

Összességében az első és a második közül választanék (inkább az első), de fontos lenne érezni, hogy melyikben van kevésbé klausztrofóbiám, melyiknek szerencsésebb az elosztása. :)

2013. okt. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
én csak a képeket néztem, az alapján a 2.-at választanám.
2013. okt. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Aha. Köszi a véleményeket. Családot alapítani még 4-5 évig nem szeretnénk, szóval ez nem szempont, mert a későbbiekben úgyis nagyobb lakásra fogunk gyűjteni.


Szívem szerint én is a belvárosban laknék, de nem hiszem, hogy ilyen kevés pénzből az megoldható lenne. Meg hát szinte mindenhol jó a tömegközlekedés, kibírjuk. :)

A kicsi konyha miatt nekem is nagyon fáj a szívem, de sajnos ez van. Örülök annak, hogy végre egyáltalán meg tudjuk venni. Ha esetleg tudtok hasonló lakásokat ilyen árkategóriában (5 millió fölé semmiképp ne menjen) Szegeden, akkor szívesen fogadom a segítséget. :)

2013. okt. 15. 14:56
 18/25 anonim ***** válasza:
12%
A másodikra szavazok több szempontból. Könnyű takarítani, igényes, fiatalos.Nem túl nagy. Kezdőlakásnak éppen elég, amíg nincs gyerek. Én 3 hónapja vagyok asszony, két hónapja küzdök az első lakásunkkal, 70 négyzetméteres. Minden reggel takarítással indul a napom, csak a "patikatiszta" elég jó.
2013. okt. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
A panelprogram fontos!! Én ezért nem választanám a másodikat. Viszont sajnos csak ott van klíma, úgyhogy a másik kettőnél arra figyelnék, hogy mikor süt oda a nap. Az a jó ha délelőtt, mert ha délután, akkor nyáron a kánikulában lehetetlen kibírni. A panelprogram pedig a hőszigetelés miatt fontos nyáron és télen is.
2013. okt. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ismerős Szegeden, tehát csak a lakásról tudok nyilatkozni.


Mindhárom tetszik, a harmadikban kivétel a fürdőszoba, a másodiktól meg berendezésügyileg a hányinger kerülget. De a lakások elrendezése jó.


De az első a befutó.

2013. okt. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!